PLANETDP // HABERLER // Başrollerinde Hugh Jackman ve Allison Janney’in Yer Aldığı Bad Education’ın Fragmanı Yayınlandı

HBO, yönetmenliğini Cory Finley'in yaptığı Bad Education'ın fragmanını yayımladı. 

Cory Finley’in bir diğer komedi drama dalında yer alacak olan filmin başrollerinde Altın Küre ödüllü Hugh Jackman (The Greatest Showman, Les Misérables) ve Oscar ödüllü Alison Janney (I, Tonya) var.

Gerçek bir hikâyeye dayanan “Bad Education” filminde olaylar yüksek okul kayıt ücretleri ve hızla yükselen emlak değerlerinin olduğu, ülkenin en gözde yeri olmaya aday, popüler Long Island okul bölgesinin kontrolünü elinde tutan Frank Tassone ve Palm Gluckin’in süreçte yaşadıklarıyla şekillenir.

Durum böyleyken okul müdür yardımcısı on yılı kapsayan bir yolsuzluğa yönelik üstü kapalı söylemlerde bulunarak çok kritik bir hata yapar. Bunun üzerine bir öğrenci muhabiri Long Island’da bulunan Roslyn Okul Bölgesindeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili kanıtlara ulaşmaya başlar sonrasında ise Frank için her şey işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır.  

Bu zamana kadar okul bölgesi için yaptıkları bütün birikimlere karşı büyük bir tehdit oluşturan yolsuzluk iddialarının gözler önüne serilmesi Frank’ın üzerine kalır ve düzeni sağlamak, gizliliği korumak için elinden gelen ne varsa yapmak zorundadır.   

Filmin başrollerinde Hugh Jackman (Frank Tassano), Allison Janney (Pam Gluckin), Ray Romano (Bob Spicer), Geraldine Viswanathan (Rachel Bhargava) ve Alex Wolff (Nick Fleischman) bulunuyor.

Cory Finley (Throughbreds) tarafından yönetilen Bad Education filminin senaryosu, skandalın yaşandığı dönemde Long Island’ın Roslyn bölgesinde çocukluğunu geçiren Mike Makowsky’nin (I Think We're Alone Now), Robert Kolker’in New York Magazine’deki “The Bad Superintentendent” makalesinden esinlenilerek yazıldı.

Automatik ve Sight Unseen tarafından üretilen filmin yapımcıları Fred Berger, Eddie Vaisman, Julia Lebedev, Brian Kavanaugh-Jones, Oren Moverman ve Mike Makowsky’dir. Baş yapımcılar ise Leonid Lebedev ve Caroline Jaczko’dur.
 

Film’in ilk gösterimi 25 Nisan’da HBO’da yapılacak.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)