PLANETDP // HABERLER // Apple'ın devasa 'Monarch: Canavarların Mirası' dizisinin nefes kesen ilk tanıtım

Apple, yaklaşan Monarch: Canavarların Mirası dizisi için nefes kesen ilk tanıtımı yayınladı. On bölümlük bu bilim kurgu dramasında Kurt Russell, Wyatt Russell, Anna Sawai, Kiersey Clemons, Ren Watabe, Mari Yamamoto, Anders Holm, Joe Tippett ve Elisa Lasowski gibi oyuncular yer alıyor. Dizi, 17 Kasım'dan itibaren Apple TV+'ta yayınlanacak.

Legendary'nin Monsterverse evreninde geçen dizi, ilk iki bölümle başlayacak ve her Cuma birer bölüm daha yayınlanarak 12 Ocak'a kadar devam edecek.

San Francisco'nun yerle bir olduğu, Godzilla ile Titanlar arasındaki gök gürültülü savaşla beraber canavarların şok edici gerçekliğinin ortaya çıkmasının ardından iki kardeşin ailelerinin Monarch olarak bilinen gizli bir örgüt ile olan bağlantıyı ortaya çıkarabilmek için babalarının izinden gittikleri bir hikayeyi konu ediniyor. İpuçları, onları canavarların dünyasına götürür ve sonunda Ordu subayı Lee Shaw'ın (Kurt Russell ve Wyatt Russell tarafından oynanan) Monarch'ın sırlarıyla tehdit edildiği bir noktaya kadar uzanır. Bu dramatik epik hikaye, gömülü sırları açığa çıkarır ve yeryüzünü sarsan olayların hayatlarımıza nasıl etki edebileceğini üç nesil boyunca gösterir.

Matt Shakman, dizinin ilk iki bölümünü yönetiyor ve yürütücü yapımcılık görevini Joby Harold ve Tory Tunnell (Safehouse Pictures), Andy Goddard, Brad Van Arragon ve Andrew Colville ile birlikte üstleniyor. Hiro Matsuoka ve Takemasa Arita, Godzilla karakterinin sahibi olan Toho Co., Ltd. adına yürütücü yapımcı olarak görev yapıyorlar. Toho, Monarch: Canavarların Mirası için hakları Legendary'ye lisanslama konusunda uzun vadeli ilişkilerinin doğal bir sonucu olarak bu adımı atmıştır.

Legendary Entertainment'ın Monsterverse'u, popüler kültürün en büyük doğa kuvvetlerini bir araya getiren ve birbirine bağlı epik hikayelerin yer aldığı bir eğlence evrenidir. 2014'te Godzilla ile başlayan ve 2017'de Kong: Skull Island, 2019'da Godzilla: King of the Monsters ve 2021'de Godzilla vs. Kong ile devam eden Monsterverse, dünya genelinde yaklaşık olarak iki milyar dolarlık bir gişe geliri elde etmiş ve sürekli olarak büyümektedir. Şimdi ise büyük bir heyecanla beklenen Godzilla x Kong: The New Empire adlı devam filmi ile yoluna devam ediyor.

 

 

Yorumlar (2)

lokilark     09/11/2023 01:09 Id:1401


Etkin

Putte bu haberi bizimle paylaştığın için teşekkürler. Fragman ilgimi çekti fakat konuyu okuduğumda yalan olmasın pek ilgimi çekmedi. Sükse yaparsa önüme denk gelirse izlerim. Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu ''babalarının izinden gittikleri bir hikaye'' ''dramatik epik hikaye, gömülü sırlar'' az biraz nasıl bir yapım olacağı belli konu güzel işlenirse neden olmasın? Tekrardan paylaşım için teşekkürler, herkese iyi seyirler. Benim gibi bakıp geçmeyin beğeni butonu var, basın boşa koymamışlardır diye düşünüyorum. :)

Putte     09/11/2023 08:09 Id:1402


*Admin

Apple TV+ güzel diziler üretmeye başladı. Mesela Hijack i çok beğendim. Bu yazının konusu yapıma gelince hiç tarzım olan bir konu değil. Ancak bunun da tutkunu olanlar var. Bu nedenle denk gelince çevirip koydum. Yine de Apple TV+ klas bir iş çıkaracaktır umuyorum. Bana gelince ben seyretmeyeceğim.