PLANETDP // HABERLER // Castlevania: Nocturne, Orijinalinden Yıllar Sonra Geçiyor

Netflix, popüler karanlık fantezi dizisi Castlevania'nın yeni bir türevi olan Castlevania: Nocturne için yaklaşan tam fragmanın müjdesini vermek amacıyla el çizimi tarzında bir afiş yayınladı. Bu afişte, baş karakterler Richter Belmont ve Maria Renard, yükselen karanlık güçlere karşı bir devrimin liderliğini yapacaklar. Dizi, 28 Eylül'de yayınlanmaya başlayacak.

"Castlevania franchise'ının kanlı ve gotik maceraları, heyecan verici yeni bir ortamda ve bugüne kadar ki en yüksek beklentiyle devam ediyor." diye duyuruldu.

Konami'nin 1993 tarihli Castlevania: Rondo of Blood video oyununa dayanan Castlevania: Nocturne, Clive Bradley tarafından yaratıldı ve yazıldı, Kevin Kolde ise şovun sorumlusu olarak görev yapıyor. Dizi, Fransız Devrimi sırasında geçiyor ve Trevor Belmont ve Sypha'nın soyundan gelen Richter'ı merkezine alıyor, ailesinin vampir avcılığı geleneğini sürdüren bir karakter. Proje, Powerhouse Animation'dan geliyor.

Spin-off, Edward Bluemel'ın Richter olarak, Pixie Davies'ın Maria Renard olarak, Thuso Mbedu'nun Annette olarak, Natassja Kinski'nin Tera olarak, Sydney James Harcourt'un Edouard olarak, Zahn McClarnon'un ve Franka Potente'nin Erzsebet Báthory olarak seslendirdiği karakterleri içeriyor. Son karakter, tarihte tartışmalı bir figüre dayanan, yüzlerce kız ve kadını öldürdüğü ve işkence yaptığı söylenen gerçek bir figüre dayanmaktadır. Efsanelere göre kurbanlarının kanını banyo yaparak genç kalmak için kullandığı söylenir.

Yorumlar (0)