PLANETDP // HABERLER // 2021 Oscar Ödül Töreni İleri Bir Tarihe Alınabilir

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını, eğlence endüstrisinin de kâbusu oldu. Görünüşe göre etkisini her alanda gösteren salgın peşimizi bir süre daha bırakmayacak. Variety’nin haberine göre Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi, 2021 Oscar Ödül Törenini daha ileri bir tarihe ertelemeyi düşünüyor. Burada üzerinde durmamız gereken konunun hala bir kesinliğe kavuşmaması, Akademi konuyla ilgili daha resmi bir açıklama yapmış değil. Yani hala 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilmesi düşünülen Oscar Ödül Töreni belirlenen tarihte izleme şansımız var gibi görünüyor. Burada tabii ki herkesin aklını kurcalayan asıl soru; COVID-19 salgınını atlattığımızı düşündüğümüz an, Oscar gibi katılımın yoğun olduğu törenlere ya da etkinliklere gitmeye başladığımız an, salgının sonbahar ayında geri dönmesi durumunda ne yapacağımız…

Bu haber sadece ödül sezonu ile ilgili düzenlemeyi kapsıyor, salgının etkileri sektörün her alanında görülüyor; festivallerin iptal edildiği, online ortamlarda yapılamaya başlandığı, film tarihlerinin düzenlendiği (sürekli ileri tarihe atıldığı) Akademinin sinemalarda gösterime sokacağı filmler dahil olmak üzere gösterimlerle ilgili birçok kural değişikliğine gittiği bir dönemdeyiz. Hatta sinemada gösterime girmesi planlanan çoğu filmin şu anda online platformlarda gösterime girmesi kararı alındı.

Oscar ödül törenleri gerçekleşse bile, Akademi yıl sonuna doğru filmlerin salonlarda gösterime girmesi ile ilgili kurallarda yeniden değişikliklere gidebilir. Şu anda yaşadığımız çılgın "Korona-Dünyası" bu değişiklikleri şu anda kaldırabilecek gibi durmuyor ama biz gene de bir umutla bekliyoruz.

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (2)

Putte- 05/21/2020 11:05 Id:1060

Herşey erteleniyor erteleniyor. Nerede bitecek bakalım bu?

Kill Master- 05/22/2020 07:05 Id:1065

Belliydi ama bu kadar erken karar vereceklerini ya da açıklayacaklarını beklemiyordum.