PLANETDP // HABERLER // ‘Game Of Thrones’un Yan Dizisi ‘House Of The Dragon’ HBO Tarafından Onaylandı

Game Of Thrones’un bir yan dizisi ölmüş olabilir fakat bir diğerine HBO tarafından hayat bahşedildi. WarnerMedia’nın bu Salı gerçekleşen ve bolca yeni haberle dolu HBO Max yatırımcılar sunumunda House Of The Dragon’ın özel yayın platformuna geleceği açıklandı. Eskilere değinecek olan George R.R. Martin ve Ryan Condal’ın House Targaryen hikayesi 10 bölüm olacak.

GOT’un tecrübeli isimlerinden Miguel Sapochnik ve Condal, HBO Programlama Müdürü Casey Bloys’un WarnerMedia Günü’nde açıkladığına göre dizide yapımcı olarak yer alacaklar ve GOT’un yardımcı yapımcıları Martin ve Vince Gerardis ile baş yapımcılığı da üstlenecekler.

House Of The Dragon, Sapochnik’in HBO’da, HBO ve HBO Max için, içerikleri hem geliştirip hem de üreteceği ilk projesi.

Martin’in Fire&Blood kitabını temel alarak Condal’ın yazdığı senaryo Game Of Thrones evreninden 300 yıl önce geçiyor ve House Targaryen’in hikayesine odaklanıyor. Sapochnik asıl senaryoyu ve ek bölümleri yönetecek.

Bloys, “Game Of Thrones evreni hikaye konusunda çok zengin.” diyor. “Miguel, Ryan ve George ile House Targaryen’in kökenlerine inmeyi ve Westeros’un ilk zamanlarını keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Martin’in Fire & Blood kitabındaki bilgiler az olsa bile House Of The Dragon’ın Daenerys’in ejderha lordu atalarıyla dolu olacağı kesin. Ayrıca duyulanlara göre, bu senenin başında Emmy ödüllü 8. Sezonuyla ekranlara veda eden başarılı yapım GOT’ta ve kitaplarda üstü kapalı bahsedilen Dance of Dragons iç savaşının bu yan dizinin olay örgüsünde önemli bir yeri olabilir.

House Of The Dragon, AT&T ve sahibi olduğu HBO’da yapım aşamasında olan dört GOT yan dizisinden biriydi. 2018 Sonbaharından beri Martin ve Condal bu proje üstünde çalışıyor fakat aslında bu iki eski dostun üstünde çalıştığı House Targaryen projesi, HBO’nun iki sene önce Richard Plepler tarafından yönetildiği zamanlarda, Bryan Cogman’ın üstünde çalışıp sunduğu beş GOT yan dizisi senaryolarından birine dayanıyor.

HBO Max de önümüzdeki ilkbaharda çıkacakken, bu House of The Dragon projesi Kasım 2018’de yayımlanan GOT-öncesi kitaplarına dayanıyor. Bu uzun süren hükümdarlığı anlatmaya devam edecek ikinci Fire & Blood kitabının önümüzdeki yıl yayımlanması planlandığı söyleniyor.

Bu son GOT projesinin haberi, Naomi Watts’ın başrolünde olduğu ve Jane Goldman’ın da yönettiği yan dizinin iptal haberinden sadece birkaç saat sonra geldi. Geçen Eylül ayında Martin ve Condal’ın teklifinin onay almaya yaklaştığı söylenmişti. Proje, Goldman’ın senaryosunun arka planında sıkıntılar yaşandığı dedikoduları çıkmaya başlayınca daha da ivme kazandı.

Sapochnik bir drama dizisiyle Emmy’de En İyi Yönetmen ödülünü aldı ve ayrıca Battle Of The Bastards isimli Game Of Thrones bölümüyle de DGA ödülüne layık görüldü. 2019’da da yönettiği The Long Night bölümü ile aday gösterildi ve dizinin Emmy’de kazandığı En İyi Drama Dizisi ödülünü de son sezonun baş yapımcısı olarak paylaştı. Totalde Sapochnik, Game Of Thrones’un altı bölümünü yönetti. Ayrıca 2020 Sonbaharında çıkacak ve başrolünde Tom Hanks olan Amblin Studios filmi Bios’u da yönetti. Daha öncesinde HBO için True Detective’den, Cinemax için de Banshee’den birkaç bölüm yönetmişti.

Ryan Condal Amerika’nın Colony dizisinde 3 sezon boyunca hem tasarımcı hem de yapımcı olarak yer aldı. MGM’in Hercules filminin senaristiydi ve şu anda da çizgi roman Analog’u Lionsgate için filme adapte etmekle uğraşıyor.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (5)

Putte     11/01/2019 11:11 Id:832


*Admin

Süper ya. Umalım tez zamanda hazır ederler.

Kill Master     11/02/2019 03:11 Id:833


Uzman

Kurtulamadık şu diziden. :D

pitiko     11/02/2019 04:11 Id:834


Çevirmen

Süper haber. İnelim hikayenin köklerine. Gelsin, başka spin-off'lar da gelsin!!!

DeanJames     11/03/2019 10:11 Id:835


Advisor

Bu defa güçlü rakipleri olacak GoT'un. Amazon ciddi bir yatırım yapıyor fantezi kurgu tabanlı dizilere. LOTR, WoT gibi yapımlar epey ses getirecek. Bunun yanında diğer stream platformlarının da hayata geçmesiyle bu sene epey dizi görecek gibiyiz. Bakalım ne olacak. Ama benin en çok merak ettiğim şey Naomi Watts'lı olanın neden pilot bölüm çekilip iptal edildiği. Ya da bu ondan daha iyi olsun diye mi yoksa maliyetle alakalı olarak mı tercih edildi. Kafamda bir sürü soru. :D

Putte     11/03/2019 11:11 Id:836


*Admin

Evet @Deanjames , o husus müphem kaldı gerçekten.