PLANETDP // HABERLER // Cyberpunk: Edgerunners Animesi 2022’de Netflix’te Yayımlanacak

Polonya merkezli oyun geliştiricisi CD Project Red, geçtiğimiz Perşembe günü Cyberpunk 2077 isimli oyunlarının 2022’de Netflix’te çıkacak Cyberpunk: Edgerunners isimli bir anime adaptasyonu olacağını açıkladı. Hiroyuki Imaishi (Gurren Lagann, Kill la Kill) animeyi yönetirken Yoh Yoshinari (Little Witch Academia) de karakterleri tasarlayacak.

CD Project Red’in anlatımına göre anime, Cyberpunk: Edgerunners, oyundan bağımsız, 10 bölümlük bir hikaye olacak ve gelecekte, teknoloji ve vücut modifikasyonuna bağımlı bir şehirde hayatta kalmaya çalışan evsiz bir çocuğu konu alacak. Çocuk, her şeyini kaybetme korkusuyla yüzleşince de edgerunner, yani cyberpunk olarak da bilinen kanun kaçağı bir paralı asker olarak hayatta kalmayı seçecek.

Cyberpunk 2077 ise güç, cazibe ve vücut modifikasyonuyla kafayı bozmuş bir şehir olan Night City’de geçen, açık dünyalı bir aksiyon-macera oyunu. Oyunda ölümsüzlüğün anahtarı olan ve eşi benzeri olmayan bir implantın peşinde olan V isimli, kanun kaçağı bir paralı askeri yönlendiriyoruz.
 

Kaynak: AnimeNewsNetwork

Yorumlar (1)

Kill Master     06/27/2020 10:06 Id:1124


Uzman

Belki oyunun hatırına animeyi de izlerim :D