PLANETDP // HABERLER // Game of Thrones Sızıntısında 2. Perde; Korsanlar HBO'yu Sezon Finalini Yayınlamakla Tehdit Ediyor

 

Ağustos ayı HBO için kara bir ay olmaya devam ediyor. Kanal bir yandan korsanlarla mücadele verirken diğer yandan da teknik aksaklıklarla başa çıkmaya çalışıyor. HBO'yu hackledikten sonra ilk olarak Game of Thrones'un 7. Sezonun 4. Bölümünü net ortamında paylaşan korsanların 6. bölümde ise imdadına HBO İspanya yetişmişti. Korsanlardan önce yanlışlıkla bölümü yayınlayan HBO İspanya sayesinde bölümün yayınlanmasına 3 gün kala kısa sürede yeni bölüm kopyaları internette çoğalmıştı. 

theguardian haberine göre ise kanal yeni bir tehlike ile karşı karşıya. Kendilerine Mr. Smith diyen bir grup korsan 7. sezonun 7. bölümü yani sezon finali bölümünün ellerinde olduğunu ve bunu kısa süre içerisinde yayınlayacaklarını iddia etti. Grup teknoloji sitesi mashable'a gönderdiği mesajda "GOT 7. sezon 7. bölümün yayınlanmasına hazır olun" mesajını paylaştı. 

Korsan grubunun HBO'nun resmi Twitter hesabı başta olmak üzere pek çok sosyal hesabını ele geçirdiği sırada oyuncuların kişisel bilgilerini de elde ettikleri ve HBO'nun önümüzdeki sezon da benzer sıkıntılar çekeceği gelen bilgiler arasında. Konuyla alakalı HBO kanalından ise yeni bir yorum gelmedi. Kanal yöneticileri yaşanan bu son gelişmeleyle alakalı olarak ise "İlgili korsan grup ile herhangi bir iletişim kurmadık ve yayınlayacaklarını iddia ettikleri her bilgi için de yorumda bulanamayız" açıklamasını yaptılar. 

Sezon başında 1.40 TB'lık veri çalan korsan grubunun elinde hangi bilgilerin bulunduğu net olarak belli değil. Ancak sezonun 4. bölümünün net ortamında yayınlanması, 7. bölümünde benzer kadere sahip olabileceğini net olarak gösteriyor. Dizi HBO'da 27 Ağustos'ta sezon finalini yapacak, tabii o zamana kadar internet ortamında yayınlanmazsa. 

Yorumlar (2)

Kill Master     08/21/2017 09:08 Id:124


Uzman

"İnternetten para kazanma yolları."

guvenceylan     08/22/2017 01:08 Id:125


Hadi inş.