PLANETDP // HABERLER // AT&T WarnerMedia ile Discovery Birleşme Yolunda

ABD’nin ünlü telekominikasyon şirketi AT&T kendi varlığı olan medya mecrası WarnerMedia ile aynı alanda faaliyet gösteren rakibi Discovery şirketini birleştirerek 150 milyar dolar bir değere sahip yeni bir online video mecrası oluşturmak için anlaşmaya yaklaştıklarını duyurdu. Yeni şirketin isminin ise Warner Bros. Discovery olacağı açıklandı.

Bilindiği üzere; AT&T, 2018'de WarnerMedia'yı 85,4 milyar dolara satın alarak medya ve içerik üretim sektörlerine giriş yapmıştı. Yapılan bu yeni açıklama gerçekleşirse; WarnerMedia’nın sahibi olduğu, Werner Bros film ve televizyon stüdyoları, HBO ve CNN gibi kablolu yayın kanalları ile Discovery bir araya gelecekler. Böylece AT&T ve Discovery bu birleşme ile; yeni bir online video hizmet girişimi oluşturarak Netflix'e rakip olmaya ve pandeminin oluşturduğu sorunları çözmeye hazırlanıyor.

Kaynak: Reuters, Deadline

Yorumlar (1)

rollercoaster86     06/02/2021 01:06 Id:1313


Bu sinema sektörünün sonunu yaklaştığını göstermektedir...Her şey artık dijitalleşme yolunda ilerliyor...Bu süreç böyle devam ederse sinema salonlarının kapısına kilit vurulur.