PLANETDP // HABERLER // Avengers: Infinity War İle İlgili Bütün Haberler, Dedikodular

Avengers serisinin üçüncü filminden ilk fragmanın yayımlanmasına az kalmışken filmle ilgili bugüne kadar yayımlanan resmi haberleri, basın konuşmalarını ve internette yayılan bütün dedikoduları derledik. Bazı yerler spoiler içerebilir.

Thanos'un Amacı Belli Oldu

Herkes Çılgın Titan'ın Sonsuzluk Taşlarını ele geçirmeye çalıştığını biliyor ama kimse arkasında yatan nedeni bilmemekte. Filmin yardımcı senaristlerinden Stephen McFeely bu konuda şöyle dedi: "Amacı, evrene kendi istediği şekilde denge getirmek. Sonsuzluk Taşlarının bunu parmağının bir hareketi ile gerçekleştirebileceğini öğrenince ise bunları bulmayı kendine görev ediniyor."

30'dan Fazla Karakterin Birlikte Olduğu Bir Sahne

Uzun zamandan beri filmde 60 karakterin birden olacağı söyleniyor. Scarlett Johansson bu konuyla ilgili olarak bir sahneyi 32 kişi ile birlikte çektiğini söyledi. Bu daha önce önce görülmemiş bir rakam ve tabii filmin tüm zamanların en bomba Marvel filmi olacağının kanıtı.

Avengers: Age Of Ultron'un En Kötü Sahnesi Bir İşe Yarayacak

Thor'un, Age of Ultron'da görülerle kafasının karıştığı sahneyi hatırladınız mı? Yayımlanan set fotoğraflarına göre aynı mekan tekrar kullanılacak ama bu sahneler Dünya'da geçmeyebilir. Hikâyeyi nasıl etkileyeceğini kimse bilmiyor. Ama bildiğimiz bir şey var. Bu sahnede Rakun Rocket de yer alacak.

Namor The Submariner Görünebilir

Marvel Stüdyoları sürekli WB'nin DC Filmlerini yenmekte. Rakip stüdyonun kendilerinden önce bir denizaltı kahramanını ekranlara getirmesi Kevin Feige'in hoşuna gitmeyebilir. Dedikodulara göre Aquaman'a cevap olarak, Namor The Submariner bu filmle birlikte nihayet Marvel Evrenine dahil olabilir.

Quicksilver Ölümden Geri Dönecek

Hawkeye'ı kurtarmak için kendisini feda ederek kurşunlara hedef olup ölen Quicksilver, dedikodulara göre bu filmle birlikte geri dönecek. Nasıl mı? Hızlı iyileşme gücüyle veya güçlerinin bağlı olduğu Sonsuzluk Taşı sayesinde olabilir. Ne olacağını zamanla öğreneceğiz.

Ancient One ve Yondu da mı Geri Dönecek?

Bu yıl yayımlanan,Thanos, Groot ve Spider-Man gibi karakterlere yeni bir bakış sunan reklam standında Ancient One ve Yondu da görülmekteydi. Hayranların çoğu bunun rastgele gösterilen karakterler olduğunu söylese de bu pekâlâ iki kahramanın da geri döneceğine bir işaret olabilir.

Iron Man'in Mükemmel Yeni Zırhı

Tony Stark yeni filmde yine yeni bir zırh giyecek. Ama sızan set fotoğraflarına göre bu zırh daha önceki versiyonlara kıyasla oldukça gelişmiş. Kanatları olan zırhı kahramanımızın uzayda kullanacağına hiç şüphe yok. Ayrıca kolundaki silahın her tarafına yayılan itici ışınlar da bulunmakta. Bunlar Thanos'a karşı oldukça kullanışlı olacaktır.

Mjolnir Geri mi Dönüyor?

Bazı set fotoğraflarında Mjolnir görünmüştü. Bu, Yıldırım Tanrısı'nın bir şekilde çekicini geri kazanıp Thanos'la savaşırken kullanacağı dedikodularını çıkardı.

Marvel'ın En Uzun Filmi Olacak

Russo Kardeşlere göre film, iki buçuk saatik süresiyle şimdiye kadar çekilmiş en uzun Marvel filmi olacak. Birçok karakterlerin filmde görüneceğini düşünürsek oldukça makul bir süre bu.

Thor ve Galaksinin Koruyucuları

Thor: Ragnarok'un sonunda Yıldırım Tanrısı, Asgard yok olduktan sonra Loki, Hulk, Valkyrie, Heimdall ve Korg ile birlikte gemiyle kaçıyorlardı. Ama film bittikten sonra çıkan ek sahnede Thanos'un gemisi önlerini kesiyordu. Bu durum Thor'un uzayda süzülüp Koruyucularla karşılaşmasını açıklıyor. Dostlarına ve Asgardlılara ne oldu peki?

Bütçe 1 Milyar Dolar

Avengers: Infinity War ve henüz resmi bir adı olmayan devam filmi Avengers 4'ün toplamda 1 milyar dolardan fazla bütçesinin olduğu söyleniyor. Yani bu film, tek başına Marvel'a yaklaşık 500 milyon dolara mal olmuş durumda. Anlaşılan Disney, bütün karakterleri bir araya getirerek gişede büyük bir başarı elde edeceğini düşünüyor.

Captain Marvel Filmde Yer Almayacak

Kevin Feige yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Captain Marvel'ın Avengers 4'te yer alacağını söylemişti. Filmde, Carol Danvers'a dair uzayın bir yerlerinde olduğu ile ilgili bilgi alabiliriz ama kendisini görmemiz pek olası değil.

Wakanda'da Savaş

Sızdırılan fragmanda Steve Rogers ve Black Panther'ın uzaylı istilacılarla savaşması Sonsuzluk Taşlarından birinin Wakanda'da olabileceğine bir işaret olarak söyleniyor.

Hulk ve Black Widow Arasında Artık Romantik Bir İlişki Yok

Scarlett Johansson yaptığı bir röportajda Hulk ile Black Widow'un tekrar bir araya gelmesinin hayranların sandığı gibi olmayacağını söyleyerek çektikleri sahnede "yıkıldığını" söyledi.

Iron Man Ark Reaktörünü Geri Alabilir

Avengers: Infinity War'ın sızdırılan fragmanında Iron Man, Thanos ile savaşında o kadar iyi görünmüyordu. Bu, Iron Man 3'te ameliyatla aldırdığı Ark Reaktörü'nün set fotoğraflarında görünmesini açıklıyor. Asıl soru ise şu: Reaktöre güç veren uzaylı teknolojisi mi?

Black Panther Yeni Bir Kostüm Giyecek

Son yayımlanan Black Panther fragmanında T'Challa'nın kostümünde mor parıltılar bulunmaktaydı. Sızdırılan reklam çalışmalarına göre Wakandalı kahramanın mor kostümü gibi parlak siyah yeni bir kostümü olacak.

Film, Galaksinin Koruyucuları 2'nin Dört Yıl Sonrasında Geçecek

James Gunn, Galaksinin Koruyucuları 2'de genç Groot'un görüldüğü ek sahnenin filmde yaşanan olaylardan dört yıl sonrasında, Infinity War zamanında geçtiğini söylemişti. Ekip için oldukça uzun bir zaman dilimi bu.

Nebula'nın Beklenmedik Bir Arkadaşı Olacak

Ünlü oyuncu Karen Gillan bu yılın başlarında yaptığı bir röportajda şunları söyledi: "En iyi arkadaşının kim olacağını biliyorum ama size söyleyemem. Gerçekten söyleyemem. İnanın bana, dahice, beklenmedik ve mükemmel bir arkadaşlık." SDCC'da yayımlanan afişte Nebula, Iron Man ile yan yana duruyordu. İkilinin arkadaş olması gayet mümkün.

Thanos'un Zırh Giymemesi

Reklam görselinde ve afişte hayranların dikkatini çeken bir şey Thanos'un zırh giymemesi. Nedeni sorulduğunda ise yönetmen, Sonsuzluk Eldiveni'ni giyen Çılgın Titan'ın kendisini koruma gereği duymadığını çünkü şu anda oldukça güçlü durumda olduğunu söylemişti.

Thor'un Yeni Bir Silahı Olacak

Thor: Ragnarok'ta yok edilen Mjolnir'den sonra Yıldırım Tanrısı'nın yeni bir silahının olacağı biliniyordu. Chris Hemsworth'un yakın zamanda söylediklerine göre konsept çalışmalarında elinde görülen silah Celestial'ın zırhını bile delebilen bir balta olan Jarnbjorn.

Hem Dünya'yı Hem Uzayı Göreceğiz

Filmin yönetmenlerinden Joe Russo'ya Infinity War'ın ne kadarının Dünya'da ne kadarının uzayda geçeceği sorulduğunda şöyle cevap vermişti: "Gayet güzel bir kısmı. Birbiriyle etkileşime giren bir sürü kişi var. Bir sürü farklı karakter için bir sürü hikâye anlatmak gerek. Bu yüzden, uzay ve Dünya'nın güzel bir karışımı olacak." Dengeli bir oran göreceğiz yani.

Peter Dinklage Kimi Canlandırıyor?

Bu sorunun cevabını hâlâ bilmiyoruz. Ama kadroya katıldıktan sonra ortaya çıkan bazı fotoğraflarda Game of Thrones'un ünlü oyuncusunun saçlarının açık kırmızı olduğu görülmüştü. Filmin hayranlarının çoğu bunu, oyuncunun Trol Pip'i oynadığı ve Galaksinin Koruyucuları 3'te Adam Warlock ile karşılaşabileceği şeklinde yorumlamıştı.

Loki ve Tesseract

Serinin ilk filminde Other, Loki'ye, Tesseract'ı Thanos'a getirmezse cezasını çekeceğini açıkça söylemişti. Kötülük Tanrısı bu görevinde başarısız oldu ama sızan Infinity War fragmanına göre Çılgın Titan'a Sonsuzluk Taşı'nı teslim ederek bu hatasını telafi etme niyetinde.

Tanıdık Bir Besteci

Russo Kardeşler, daha önce de Marvel filmlerinin müziklerini yapmış Alan Silvestri'yi projeye dahil ettiler. Kendisi çalışmalara Ocak ayında başlayacak. Filmden görüntüler gören Alan film için "şimdiye kadar istediğimiz her şey" diye yorumda bulunmuştu.

Geçmişi Görebiliriz

Infinity War'da, Thanos'un, çocuklarından oluşan Black Order'ı Sonsuzluk Taşlarını bulmaya göndereceğini göreceğiz. Nebula ve Gamora da onun çocukları. Karen Gillan, filmde geçmişlerine dair yeni şeyler öğreneceğimizi söylemişti. Bu sayede Çılgın Titan'ın çocuklarına nasıl eziyet edip birer yaşayan silaha dönüştürdüğünü görebiliriz.

Hela, Thanos'un Yanında Yer Alacak

Thor: Ragnarok'taki olaylardan sonra Hela'nın bu filmde görünmesine bir neden olmasa da Marvel yapımcılarının söylediklerini göre Hela bu filmle geri dönecek ve Çılgın Titan'ın yanında Death'in yerini alacak.

Bir Soygun Filmi Olacak

Yönetmen Joe ve Anthony Russo'nun söylediklerine göre Infinity War temelde, aklı başına gelen Thanos'un Dünya'nın büyük kahramanlarından bir adım öne geçtiği, onlar Thanos'u kovalarken kendisinin Sonsuzluk Taşlarını toplayacağı bir soygun filmi olacak.

Hulkbuster Geri Dönüyor

Hulkbuster zırhı ilk kez Age of Ultron'da görülmüştü. Ama sızan fragmana göre bu filmle birlikte tekrar geri dönecek. Fragmanda kısa bir anda görünüyordu ama Tony Stark onunla Thanos'un ordusuyla savaşıyor gibiydi.

İntikamcılar Tekrar Toplanacak

Paul Bettany'nin bu yılın başında söylediklerine göre bölünmüş İntikamcılar, Sokovia Anlaşması'nın sorunlarından daha tehlikeli olan Thanos'a karşı, farklılıklarını bir kenara bırakıp birlik olacaklar. Anlaşılan, Iron Man o telefonla Captain America'yı çok daha erken arayacak.

"Herkes Ölecek!"

Mark Ruffalo böyle diyor. Oyuncu, SDCC'da yaptığı bir konuşmada bütün kahramanların filmde öleceğini söylemişti. Sonsuzluk Eldiven'i serisini okuduysanız böyle bir şeyin mantıklı olmadığını anlarsınız.

Hulk'ın Yeni Bir Arkadaşı Olacak

Thor: Ragnarok'un basın gösteriminde yapılan bir röportajda Mark Ruffalo, yeşil devin, Rakun Rocket ile tanışacağını ve beklenmedik bir dostluk kuracaklarını söylemişti. Oldukça eğlenceli bir ikili olacakları kesin!

Silk'i Görebiliriz

Spider-Man: Homecoming'de Tiffany Espensen'in canlandırdığı Cindy karakterinin aslında çizgi romanlarda Silk olarak bilinen Cindy Moon olduğu söylenmekte. Onun da örümcek güçlerinin olduğunun açığa çıkması, duvarlda yürüyen kahramanımızın devam filmini oldukça etkileyecektir ama bu pek mümkün görünmüyor.

Peggy Carter Geri Dönecek

Yaşlı Peggy Carter, Captain America: Civil War'da ölmüştü ama oyuncunun Instagram hesabında Atlanta'dan paylaştığı bir resim, karakterin Infinity War'da geri döneceği dedikodularını çıkardı.

Benedict Cumberbatch Filmde Bizzat Yer Alacak

Bir süre önce çıkan bazı haberlerde Benedict Cumberbatch'in sıkışık programından dolayı, onun olduğu sahnelerin dublör yardımıyla çekileceği söylenmişti. Fakat oyuncu bu haberleri yalanlamış ve filmin setinde birçok kez görülmüştür.

Valkyrie Geri Dönecek

Thor: Ragnarok'un basın gösteriminde Infinity War ile ilgili pek açıklama yapılmadı ama bir süre önce sette göründüğü için Tessa Thompson'ın bu filmde de yer alacağını biliyoruz.

Spider-Man'in Oldukça Küçük Bir Rolü Olacak

Peter Parker'ın filmde şık bir kostümü olabilir ama bu filmde Civil War'da olduğu gibi kısa bir rolünün olacağı söylenmişti. Çok uzun değil tabii bu ama Russo Kardeşlerin bu sürenin hakkını vereceğini düşünüyoruz.

Bir Sürü Karakter ve Bir Sürü Beklenmedik Buluşma Göreceğiz

Russo Kardeşlere göre filmde, diğer filmlerde olmadığı kadar sürpriz bulunmakta. Bu sürprizler, birbiriyle etkileşime giren karakterlerden, ilginç yeni karakterlerden ve daha önce çok az görünüp bu filmle birlikte kendisini iyice gösteren karakterlerden oluşuyor. Sevdiğimiz karakter kim olursa olsun, filmdekiler hoşumuza gidecek anlaşılan.

Thanos'un Black Order'ı Dört Çocuğundan Oluşuyor

SDCC'da Corvus Glaive, Proxima Midnight, The Ebony Maw ve Black Dwarf'ın, Nebula ve Gamora gibi Thanos'un çocukları olduğunu öğrenmiştik. Hangi karakteri hangi oyuncunun canlandırdığını bilmiyoruz ama set fotoğraflarından Doctor Strange ve Vision gibi kahramanların peşine düştüklerini öğrendik.

Red Skull Tekrar Canlanacak

Red Skull, Captain America: The First Avenger'da Tesseract'la etkileşime girerek ölmüştü. Ama o zamandan beri süregelen bir teoride kendisinin aslında Tesseract'ın içine hapsolduğu ve tabii bunun bir sonucu olarak geri dönebileceği söyleniyor. Samuel L. Jackson'ın bir süre önce söyledikleri ise bunu doğrular nitelikte.

Vision İnsan Olacak

Infinity War için yayımlanan set fotoğraflarında Vision ve Scarlet Witch öpüşürken görünüyorlardı. Çizgi romanları okuyanlar şaşırmayacaktır tabii buna. Ancak Vision bu fotoğraflarda insan olarak görünmekteydi. Bu durum, Sonsuzluk Taşını kaybetmesinin ölmek yerine onu güçsüzleştirdiği veya android kısmını devre dışı bıraktığı dedikodularını çıkarmıştı.

Spider-Man Çabuk Yenilecek

Daha önce de söylediğimiz gibi Spider-Man'in filmde küçük bir rolü olacak. Ama sızan fragmanda karakteri, savaşta kaybettiği için Iron Man'den özür dilerken görmüştük. Ölmeyecek tabii ama duvarda yürüyen kahramanımız, sert bir savaşta çabuk yenilip iyileşmesi için erkenden eve gönderilecek anlaşılan.

Ajan Coulson Geri mi Dönüyor?

İntikamcılar, Phil Coulson'ı ölmüş olarak bilmekte. Agents of S.H.I.E.L.D'in son sezonunda Coulson'ın uzaya gitmesi, Infinity War ile geri döneceği gibi bazı haberlerin yapılmasına sebep olmuştu.

Nick Fury Yok

Infinity War, Marvel Stüdyolarının 10. yıl dönümüne denk gelse de, Tony Stark'a İntikamcılar Programı'ndan bahsederek bütün her şeyi başlatan adamın filmde yer almayacağını söyledi Samuel L. Jackson.

Genç Groot'un Akıl Hocası Olacak

Hareket yakalama oyuncusu Terry Notary'nin söylediğine göre Infinity War'da biraz daha büyümüş olan Groot'un örnek alacağı bir akıl hocası olacak. Bu kişinin İntikamcılardan olma ihtimali yüksek ve filmin çoğu hayranı, bunun aynı yaşlarda oldukları için Spider-Man olacağı düşünüyor. İkisinin aynı şekilde hareket edebilmesi mümkün olduğu için gayet olası bir durum.

Spider-Man'in Yeni Kostümü ve Örümcek Hisleri

Sızan Infinity War fragmanından öğrendiğimiz üzere Peter Parker'ın Örümcek Hisleri'ni sonunda göreceğiz. Homecoming filminde göremedikleri için hayranların üzüldüğü bir durumdu bu. Tony Stark'ın filmin sonunda genç kahramana vermek istediği yeni kostümü de yine bu filmde göreceğiz.

Artık Captain America Yok!

Infinity War SDCC afişinde de gördüğümüz gibi Steve Rogers sakal bırakmış durumda. Captain America kostümü ise bu isme veya Dünya'nın En Büyük Kahramanlarına dair bir iz taşımıyor. Yine de Iron Man, filmin bir yerlerinde kendisine kalkanını geri verecektir değil mi?

Birkaç Karaktere Veda Edeceğiz

Kadrodaki birçok oyuncunun Avengers 4'te geri döneceği belli oldu ama Infinity War bazı kahramanlar için yolun sonu olacak anlaşılan. Yardımcı yönetmen Joe Russo bu konuda "Bir kıymeti olması için bazı şeylere bir noktada son vermek gerektiğini düşünüyorum." derken Kevin Feige de aynı şeyleri söyleyerek ne Captain America'nın, ne Iron Man'in ne de Thor'un yerinin garanti olduğunu söyledi.

İlk Fragman

SDCC'da yayımlanan ilk fragman sızdırılmış olabilir ama Kevin Feige ilk fragmanı resmi olarak bu yıl bitmeden göreceğimizi söyledi. Aralık'ta vizyona girecek Star Wars: Son Jedi ile görme ihtimalimiz yüksek.

Captain America Yaşayacak!

Robert Downey Jr. yakın zamanda paylaştığı bir Avengers 4 set fotoğrafında Tony Stark'ın, Steve Rogers'ın, Scott Lang'in ve Natasha Romanoff'un Infinity War'ın devamında da yer alacağını doğruladı. Bu filmden sağ çıkacaklarını biliyoruz yani.

Filmde Görünecek Karakterler

Infinity War'da görünecek ve görünebilecek karakterlere aşağıdan bakabilirsiniz.

Kaynak: ComicBookMovie

Yorumlar (0)