PLANETDP // HABERLER // Chernobyl’den Johan Renck, The Last Of Us’ın Pilot Bölümünü Yönetecek

Emmy ödüllü yapımcı Johan Renck, Chernobyl’in yapımcısı Craig Mazin ile HBO’nun gelecek dizisi The Last Of Us’da tekrar iş birliği yapacak. Yaptığı bir röportajda, çok beklenen diziye resmi olarak baş yapımcı göreviyle katıldığını ve ayrıca pilot bölümünü de yöneteceğini açıkladı.

Kadroda baş yapımcı olarak yer alıyorum,” diye belirtti. “Devam eden bir TV dizisi. Yani her şeyiyle ilgilenebileceğim bir yapım değil fakat kadronun bir parçasıyım ve en azından pilot bölümü yöneteceğim. Sonra nasıl devam edeceğimize bakacağız. Craig ve ben tekrar birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz çünkü birbirimizi seviyoruz."

Oldukça iyi tanınan bir karakterle tarihsel bir kişiliği ekrana adapte etmek arasındaki fark sorulunca, “Bir yanda en azından oynayan herkes tarafından oldukça iyi tanınan bir oyun karakteri var. Dahası, nasıl göründüğünü, konuştuğunu, hareket ettiğini ve geri kalan her şeyi biliyorlar. Yani, bu hala üstünde konuştuğumuz bir şey. Her hafta konuşuyoruz, Craig ve ben oyunun yaratıcısı olan Neil Druckmann ile karakterlere yaklaşım biçimimiz hakkında konuşuyoruz. Bir kitaptan karakter yaratmakla zaten var olan bir oyun karakterini ekrana adapte etmek çok farklı. Ayrıca, gerçek bir insanı ele almaktan da çok farklı,” diyerek açıkladı.

The Last Of Us dizisi ilk oyunda olanları konu alacak ve muhtemelen ikinci oyunda gerçekleşecek olayların bir kısmını da barındıracak. Dizinin senaryosu Chernobyl’in yaratıcısı olan Craig Mazin ve oyunun yazarı ve yaratıcısı olan Neil Druckmann tarafından yazılacak.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (4)

Kill Master- 06/09/2020 02:06 Id:1098

HBO olduğu için çok korkutmuyor ama umarım Chernobyl'de olduğu gibi özenli bir iş yaparlar.

Putte- 06/14/2020 03:06 Id:1108

Güzel bir iş çıkacağa benziyor

Yusuf Ugur- 06/24/2020 11:06 Id:1123

2. oyunun hikayesinde saçmadılar ama dizinin arkasındaki isimler sağlam, güzel bir iş çıkabilir.

timoti- 07/05/2020 04:07 Id:1138

İlk oyundan çıktığından beri serinin hayranıyım ve 2. oyun harika bir iş olmuş, bu seriye böyle bir devam yakışır. Dizide de bu tarz cüretkar kararlardan caymazlar umarım.