PLANETDP // HABERLER // Game of Thrones'un 8. Sezonu Uzun Metrajlı Bölümlerden Oluşabilir

Game of Thrones'un 7. sezonu dünyaca televizyonlara çıkmaktan iki hafta uzakta ama 8. ve final sezonu hala ufukta. Bildiğimiz üzere 2019'a kadar geri dönmeme ihtimali var ama bu haftasonunda Con of Thrones'tan gelen haberlere bakacak olursak uzayan bekleyişe değebilir gibi görünüyor. Serinin ses tasarımcısı Paula Fairfield toplanmadaki bir tartışma grubunda konuştu ve bu yılın 82 dakikalık 7. sezon finaline ek olarak dizinin yapımcılarının Game of Thrones'un 8. Sezonu için uzun metrajlı bölümler düşündüğünü söyledi.

Game of Thrones'un 8. sezonunun kapanış olarak sadece altı bölümden oluşması planlandı ama her bölüm için uzayan süre ihtimali kısaltılmış bölümlerin karşılığını verebilir. Serinin son bölümleri için hala bolca gelişme zamanı var ama planlar final boyunca değişiklik gösterebilir.

Geçen sezonun sonunda Daenerys (Emilia Clarke)'in ejderhaları ve uçsuz bucaksız ordusu sonunda Cersei'nin çocuklarının ölümünün ardından Kraliçe olduğu Westeros'un yolunu tutmuştu. The Night King (6. sezonda Vladimir Furdik.)'in ordusu ise güneye doğru hareket ediyor ve bir savaşın meydana gelmesi an meselesi gibi görünüyor.

Dizi George R. R. Martin'in "A Song of Ice and Fire" roman serisine dayanıyor. Ancak son sezonda dizi, kitapların durduğu noktayı geçti.

Ayrıca yakın zamanda yeni Game of Thrones sezonunun dizinin tarihindeki hem en uzun hem de en kısa bölümlerini içereceği açıklandı. İki sezon, yedi bölümün planlanan 82 dakikalık final bölümüne ek olarak 60 dakikayı geçeceği söyleniyor. Ayrıca daha kısa, 50 dakikalık bir bölüm de yayınlanacak.

Game of Thrones'un 7. sezonunun baş yapımcılığını David Benioff, D. B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger ve Bernadette Caulfield üstlenirken ortak baş yapımcılığı Guymon Casady, Vince Gerardis, George R. R. Martin ve Bryan Cogman paylaşıyor. Ayrıca dizinin yapımcılığını da Chris Newman, Greg Spence ve Lisa McAtakney yapıyor.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.

Kaynak: comingsoon.net

Yorumlar (1)

Yusuf Ugur     07/05/2017 12:07 Id:75


heyecan dorukta bekliyoruz.