PLANETDP // HABERLER // Clarice: CBS Kuzuların Sessizliği Filminin Devam Serisi Üzerinde Çalışıyor

Kuzuların Sessizliği’nin 1991’de vizyona girmesinin üstünden 28 yıldan fazla zaman geçti ve CBS, bu bol ödüllü gerilim filminin Clarice isimli, filmdeki olaylardan sonra geçecek ve Clarice Starling’e odaklanacak olan devam projesine onay verdi. Clarice karakteri ilk olarak Jodie Foster tarafından canlandırılmıştı ve filmdeki akıllara kazınan performansıyla da En İyi Kadın Oyuncu dalında ikinci Akademi Ödülü’nü kazanmıştı.

Kuzuların Sessizliği’ndeki olaylardan sonra, 1993’te geçen Clarice, Washington, D.C.’nin politik hayatına yön verirken seri katillerin ve tacizcilerin dünyasına geri dönen FBI ajanı Clarice Starling’in anlatılmayan kişisel hikayesine odaklanacak.

Orijinal film Jonathan Demme (Rachel Getting Married) tarafından yönetilmişti ve senaryo da Ted Tally tarafından filme uyarlanmıştı. Başrollerde ikonik Clarice Starling ve Dr. Hannibal Lecter rolleriyle Jodie Foster ve Anthony Hopkins vardı. Dünya çapındaki 270 milyon dolarlık hasılatı ve aldığı iyi eleştirilerin üstüne film, 64. Akademi Ödülleri’ndeki 5 büyük kategoride kendini göstermişti. Clarice Starling rolü Ridley Scott’ın 2001 yapımı devam filmi Hannibal’da Julianne Moore tarafından canlandırıldı ve eğer ki Hannibal dizisi devam etseydi Bryan Fuller, Starling rolü için Ellen Page’i düşünüyordu.

Alex Kurtzman (Star Trek: Discovery) ve Jenny Lumet dizinin senaristliğini ve yapımcılığını üstlenecekler. Ayrıca, ikisi şu anda CBS’in The Man Who Fell To Earth dizisinde de birlikte çalışıyor.

Kurtzman ve Lumet birlikte yaptıkları bir açıklamada, “20 yıllık bir sessizlikten sonra Amerika’nın en dayanıklı kahramanlarından birine, Clarice Starling’e ses verebildiğimiz için çok şanslıyız.” dedi. “Clarice’in cesareti ve karmaşıklığı kendi hikayesi gölgede kalsa bile yolu hep aydınlattı. Ama bugün ihtiyacımız olan onun hikayesi: çabaları, direnci, başarısı. Şimdi onun zamanı.”

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (2)

Kill Master     01/15/2020 03:01 Id:910


Emekli

Kıtlık içindeler artık. Yıllardır "uyarlanacak", "devamı çekilecek", "yeniden çevrilecek" haberlerini görüyoruz.

Putte     01/15/2020 09:01 Id:913


*Admin

Yeni bir şeyler bulmak gittikçe zorlaşıyor. ne varsa eskilerde var :D