PLANETDP // HABERLER // Disney Investor Day Etkinliğinde Öne Çıkanlar

Disney, gerçekleştirdiği Disney Investor Day etkinliğinde Disney+ için bir ton dizi ve filmi açıkladı. Önümüzdeki haftalarda, aylarda ve yıllarda Disney+’a geleceklerin listesi ise aşağıda, gruplandırılmış şekilde yer alıyor.

LUCASFILM

Ahsoka

The Mandalorian’da çok beklenen live action çıkışını yaptıktan sonra Ahsoka Tano’nun hikayesi, Dave Filoni tarafından yazılan senaryoyla, bir diziyle devam edecek.

Rangers of the New Republic

The Mandalorian’ın geçtiği zaman aralığında geçen Rangers of the New Republic, baş yapımcıları Jon Favreau ve Dave Filoni olan bir live action dizi olacak.

Andor

Tony Gilroy tarafından yaratılan, heyecanlı bir ajan gerilim filmi olacak ve Disney+’a 2022’de gelecek.

Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor, Disney+’ta yer alacak özel bir dizi için Jedi Master Obi-Wan Kenobi olarak izlecilerle tekrar buluşacak. Dizi, Star Wars: Revenge of the Sith’ten 10 sene sonra geçecek.

The Bad Batch

The Bad Batch, elit ve deneysel klonlar olan Bad Batch’in Clone War’ın sonucu olarak sürekli değişen evrende yollarını bulmaya çalışmalarını konu alacak.

Star Wars: Visions

Star Wars: Visions, Star Wars’u dünyanın en iyi anime yaratıcılarının bakış açısından göreceğimiz bir kısa film antolojisi olacak.

Lando

Bu gizem-gerilim filmi izleyicileri High Republic döneminin son günlerinde ortaya çıkan kötü taraf güçlerini ve gizli sırların evrenini konu alan bir proje olacak.

A Droid Story

Lucasfilm Animation’ın Lucasfilm’in görsel efekt ekibi, Light & Magic’le yaptığı bu işbirliğinden Disney+ için yeni, özel bir Star Wars animasyonu çıkıyor, A Droid Story. Bu efsanevi macerada efsanevi ikili R2-D2 ve C-3PO rehberliğinde olan yeni bir kahraman göreceğiz.

Willow

Ron Howard’ın 1988 filminden yıllar sonra geçen Willow, orijial filmin kahramanlıklarını ve mizahını 2022’de Disney+’ta çıkacak olan dizide de yaşatmaya devam edecek.

MARVEL

WandaVision

15 Ocak 2021’de Disney+’ta çıkacak olan WandaVision, MSE’yi genişleten ilk Marvel dizisi olacak. Wanda Maximoff ve Vision süper güçleri olan insanlar ve ideal banliyö hayatını yaşıyorlar fakat, her şeyin göründüğü gibi olmadığından şüphe etmeye başlıyorlar.

The Falcon and The Winter Soldier

19 Mart 2021’de Disney+’ta çıkacak olan dizi, Anthony Mackie’nin Sam Wilson yani The Falcon olarak ve Sebastian Stan’in de Bucky Barnes yani The Winter Soldier olarak yer alacağı yeni bir dizi. Avengers: Endgame’in son anlarında bir araya gelen ikili, yeteneklerini ve sabırlarını test eden uluslararası bir macera için bir araya geliyor.

Loki

“Peki ya şöyle olsaydı…?” MSE’de senaryoları altüst ediyor ve filmlerde gerçekleşen olayları beklenmedik şekillerde yeniden ele alıyor. Dizi, Disney+’a 2021 yazında gelecek.

Ms. Marvel

2021 sonlarında Disney+’a gelecek olan dizi, Jersey City’de büyüyen 16 yaşındaki Pakistan asıllı Amerikan Kamala Khan’ı bizlere tanıtan bir proje olacak.

Hawkeye

2021 sonlarında Disney+a gelecek olan dizi, Hawkeye’ın (Renner) çizgi romanlardan tanınan okçu Kate Bishop (Steinfeld) ile işbirliği yapmasını konu alıyor.

She-Hulk

She-Hulk, Disney+’a gelecek olan ve süper güçlü insanlara odaklanan davalara bakan avukat hakkında olan bir komedi dizisi.

Moon Knight

Moon Knight, çoklu kişilik rahatsızlığı olan bir yasa dışı kanun infazcısını konu alan bir aksiyon-macera dizisi.

Secret Invasion

Secret Invasion, başrollerinde Nick Fury olarak Samuel L. Jackson ve Skrull Talos olarak da Ben Mendelsohn’un yer alacağı, yeni açıklanan bir dizi. Bu dizi ise dünyaya yıllar önce gizlice sızmış olan şekil değiştiren Skrullar hakkında olacak.

Ironheart

Dominique Thorne’un Riri Williams olarak yer alacağı dizi, Iron Man’den beri en gelişmiş zırhı yaratan dahi mucit Williams hakkında olacak.

Armor Wars

Don Cheadle’nin James Rhodes, nam-ı diğer War Machine olarak yer alacağı dizi, War Machine’in Tony Stark’ın teknolojisinin yanlış ellere düştükten sonra yaşananlarla yüzleşmesini konu alıyor.

Gardians of the Galaxy Holiday Special

2022 tatil sezonu için planlanan bu film, asıl filmlerden tanıdığımız James Gunn tarafından kaleme alınacak ve çekilecek.

I Am Groot

I Am Groot, herkesin favori bebek ağacını bir seri orijinal kısa film olarak Disney+’a getirecek.

PIXAR

Inside Pixar

Inside Pixar, Pixar hayranlarını stüdyoya davet ederek, sevilen filmlerin arkasındaki işçiliği ve hikaye anlatıcılığını daha yakından ve hiç görülmemiş şekilde görmelerini sağlayacak yeni bir belgesel dizi. İlk 5 bölüm şu anda yayımlanmış durumda.

Soul

Soul, 25 Aralık 2020’de yayımlanacak olan ve hayattaki küçük zevklerin keyfini çıkarmak ve içimizdeki benliği bulmak gibi temaları olan bir film.

Burrow

Burrow, birçok farklı hikaye anlatıcısı tarafından hazırlanan SparkShorts isimli kısa filmlerin bir parçası. 25 Aralık 2020’de yayımlanacak olan film, ne yaptığı hakkında en ufak bir fikri bile olmasa da hayallerine doğru kazarak ilerleyen ve bir maceraya atılan genç bir tavşan hakkında.

Pixar Popcorn

Pixar Popcorn, 2021’in Ocak ayında izleyicilerle buluşacak olan ve Pixar karakterlerini yeni hikayelerde göreceğimiz bir kısa film serisi.

Dug Days

2021’in sonbaharında yayımlanacak olan Dug Days, Disney ve Pixar’ın Up filminde yer alan sevimli köpek Dug’ın komik maceralarını konu alan bir seri kısa film olacak.

Cars

2022’nin sonbaharında yayımlanacak olan Cars ile Lightning McQueen ve en yakın arkadaşı Mater’a ülkeyi boydan boya gezecekleri yolculukta eşlik edeceğiz.

Win or Lose

Pixar’ın ilk uzun animasyon filmi Win or Lose, 2023’te Disney+’ta yayımlanacak. Filmde bir ortaokul softbol takımını şampiyonluk maçına son bir hafta kala göreceğiz. Her 20 dakikalık bölüm farklı bir karakterin gözünden olup, sahada ve saha dışında yapılan hataları gösterecek.

DISNEY

Hocus Pocus 2

Film, 1993 kült klasik Hocus Pocus’un ikinci filmi olacak.

Three Men and a Baby

Three Men and a Baby, 80’ler komedisine modern bir bakış açısı getirecek ve başrolünde Zac Efron yer alacak.

Keanon Lowe Projesi

Film, trajediyi şefkatle tersine çeviren bir lise koçunun gerçek hayat hikayesini konu alacak.

Greek Freak

Greek Freak, Yunanistan’da yaşayan belgesiz, fakir göçmenler olmaktan çıkarıp başarıya uzanan NBA MVP Giannis Antetokounmpo ve ailesini konu alacak.

Chris Paul Projesi

Bu biyografik film NBA yıldızı Chris Paul’un hayatını konu alacak.

Diary of a Wimpy Kid

Zamanında başarılı bir live action olarak izlediğimiz kitaplar şimdi de 2021’de animasyon film olarak izleyiciyle buluşacak.

The Ice Age Adventures of Buck Wild

Bu sefer hikaye serinin üç favorisi olan keseli sıçan kardeşler Crash ve Eddie ile birlikte gelincik Buck’ı konu alacak. Filmin 2022 başlarında çıkması bekleniyor.

Night at the Museum

Night at the Museum bu sefer karşımıza animasyon olarak çıkacak. Filmin 2021’de çıkması bekleniyor.

Pinocchio

Pinocchio, Disney+’a, CGI’ın da gücünü kullanarak, bir live action film olarak gelecek. Kadroda Tom Hanks de yer alacak.

Peter Pan & Wendy

Disney’in animasyon klasiğinden esinlenilen Peter Pan & Wendy filmi, David Lowery tarafından yönetilecek.

Disenchanted

Enchanted’ın devam filmi olacak olan Disenchanted, Disney+’a özel olarak yayımlanacak.

WALT DISNEY ANIMATION STUDIOS

Raya and the Last Dragon

5 Mart 2021’de aynı anda hem çevrimiçi platformda hem de sinemalarda yayımlanacak olan film, Kumandra isimli, insanların ve ejderhaların birlikte uyum içinde yaşadığı bir fantastik dünyada geçiyor.

Baymax

Walt Disney Animation Studios’un ilk animasyon dizisi, fantastik şehir San Fransokyo’da geçiyor ve hayranların sevdiği Baymax’i barındırıyor. Dizinin 2022 başında yayımlanması planlanıyor.

Zootopia+

Zootopia+ yüksek tempolu Zootopia’ya tekrar geri dönüyor ve bu sefer, Fru Fru ile Gazelle de dahil olmak üzere, filmde ilgi çeken karakterlerin hayatlarına biraz daha derinden bakmamızı sağlayacak. Kısa dizi, 2022 ilkbaharında izleyiciyle buluşacak.

Tiana

Maldonia kraliyetinin prensesi olan Tiana’yı konu alacak bu müzikal komedi dizisi Disney+’a 2023’te gelecek. Tiana ise kendi Walt Disney Animation Studios dizisine sahip olan ilk prenses olacak.

Moana, The Series

Moana, The Series, 2023’te izleyiciyle buluşacak ve gezgin Moana’nın yolculuklarını bizlere gösterecek.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

Putte     12/12/2020 05:12 Id:1213


*Admin

Teşekkürler, bunu dikkatlice okumak ve incelemek lazım. Kapsamlı bir yazı, teşekkürler!