PLANETDP // HABERLER // 2021 Kış Mevsimi Animeleri Yeni Başlayan Seriler

2021 kış animeleri devam eden serilerden bahsetmiştik. Şimdi sıra 2021 kış mevsiminde başlayacak yeni serilerde:

 

1. Horimiya 10 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Komedi, Romantik, Okul, Shounen Stüdyo: CloverWorks 

Kyouko Hori okulunda başarılı, sevecen ve çok popüler bir öğrencidir. Ancak kimsenin bilmediği yönü; ailesinin iş sebebiyle sık sık evde olmamasından dolayı kardeşine bakmak ve ev işleriyle ilgilenmek zorunda olduğudur. Bu sebeple okul dışında sosyalleşme şansı yoktur. Izumi Miyamura ise gözlüklü, karamsar bir otaku olarak görülmektedir. Ancak gerçekte ders çalışmayı beceremeyen ve son derece nazik biridir. Bu ikili bir gün tesadüfen okul dışında karşılaşır. İkisi de birbirine alışık oldukları gibi görünmez. Bu iki zıt kişilik arkadaş olur ve hiç kimseye göstermedikleri yönlerini birbirlerine açarlar.

 

2. Hataraku Saibou Black  10 Ocak 2021
Tür:Aksiyon, Seinen                                                       Stüdyo: LIDENFILMS  

Alkol, sigara ve stres gibi şeylere maruz kalan bedende yaşamı sürdürmekten sorumlu hücreler, sonu gelmeyecek bir savaşta gibilerdir. Yeterince çalışan olmadığından alyuvar AA2153, tehlikeli durumlarda dahi oksijen taşıyıp karbondioksit almayı öğrenmelidir. Bu sırada akyuvar U-1196, mikroplarla mücadele etmelidir. İki kan hücresi, bedenin sağlıklı kalması için birlikte hareket etmelidir. (whosgoodbadass)

 

3. Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu 11 Ocak 2021           
Tür: Drama, Büyü, Fantastik                                 Stüdyo: Studio Bind

Rudeus eski hayatından edindiği bilgi, tecrübe ve pişmanlıklarla güzel bir hayat yaşamaya ant içer. Yetişkin zihnine ve inanılmaz derecede büyü gücüne sahip olan Rudeus, kendini güçlü savaşçıların altında çalışırken bulur. Masum görünüşüne rağmen otakunun önde gidenidir. Engin bilgisini eski hayatında yürüyemediği kadınlara asılmak için kullanır. (whosgoodbadass)

 

4. Kumo Desu ga, Nani ka? 8 Ocak 2021                       
Tür: Macera, Komedi, Fantastik                                                   Stüdyo: Millepensee

Kahraman ve Şeytan Kral'ın birbirine meydan okuduğu dünyada ikilinin mücadelesinden doğan büyük büyü dünyaları aşar ve bir lisedeki sınıfta patlar. Patlamada hayatını kaybeden öğrenciler farklı bir dünyada reankarne olur. Sınıfın en düşük itibarlı kahramanımızsa bir örümcek olarak yeniden doğar. Yine de güçlü irade gücüyle mevcut durumuna adapte olur. Yaşamak için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışan örümceğin hikayesi sizi bekliyor.

 

5. Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi 8 Ocak 2021
Tür: Ecchi, Fantastik                                                  Stüdyo: TNK              

“Şifacılar tek başına savaşamaz.” Herkesçe bilinen bu söze göre hareket eden Keare, defalarca kullanılır. Bir gün şifacıların en güçlü sınıf olduğuna kanaat getirir. Ancak potansiyelini fark edene kadar elinde hiçbir şey kalmaz. Bu yüzden dört yıl öncesine dönüp her şeyi sil baştan yaşamak için iyileştirme büyüsüne başvurur. (whosgoodbadass)

 

6. Jaku-Chara Tomozaki-kun 8 Ocak 2021
Tür: Drama, Romantik, Okul                                              Stüdyo: Project No.9     

Tomozaki Japonya’daki en iyi oyunculardan biridir. Ona göre hayat, en berbat oyunlardandır. Başarıya giden yolda net kurallar yoktur, aşırı dengesizlik mevcuttur ve her şey mantıksızdır. Ancak bir gün kendisi kadar iyi bir oyuncuyla karşılaşır ve hayatı değişmeye başlar. (whosgoodbadass)

 

 7. Ore dake Haireru Kakushi Dungeon 9 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Macera, Harem, Ecchi, Fantastik                   Stüdyo: Okuruto Noboru

Noir pek de başarılı olamayan zayıf bir aristokratın üçüncü oğludur. Buna rağmen ender görülen bir yeteneği vardır. Bu yeteneği kullanmak ona korkunç derecede baş ağrısı verse de yeteneği büyük bir bilgeye danışabilmeyetisidir. Geleceğin ne getireceğinden emin olmayan Noir, yoluna nasıl devam edeceği hakkında tavsiye almak için bilgeye ulaşır ve nadir canavarlar ve büyülü eşyalarla dolu gizli bir zindana yönlendirilir. Noir kaderini değiştirecek kadar güçlü olana dek bu zindanda eğitim görecek, deneyim ve varlık edinecektir.

 

8. Kemono Jihen 10 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Gizem, Demons, Doğaüstü, Shounen Stüdyo: Ajia-Do         

Ücra bir dağ köyünde bir grup hayvanın bir gecede çürümesinin ardından okült uzmanı Tokyo'lu dedektif Inugami araştırma için köye çağrılır. Dedektif vaka üzerinde çalışırken okula gitmek yerine her gün tarlada çalışan garip bir çocukla arkadaş olur. Bu çocuk akranları tarafından dışlanmış ve çocuğa çamurda yaşayan bir yoaki'nin ismi lakap takılmıştır, "Doraya-bou". Çocuk Inagumi'nin cinayetlerin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmasına yardım etse de doğaüstü olaylar yaşanmaya devam etmektedir. Dorata-bou lakabı, bu çocuk hakkında insani olmayan tek şey olmayabilir.

 

9. SK∞ 13 Ocak 2021
Tür: Sporüstü, Büyü, Fantastik, Shounen         Stüdyo: Bones       

Lise ikinci sınıf öğrencisi patenci Reki terk edilmiş bir madende yapılan, son derece gizli ve tehlikeli kaykay yarışı S'e bağımlıdır. Patenciler hararetli çekişmeler ve düellolara çok düşkündür. Reki yurtdışında okuyup Japonya'ya dönen Langa'yı yarışların yapıldığı madene götürür. Langa, hiçbir kaykay tecrübesi olmasa da S'in dünyasına çekilir.

 

10. Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no... 4 Ocak 2021
Tür:Macera, Fantastik                        Stüdyo: LIDENFILMS              

Lloyd, kendisini her zaman zayıf gören komşularla büyümesine rağmen, başkentteki "gerçek gücü" keşfetmeyi hayal eden acemi bir maceracıdır. Dünyadaki en tehlikeli zindanlardan birinin hemen yanında bulunan memleketinden ayrılmasıyla hikaye başlar. Kendini güçsüz gören Lloyd, acemi maceracıların başlangıç şehrine vardığında diğer maceraperestlerle arasındaki güç farkının ne kadar ciddi olduğunu görecektir.

 

11. Bungou Stray Dogs Wan! 13 Ocak 2021
Tür: Slice of Life, Komedi, Doğaüstüüstü, Okul, Shounen    Stüdyo: Bones                

Silahlı Dedektif Bürosu ve Mafya ufak tefek mi? Animede epey rağbet gören eser Bungo Sokak Köpekleri farklı şekilde ele alınacak. (whosgoodbadass)

 

12. Ex-Arm 11 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Ecchi, Seinen                    Stüdyo: Visual Flight  

Yıl 2014... Natsume Akira kendini geliştirmek ve abisi gibi bir sevgili bulmaya karar vermiş bir lise öğrencisidir. Ancak bir kazada hayatını kaybeder. 16 yıl sonra bir özel polis ve android ortağı ele geçirdikleri EX-ARM isimli, ileri seviye yapay zeka süper silahı son çare olarak etkinleştirme kararı alır. Bu yapay zeka aslında 16 yıl önce ölen Akira'nın kazadan kurtarılan beynidir. Akira kaybettiği anılarını ve vücudunu geri kazanmak için polisin EX-ARM karşı önlem departmanı ile işbirliği yapar.

 

13. Urasekai Picnic 4 Ocak 2021  
Tür: Bilim Kurgu, Macera, Gizem, Fantastik, Shoujo Ai             Stüdyo: Felix Film             

O şeyi görüp ölümün eşiğindeyken öbür tarafta Toriko Nishina’yla karşılaştı. O günden beri bitkin üniversite öğrencisi Sorawo Kamikoshi’nin hayatı değişti. Öbür Dünya’da hayalet masallarında anlatılan Kunekune ve Hasshaku gibi tehlikeli varlıklar var. Toriko’yla Sorao çıkar, araştırmak ve önemli birini bulmak için anormal yere ayak basarlar. (whosgoodbadass)

 

14. 2.43: Seiin Koukou Danshi Volley-bu                                           8 Ocak 2021
Tür: Spor, Okul                                            Stüdyo: David Production      

Lise öğrencisi Kimichika Haijima, voleybol kulübünde soruna yol açmasının ardından memleketi Fukui’ye döner. Memleketinde çocukluk arkadaşı Yunii Kuroba ile karşılaşır. İkili Seinn Lisesi’ne yazılır ve voleybol kulübüne katılırlar. Orada boyu 163 cm olan ve çabuk parlayan kaptan Shinichirou Oda, yetenekli ve sivri dilli ikinci kaptan Misao Aoki gibi isimler vardır. Yeni doğan takım, zayıflıklarını geride bırakıp Fukui’nin yükselen yıldızı olur. (whosgoodbadass)

 

15. Hortensia Saga (TV) 7 Ocak 2021
Tür:Aksiyon, Macera, Büyü, Fantastik                       Stüdyo: LIDENFILMS

 

Üç yıl önce kral, düklerinden birinin ihanetine uğrayıp öldürülmüştür. Reşit olan tahtın asıl vârisi erkek kılığına bürünüp kendisine sadık insanlarla ülkesini kurtarma arayışına girer. (whosgoodbadass)

 

16. Wonder Egg Priority  13 Ocak 2021
Tür:Slice of Life                                                        Stüdyo: CloverWorks

14 yaşındaki Ai Ooto geçe geç saatlerde şehirde dolaşırken duyduğu gizemli bir sesle irkilir. Gizemden kendisine bir yumurta uzatılır ve şu sözleri duyar: "Geleceği değiştirmek istiyorsan bu tek hakkın. Kendine inan ve yumurtayı parçala."

 

17. Back Arrow 9 Ocak 2021           
Tür: Aksiyon, Fantastik, Mecha                                  Stüdyo: Studio VOLN

Ringarindo, bir duvarla çevrilidir. Duvar; koruma, geliştirme ve bakma işlevi görmektedir. Bahsi geçen duvar tanrı, Ringarindo’nun temelidir. Bir gün Back Arrow adındaki ne idiği belirsiz bir adam, merkezden uzaktaki Essha Köyü’ne gelir. Hafızasını kaybetmiştir ama tek bildiği duvarın ötesinden geldiğidir. Hafızasını geri kazanmak için duvarın ardına yönelir. (whosgoodbadass)

 

18. Tenchi Souzou Design-bu 7 Ocak 2021                       
Tür:Slice of Life, Komedi, Fantastik, Seinen                               Stüdyo: Asahi Production

İlahi Hayvan Tasarım Departmanı tasarımcıları her gün müşterileri "Tanrı"nın mantıksız talepleriyle mücadele ederek yeni hayvanlar tasarlamaktadır. Bu seri "Tek boynuzlu atlar neden var olamaz?", "Bir hayvanı lezzetli yapan nedir?", "Okyanustaki en güçlü yaratık hangisidir?", "Kuşla yılan savaşsa kim kazanır?" gibi sorulara cevap verecektir.

 

19. Kai Byoui Ramune 10 Ocak 2021
Tür: Psikolojik, Doğaüstü, Shounen                                   Stüdyo: Platinum Vision

İnsanların kalpleri olduğu sürece, her zaman acı çekenler de olacaktır. Sonra “tuhaf” bir şey zihinlerine girer ve vücutta garip bir hastalığın kendini göstermesine neden olur. "Gizemli hastalık" olarak adlandırılan bu hastalık çoğu kişi tarafından bilinmese de kesinlikle vardır. Modern tıbbın tedavi edemediği bu hastalıkla mücadele eden bir doktor ve çırağı vardır. Onun adı Ramune'dir. Ramune her daim özgürce hareket eder, ağzı bozuktur ve hiç doktor gibi görünmemektedir. Ancak "gizemli hastalıkla" karşılaştığında hastalarının ruhlarında yatan derin sıkıntının temelini çabucak ortaya çıkarıp hastalarını iyileştirip çok daha ötesine gidebilmektedir.

 

20. Project Scard: Praeter no Kizu                        9 Ocak 2021
Tür: Aksiyon, Süper Güçler             Stüdyo: GoHands     

Seride kutsal canavarların ve tanrıların mühürlü güçlerini barındıran dövmelere sahip olan kişilerin dövüşleri işleniyor. Hikâye, Tokyo’daki kanunsuz yer olan Özel Akatsuki Bölgesi’nde geçmektedir. Şehri korumak için dövme yeteneğine başvuran Helios, güvenlik ve denetimden sorumlu Artemis ve Kamu Güvenliği Servisi, çalkantılı günler geçirmektedir. (whosgoodbadass)

 

 21. Gekidol 5 Ocak 2021
Tür: Müzik                                                                                                Stüdyo: Hoods Entertainment

Bir şehrin aniden yok olmasına yol açan gizemli felaketin ardından beş yıl geçmiştir. Hologram kullanan bir sistemden etkilenen kızlar, şehrin toparlanması sırasında sahnede parlamayı amaçlarlar. (whosgoodbadass)

 

22. Idoly Pride 10 Ocak 2021
Tür: Müzik                                                              Stüdyo: Lerche        

İdol olmak için kan, ter ve gözyaşı döktüm. Parlamak, bir numara olmak, gülümsemek, hayallerimi gerçekleştirmek, gözde olmak ve zorlukların üstesinden gelmek istiyorum. Kimse hemen ilgi odağı olmaz. Herkes başlangıçta zayıftır. Seride büyük hayaller ve acı gerçeklerle yüzleşen idollerin hikâyesi anlatılıyor. (whosgoodbadass)

 

Özet çevirileri: samet_419 & whosgoodbadass

Yorumlar (0)