PLANETDP // HABERLER // Dune Part Two'nun Çıkış Tarihinde 2024 e Erteleme Olmayacak

Yeni bir rapora göre Dune: Part Two'nun 2024'e ertelenmeyeceği belirtiliyor.

Denis Villeneuve tarafından yönetilen bu epik bilim kurgu filmi, 2021'de Timothée Chalamet, Zendaya ve Rebecca Ferguson'un başrolünde yer aldığı ilk filmin devamı niteliğindedir. Yazarlar ve oyuncular grevi devam ettiği için, Gran Turismo ve Challengers gibi bazı filmler, oyuncuların grev sırasında filmlerini tanıtmasına izin verilmemesi nedeniyle yayın tarihlerini ertelemektedirler.

World of Reel'den gelen yeni bir rapora göre, filmin, orijinal çıkış tarihi olan 4 Kasım 2023'ün ertelenme olasılığı düşük. Warner Bros. ve Legendary, vizyon ilan tarihini koruyacaklar. Başka bir rapor da bu bilgiyi destekleyecek şekildedir: IMAX CEO'su Richard Gelfond, The Marvels'ın IMAX'te, Dune: Part Two ilk haftasında gösterilemeyeceğini söylüyor, çünkü IMAX ekranlarının o hafta özel kullanım hakkına sahip olan Dune: Part Two'nun çıkış tarihinden bir hafta sonra The Marvels IMAX ekranlarına çıkabilecek.

 

Oyuncu kadrosunda Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Austin Butler, Florence Pugh, Dave Bautista, Christopher Walken, Stephen McKinley Henderson, Léa Seydoux, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Souheila Yacoub ve Tim Blake Nelson yer alıyor.

Kaynak: comingsoon.net

Yorumlar (5)

onüçüncüjedi     08/30/2023 06:08 Id:1396


Etkin

Ertelendi.

Putte     08/30/2023 07:08 Id:1397


*Admin

Evet öyle olmuş maalesef.

onüçüncüjedi     09/02/2023 04:09 Id:1398


Etkin

Aslında bence film çoktan hazır, bu işin altında sadece grev yapanlara şirin gözükmenin yanında 3.film söylentilerinin de payı var bence, hani seri belki 2.filmle sona erecekken, 3.film söylentileri yayıp, hani millet yapsak izler mi diye nabız ölçüp, eğer olumlu geri dönüş alırlarsa 2.film için çekilen bazı sahneleri çıkartıp 3.filme saklamak. Neyse bakalım zaman ne gösterecek, sonuçta bir ticaret bu, elemanlar babasının hayrına çekmiyor filmleri. :)

Putte     09/02/2023 09:09 Id:1399


*Admin

İlginç ! @onüçüncüjedi enteresan olmakla beraber ama diğer yandan şaşırtıcı da değil. Amerikan çıkarcılığı her durumu bir fırsata dönüştürmek üzerine kuruludur. Aynı koyundan bir post daha çıkarmak için PR yapıyor da olabilirler. Sonsöz olarak ben ilk filmi gerçekten çok beğendim ikincisinin de ertelenmesine üzüldüm açıkçası.

onüçüncüjedi     09/03/2023 01:09 Id:1400


Etkin

Ben de beğendim her ne kadar klasik olanı da çok sevsem de, bir tek başroldeki itekleme oyuncu dediğim karakteri sevmiyorumpek onun dışında oyuncu seçimi bence kötü değil ama yine eklense güzel olabilecek birkaç eksik var, mesela Bene Gesserit rahibelerinin neredeyse Matrix'teki Neo gibi dövüşebilmeleri filme eklenmemiş hoş bir aksiyon izlerdik o da olsaydı, belki ikinci filmde eklerler belli mi olur.