PLANETDP // HABERLER // 2021 Kış Mevsimi Animeleri Devam Eden Seriler

2021 Kış Mevsimi Animeleri devam eden serileri derledik. Başladığı için Shingeki no Kyojin: The Final Season dahil edilmedi.

 

1. Yakusoku no Neverland 2nd Season 8 Ocak 2021
Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Psikolojik, Gerilim, Shounen Stüdyo: CloverWorks  

Serinin ikinci sezonudur. Emma, Norman, Ray ve diğer "kardeş"ler; dış dünyayla irtibatları olmadan, tecrit edilmiş bir yetimhanede kalıyorlardır. Koruyucu ailelere evlatlık verilene kadar, anne diye hitap ettikleri bakıcıları İsabella'nın gözetimi altında, mutlu mesut bir yaşantı sürdürmektedirler. Onlara dayatılan tek kuralsa, yetimhanenin sınırlarının dışına asla çıkmamaktır. Fakat bir gün, bu çocuklar gerçekliğin acımasızlığını öğrenmek durumunda kalır... (Ecthelion)

 

2. Dr. Stone: Stone Wars  14 Ocak 2021
Tür: Bilim Kurgu, Macera, Shounen                                                     Stüdyo: TMS Entertainment  

Serinin ikinci sezonudur. Uğursuz bir günde, tüm insanlık kör edici bir ışık parlamasıyla taşlaşır. Birkaç bin yıl sonra, lise öğrencisi Taiju uyanır ve kendini bir heykel dünyasında kaybolmuş olarak bulur. Ancak, yalnız değildir. Bilim aşığı olan arkadaşı Senku birkaç aydır çalışmalar yapmaktadır ve uygarlığı(medeniyeti) tekrardan bilimin gücüyle harekete geçirmek için büyük bir planı vardır. (lokilark)

 

3. Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season 12 Ocak 2021           
Tür: Komedi, Fantastik Stüdyo: 8bit

Serinin ikinci sezonudur. Rimuru Tempest, 37 yaşındaki eski bir insan olan Satou Mikami’nin geçen bir soyguncu tarafından öldürüldükten sonra aldığı fantezi dünyasındaki balçığın yeni adıdır. Sıradan, boş geçmiş yaşamını geride bırakıp, eşsiz yeteneklere sahip balçık canavarı olarak yeni bir hayata başlar. (Animefantastica)

 

4. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 6 Ocak 2021                       
Tür: Psikolojik, Drama, Gerilim, Fantastik Stüdyo: White Fox

Serinin ikinci sezonudur. Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağrılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtardığında, Subaru ona olan iyilik borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beraber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ''Ölümden Dönüş'' adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtulabilecek midir?

 

5. 5-toubun no Hanayome ∬ 8 Ocak 2021
Tür: Harem, Komedi, Romantik, Okul, Shounen                                                  Stüdyo: Bibury Animation Studios

Serinin ikinci sezonudur. Fuutarou Uesugi, bir gün zengin transfer öğrencisi Itsuki Nakano ile tanışan fakir, asosyal bir öğrencidir. Uesugi, zengin kız öğrenciye özel ders verecektir ve bu sırada diğer dört kız ile de tanışmaya başlar. (AnimeFantastica)

 

6. Beastars 2nd Season 5 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Psikolojik, Drama, Shounen Stüdyo: Orange     

Serinin ikinci sezonudur. İnsansı görünüme sahip hayvanlardan oluşan bir toplumda, otoburlar ve etoburlar bir arada yaşamaktadır. Cherryton Lisesi'nin genç öğrencileri için okul hayatı umut ve romantizmle olduğu kadar, kuşku ve huzursuzluklarla da doludur. Ana karakterimiz Tiyatro Kulübünün bir üyesi olan gri kurt Legosi'dir. Korkutucu dış görünümüne karşın çok yumuşak bir kalbe sahiptir. Yaşamı boyunca diğer hayvanlar tarafından korku ve nefret duyulan Legosi, artık bu kaderi kabullenmiştir. Ancak okulda yaşanan bir cinayetin ardından kendini her birinin kendince tasaları bulunan okul arkadaşlarıyla daha iç içe bulur ve okul hayatı yavaş yavaş değişmeye başlar. (nht.ctn)

 

 7. Log Horizon: Entaku Houkai 13 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Oyun, Macera, Büyü, Fantastik         Stüdyo: Studio Deen

Serinin üçüncü sezonudur. Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir fantezi rol üstlenme oyunudur. Ama "Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci genişletme paketi çıktığında Japonya’daki otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır. Aralarında sosyal ilişkileri güçlü olmayan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Ama canavarlarla dolu bir dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon” isimli bir birlik kurar. (Kornsky)

 

8. Hataraku Saibou!! 9 Ocak 2021
Tür: Komedi, Shounen                                                              Stüdyo: David Production

Serinin ikinci sezonudur. Hiç vücudunuzun nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? İçinizde yer alan 37 trilyon hücrenin eşsiz bir senkronizasyonla birbirleriyle iletişim kurmalarından tutun da, dışarıdan gelecek tehlikelere karşı kendilerini savunma biçimlerine kadar pek çok ilginç ve eğitici bilgiyi burada bulacak ve her yeni bölümle beraber eşsiz maceraların tadına varacaksınız. Şimdi, hücreler iş başına!? (jailbird707)

 

9. Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan 13 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Macera, Doğaüstü, Büyü, Fantastik, Shounen Stüdyo: Studio Deen       

Serinin dördüncü sezonudur. İnsan ve insan dışı varlıkların bir arada yaşadığı bir dönemde Liones Krallığı kutsal şövalyeler tarafından korunmaktadır. Birçok kişinin saygı duyduğu ve krallığı layıkıyla koruduğuna inandığı bu kutsal şövalyeler söylenenlere göre kendi içlerinden bir grup şövalye tarafından ihanete uğramış ve birçoğu “Yedi Ölümcül Günah (Nanatsu no Taizai)” olarak adlandırılan bu grup tarafından katledilmiştir. Bu olayın üstünden 10 yıl geçer, bu grubun üyelerinin akıbeti ile ilgili kimisi ölü, kimisi diri, kimisi yakalanmış gibi çeşitli söylentiler vardır. Bu sırada da Kral hastalanır ve Kutsal Şövalyeler ülkeyi zalimce yönetmeye başlamıştır. Kralın kızı olan Elizabeth ise krallığı geri almak için 7 Ölümcül Günah’ı bulmak ister ve her yerde onları aramaya çıkar. (lokilark)

 

10. Yuru Camp△ Season 2 7 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Komedi                             Stüdyo: C-Station

Kendi başı başına Fuji’yi görebileceği manzaralarda kamp yapmayı seven Rin ve Fuji Dağı etrafında tek başına bisiklet gezileri yapmayı seven Nadeshiko karşılaşır ve birlikte kamp gezileri düzenlemeye başlarlar.

 

11. World Trigger 2nd Season 10 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Doğaüstü, Okul, Shounen    Stüdyo: Toei Animation

Serinin ikinci sezonudur. Bir gün Mikado şehrinde başka bir dünyadan boyut kapısı açılır ve Komşular olarak bilinen istilacılar dünyamıza saldırmaya başlarlar. Dünyadaki tüm hayatı tehdit etmeye başlarlar. Bunun üzerine bir grup gizemli savaşçı ellerindeki uzaylı teknolojisi ile karşı saldırıya geçer ve dünyayı savunmaya başlar. (itsmypurgatory)

 

12. Non Non Biyori Nonstop 11 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Komedi, Seinen                    Stüdyo: Silver Link.

Serinin üçüncü sezonudur. İlk okul öğrencisi Ichijou Hotaru ve ailesi Tokyo'dan küçük bir kasabaya taşınırlar. Yeni okuluna alışmaya çalışan Hotaru'nun sınıfı farklı yaşlarda ilk ve ortaokul öğrencisi 5 kişiden oluşan bir birleştirilmiş sınıftır. Şimdi, Hotaru onlara katılıp günlük taşra maceralarına atılacaktır. (Kornsky)

 

13. Majutsushi Orphen Hagure Tabi: Kimluck-hen 20 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Macera, Drama, Büyü, Askeri, Fantastik             Stüdyo: Studio Deen        

Serinin ikinci sezonudur. Bir zamanlar Tower of Fang'in en gözde öğrencisi olan büyücü Orphen, şimdilerde para ödeyen umutsuz müşterilerine anlaşmalı evlilik planları yapmaktadır. Bilmeden sürüklendiği bir planın içinde, uzun süredir hedefi olan bir canavarla karşılaşır. Canavarı öldürmek isteyenler ile canavarı korumak için her şeylerini ortaya koyanlar arasında Orphen'ın rezil ama huzurlu günleri sona erer. Kız kardeşi Azalie'yi geçek formuna geri döndürebilmek adına verdiği mücadele, ona bir çok gizemin kapısını açacaktır. (animeler.net)

 

14. Yatogame-chan Kansatsu Nikki Sansatsume 10 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Komedi, Okul, Shounen                                            Stüdyo: Creators in Pack      

Serinin üçüncü sezonudur. Lise ikinci sınıf öğrencisi Kaito Jin Tokyo'dan Aichi'ye taşınmıştır. Burada ağır Nagoya ağzı olan Monaka Yatogami ile tanışır ve fotoğraf kulübüne katılarak Nagoya ağzını öğrenir.

Yorumlar (1)

Putte     12/26/2020 11:12 Id:1231


*Admin

Güzel bir derleme!