PLANETDP // HABERLER // "Edge of Tomorrow 2" Devam Filmi Tanıdık Bir Başlık Alıyor"Edge of Tommorrow" 2014'te sinemalara düştüğünde Warner Bros.'un umut ettiği kadar başarılı olmadı. Bilim kurgu başarısı yurt içi gişede 100 milyon dolar ve dünyanın geri kalanından ise 270 milyon dolar elde ederek toplamda 370 milyon dolar kazandı, bu da 178 milyon dolarlık bütçesi olan bir film için fena olmasa da inanılmaz bir başarı sayılmaz. Yine de devam filmi kamera arkasında yönetmen Doug Liman ve filmin senaryosu üzerinde çalışan Race yazarları Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse ile yapıma başladı.

Şimdi elimizde "Edge of Tomorrow 2" ile ilgili hem devam filminin resmi başlığını içeren hem de iki baş oyuncunun da dönüşünü onaylayan bir gelişme var. Doug Liman'ın gelişmeyle ilgili söylediklerini aşağıda öğrenin.

Collider, Doug Liman'ın gelecek filmi "The Wall" için röportaj yaparken yakaladı ve konuşma eninde sonunda, filmi sinemada izleyemeyenlerin bilebileceği bir başlığa sahip, "Edge of Tomorrow 2"ye kaydı. İşte Doug Liman'ın sözleri:

"Muhteşem bir hikayemiz var. İnanılmaz! İlk filmden çok daha iyi ve ben ilk filme kesinlikle bayılıyordum. Başlığı "Yaşa. Öl. Tekrarla ve Tekrarla." olacak. Tom (Cruise) bunun için heyecanlı, Emily Blunt da bunun için heyecanlı. Büyük soru ise bunu ne zaman yapacağımız. Fakat bu bir belki değil, ne zaman."

"Live Die Repeat" Warner Bros.'un "Edge of Tomorrow"a televizyon ekranlarına taşındığında verdiği başlık. Stüdyo başlığı resmi olarak değiştirmeyi reddetti ama VOD versiyonun da olduğu kadar DVD ve Blu-Ray DVD versiyonlarında kapak resmi üzerinde ön plana çıkıyordu. O zamandan beri özgün başlığına dair bir fikri olmadan filme yeni başlığıyla hitap eden bir sürü insan duydum, yani görünüşe göre WB'nin isim değişikliği denemesi işe yaradı.

Bu yüzden Warner Bros.'un yeni başlığı devam filminin başlığının bir parçası olarak kullanması hiç de şaşırtıcı değil. Biraz hantal ama ilk filmde Tom Cruise'un bir dizi olayı tekrar ve tekrar yaşadığı konu gidişatına uyuyor. Yeni başlık aynı konu gidişatının farklı bir şekilde kullanıldığını göreceğimiz anlamına mı geliyor? Doug Liman öncesinde filmin sadece bir devam filmi ve ön bölüm olmayacağını söylemişti, yani kesinlikle mümkün ve olası. Liman ayrıca ne anlama geldiğini açıklamadan "İnsanların devam filmi yapışını kökten değiştirecek." dedi.

En iyi haber ise hem Tom Cruise'un hem de Emily Blunt'un geri dönecek olması. İkisinin dönüşü her zaman tahmin ediliyordu ama asla onaylanmamıştı, o yüzden bunun filmin yönetmeni tarafından kesinleştirilmesi güzel. Bu yıl Bill Paxton'u kaybetmiş olmamız çok yazık çünkü seyircileri çalan karakterinin geri getirilmesi harika olurdu.

Kaynak: slashfilm.com

Yorumlar (2)

.tv     05/10/2017 11:05 Id:30


Edge of Tomorrow gayet güzel bir filmdi. Devamının çekilecek olmasına sevindim.

bull76     10/08/2017 03:10 Id:237


film aynı isimli bir manga (Japon Çizgi Romanı)'na dayanıyordu. Hikayesi sadece iki cilt olan ve Türkçe'de de yayınlanan manga'dan uyarlanan bir filmin devam filmi nasıl olabilir acaba? Dediğim gibi manganın devamı yok. Çizgi romandaki hikaye bire bir uyarlandı. İlerleyebilecek bir hikaye kurmak da mümkün değil bence. Amerikalıları dünyanın başka ülkelerindeki popüler ürünleri sömürüp sonrasında posasından bile faydalanmaya çalıştığı bir şey olabilir ancak bu ikinci film.