PLANETDP // HABERLER // Bir Kaosa Dönüşen Müzik Festivali Woodstock 99 Netflix’de Yeniden Yaşatılıyor

"Woodstock 99 Müzik Festivali" dünyayı yıkıp geçen, 4 gün boyunca 400.000 kişiden fazla ziyaretçiye kapılarını açan bir festivaldi. Roma’da ve New York’da şiddetin, cinsel istismarın, yağmacılığın ve çeşitli suçların festivali bir kaosa döndürmesi, 60’ların kalıntılarını, nostaljinin nasıl bir tehlike oluşturabileceğini bizlere göstermiştir. Özellikle festivalin son günü gerçekleşen Red Hot Chilli Peppers konserinde sahnenin alevler içinde kalması, yaşananları, acıları yeniden ön plana çıkartmıştır.

Netflix, Limp Bizkit, Megadeth, Bush gibi sanatçıların Woodstock 99 festivalindeki performanslarının da yer alacağı bir belgesel dizi çekmeyi düşünüyor. Raw ve BBH Entertainment yapım şirketlerinin elinden çıkacak olan bu belgesel serisi, Woodstock 99 festivalinde yaşananları bizlere yeniden hatırlatacak. Zamanında MTV tarafından canlı canlı yayınlanan festivalin kesitlerinin de belgeselde kullanılması o dönemin atmosferini bizlere hissettirecek. Raw, son dönemlerde Netflix’de bu tarz işlere imza atmıştı: Don't F**k With Cats: Hunting an Internet Killer, Fear City: New York vs. The Mafia.

Barış, sevgi ve müzik temalarıyla gerçekleştirilen bu 3 günün bir kaosa dönüşmesini, nedenlerini, arkaplanlarını yeniden hatırlatacak olan bu belgesel, geçmişe bugünden bakmamızı sağlayacak. Belki de bugün birlikte geçmişimizden ders alarak, aydınlık yarınlara yürümeyi deneriz.

 

Kaynak: loudwire, deadline

Yorumlar (0)