PLANETDP // HABERLER // 2021 Kış Mevsimi Animeleri OVA, ONA, FİLM

 

2021 Kış Mevsiminde yayınlacak OVA, ONA ve Filmler:

 

1. Tenkuu Shinpan 7 Ocak 2021
Tür:Aksiyon, Gizem, Korku                                            Stüdyo: Zero-G

Bir insanın baltayla kafasının yarıldığını gören 16 yaşındaki Yuri Honjou çok korkar. Maskeli saldırgandan kaçarken tüm kapılarının kilitli olduğu terk edilmiş binada kapana kısıldığını fark eder. Çaresizce çıkış yolu ararken çatıya çıkar ama gözlerinin önündeki dünyada yaşam belirtisi yoktur. Umutsuzluğa kapılırken kardeşinin de bu tuhaf yerde olduğunu öğrenip onu aramaya başlar. Çok geçmeden bölgede başka maskeli katiller olduğunu anlar. (whosgoodbadass)

 

2. Princess Principal: Crown Handler 1                                                  11 Şubat 2021           
Tür:Aksiyon, Gizem, Tarihi Stüdyo: Actas

Film anime serisinde yaşanan Krallık prensesine gerçekleşen suikast girişiminin sonrasında, 19. yüzyıl sonu Londra'sında geçmektedir. Teşebbüs üzerine Krallık casus avlama eylemlerine ağırlık vermiştir. Bu eylemler neticesinde Cumhuriyet'in ajan grubu Kontrol'ün varlığına ulaşır. Kontrol Kraliyet'e gönderdiği ajanın çift taraflı olmasından şüphelenmiş ve huzursuzlanmıştır. Kontrol, Shirabato ekibine yeni bir görev verir. Bu görevde Krallık'a esir düşmüş bir ikinci el kitapçı sahibini başarıyla kurtarırlar. Ekibe verilen bir diğer görev çifte ajanlık yaptığından şüphelenilen Bishop'un sınanmasıdır.

 

3. Girls & Panzer: Saishuushou Part 3                9 Ocak 2021
Tür:Ordu, Okul  Stüdyo: Actas

Serinin üçüncü filmidir. Miho Nishizumi katıldığı son etkinlikte travma yaşamış sensha-dou (panzer savaşları) uygulayıcısı prestijli bir ailenin kızıdır. Sensha-dou'dan uzaklaşmak için artık spor aktiviteleri yapmadığını varsaydığı Ooarai Kız Lisesi'ne nakil aldırır. Yeni okul hayatına başlayıp yeni arkadaşlar edindikten sonra öğrenci konseyi sensha-dou geçmişini öğrenir ve tecrübeli tek öğrenci olan Miho'yu ekibe katılmaya zorlar. İsteyerek katılmamasına rağmen kısa sürede sensha-dou'ya ısınır ve diğer okullarla karşılaşacakları ulusal şampiyonaya katılırlar. Miho ve ekibinin kazanamadıkları takdirde okullarının kapatılacağını öğrenmesiyle şampiyona ciddi bir hâl alır.

 

4. Eiga Daisuki Pompo-san (Movie)                    19 Mart 2021
Tür:Komedi, Drama Stüdyo: CLAP

Film başkenti Nyallwood'da yetenekli bir film yapımcısı vardır. Joelle Davidovich, nam-ı diğer Pomponette (Pompo-san). Oyuncu seçimi ve oyuncuların potansiyelini ortaya çıkarma konusunda çok iyi olmasına rağmen sadece B sınıfı aksiyon ve erotik filmler çekmektedir. Bir gün Pompu, film türü seçiminden şüphe duyan asistanı film solucanı Gene'ye yazdığı bir senaryoyu yönetme görevi verir. Acaba Gene Pompo'nun sözde şaheserini hayata geçirebilecek midir?

 

5. Natsume Yuujinchou: Ishi Okoshi to Ayashiki Raihousha 16 Ocak 2021
Tür:Slice of Life, Demons, Doğaüstü, Drama, Shoujo                                                    Stüdyo: Shuka                

Filmde iki hikâye işlenecek: “Ishi Okoshi ve Ayashiki Raihousha.” İlk hikâyede Natsume ormanda Mitsumi isimli küçük youkaila karşılaşır. Natsume, kutsal youkai Iwatetsu’yu derin uykusundan uyandırmakla görevli Mitsumi’ye yardım etmeye karar verir. İkinci hikâyede Tanuma’nın karşısında tanımadığı birisi belirir. Neredeyse her gün Tanuma’yı ziyarete gelip onunla biraz sohbet ettikten sonra ayrılır. Bu kişinin youkai olduğunu bilen Natsume, Tanuma için endişelenir ama Tanuma’nın bu durumdan yana şikâyeti yoktur. Youkai zararsız görünse de Tanuma’nın sağlığı günden güne kötüye gitmektedir.(whosgoodbadass)

 

6. Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time  23 Ocak 2021
Tür:Aksiyon, Bilim Kurgu, Psikolojik, Drama, Mecha                             Stüdyo: Khara         

 

7. Gintama: The Final 8 Ocak 2021                       
Tür:Aksiyon, Komedi, Drama, Tarihi, Parodi, Samuray, Bilim Kurgu, Shounen   Stüdyo: Bandai Namco Pictures

 

8. Bishoujo Senshi Sailor Moon Eternal Movie 1 8 Ocak 2021
Tür:Demons, Büyü, Romantik, Shoujo                                                      Stüdyo: Studio Deen

 

Yorumlar (3)

mr_enes     12/25/2020 10:12 Id:1229


Çevirmen

Eline sağlık Samet, takipçileri için güzel liste olmuş.

Fullmetall     12/25/2020 11:12 Id:1230


Natsume <3 Seneye izlerim artık, gerçekten.. :D :D

Putte     12/26/2020 11:12 Id:1232


*Admin

Animesever olsaydım acayip mutlu olacaktım. Böyle derlemeleri film ve diziler içinde bekleriz. Drama için de ayrıca...