PLANETDP // HABERLER // Haftalık Drama Gündemi (26 Aralık - 2 Ocak)

Haftanın öne çıkan drama haberleriyle karışınızdayız.

Yoo In-Na, Jung Hae-In ve Blackpink'ten Kim Ji-Soo'nun başrollerini paylaştığı JTBC dizisi Snowdrop'un kadrosuna katıldı. Oyuncu bir şeyler saklıyor gibi görünen, gizemli bir cerrah olan Kang Chung-Ya karakterine hayat verecek.

Kadrosunda Jang Seung-Jo, Kim Hye-Yoon, Yoon Se-Ah ve Jung Eugene'i de bulunduran dizi Güney Kore'nin diktatörce bir hükumet tarafından yönetildiği 1987 yılında, bir gün aniden Kanlar içinde prestijli bir üniversitenin kız öğrenci yurduna gelen Soo Ho(Jung Hae-In) ve onun gizlenmesine yardım edip, yaralarıyla ilgilenen öğrenci Young Cho(Ji-Soo) arasındaki aşk hikayesini ekranlara taşıyacak.

Dizinin 2021 yılı içinde yayınlanması planlanıyor.


The Penthouse severlere müjde. Dizi yeni sezonlarıyla geri dönecek!

Geçtiğimiz günlerde ilk sezon çekimlerinin tamamlandığı duyurulmuştu. 20 bölüm olması planlanan ilk sezon 21 bölüme uzatıldı. İkinci sezonun da 20 bölüm olması planlanıyordu, ancak 12'şer bölümlük iki sezon olarak yayınlanacak. Dizi devam sezonlarında birinci sezondan farklı olarak Cuma ve Cumartesi günleri yayınlanacak. Başka bir kaynak ise 28 Aralık'ta "Şu anda ikinci sezonun çekimlerini yaptığımız doğru. Yayın günlerini değiştirmeyi planlıyoruz ancak gösterim tarihi hâlâ görüşülüyor." şeklinde belirtti.

The Penthouse 100 katlı lüks bir binanın çatı katı dairesinde, çatı katının Kraliçe'si Shim Soo-Ryun(Lee Ji-Ah), istediğini elde etmeden durmayacak Kaprisli Chun Seo-Jin(Kim So-Yeon) ve yüksek sosyete dünyasına girmek için her şeyi yapacak Oh Yook-Hee(Eugene) adında üç kadın etrafında geçiyor.
 


TvN dizisi L.U.C.A.'dan ilk posterler paylaşıldı.

Dizinin başrollerinde 3 yıl sonra televizyon ekranına dönen Kim Rae-Won ve Lee Da-Hee bulunuyor.

Kim Rae-Won'un hayat verdiği Ji-O'nun özel bir gücü vardır ancak kim olduğunu hatırlamamaktadır. Hayatını saran sayısız sorunun cevabını bulmaya çalışmakta, bir yandan da özel gücü sebebiyle peşinde olan kişilerden kaçmaktadır. Daha çocukken ailesi kaybolan Dedektif Goo-Reum(Lee Da-Hee) ise ailesinin kaybolmasının ardındaki gerçeğin peşindedir. Bu arayışı sırasında Ji-O ile tanışır ve hayatı değişir. Ayrıca Goo-Reum, Ji-O'yu geçmişinden tanıyan tek kişidir.

Dizi 1 Şubat'ta başlayacak.


Kim Hye-Soo ve Yum Jung-Ah yönetmen Ryoo Seung Wan'ın şimdilik ismi Smuggling olarak duyurulan gelecek projesi için başrol teklifi aldı.

Crying Fist, The Unjust, The City of Violence, The Berlin File ve Veteran filmleriyle tanıdığımız yönetmenin gelecek projesi kaçakçılık dünyasındaki düşmanlar arasında geçen mücadeleyi anlatacak. Filmin çekimlerine bu yıl başlanması hedefleniyor.


B.A.P grubundan tanıdığımız Jongup, Dal Shabet'den Woohee, JBJ95'den Kenta, ELRIS'den Sohee, NOIR'den Ryu Hoyeon ve eski SONAMOO üyesi Nahyun "Idol Recipe" filminde başrolleri paylaşacak.

Idol Recipe, ajansların kötü muamelesi sebebiyle dikiş tutturamayan Bella adlı tanınmayan bir grup hakkında komedi, müzik temalı bir film olacak. Bella grubu kötü menajerleri atlatır ve sonunda Billboard listesine girmeyi başarır.

Jongup grubun zirveye çıkmasında büyük etkisi olan şarkının dahi bestecisi Jang Jun karakterini canlandıracak. Woohee grubun yapımcısı Kelly, Kenta ise yetenekli dansçı Redi karakterine hayat verecek. Jang Jun'un sevgilisi Jenia'yı Nahyun, grubun lideri ve matematik dehası Do Young'u Ryu Hoyeon ve ana vokalist kadın lider Ji Ahn'ı ise Sohee canlandıracak.

Yönetmenliğini Peter Lee'nin üstleneceği filmin çekimlerine bu Ocak ayında başlayacağı bildirildi.


Hong Eun-Hee, Jeon Hye-Bin, Go Won-Hee, Kim Kyung-Nam KBS'nin yeni dizi Okay Kwang Sisters'ın kadrosuna katıldı.

Mart ayında yayına başlayacak Dizi boşanma sürecinde olan bir ailenin annesinin öldürülmesi sonucu tüm ailenin cinayet şüphelisi olmasını konu alıyor.


OCN'nin yaklaşan dizisi Times'ın ilk fragmanı yayınlandı.

Dizinin konusu; Seo Jung-In(Lee Joo-Young) 2020'de yaşayan bir muhabirdir. Babasının izinden giderek muhabirliğe başlamıştır. Huzurlu hayatı babasının vefatıyla sarsılan Seo Jung-In, bir şekilde 2015 yılındaki haber şirketi Times'ın CEO'su Lee Jin-Woo(Lee Soe Jin) ile telefonla bağlantı kurar. Bu fırsatla babasının ölümünü engellemeye çalışırken tehlikeli bir gerçeği keşfedecektir.

Dizinin 20 Şubat'ta başlaması bekleniyor.


JTBC'nin başrollerini Cho Seung-Woo ve Park Shin-Hye'nin paylaştığı 10'uncu yıl dönümü özel dizisi Sisyphus: The Myth'ten bir fragman ve bir poster yayınlandı.

Sisyohus: The Myth, gerçeğin peşinden giden dahi mühendis Han Tae-Sool(Cho Seung-Woo) ve onun için uzun ve tehlikeli yolları aşıp gelen kurtarıcısı Kang Seo-Hae(Park Shin-Hye)'ye odaklanan fantastik ve gizem ağırlıklı bir dizi olacak.

Quantum and Time isimli uluslararası şirketin kurucu ortağı olan Han Tae Sool, mühendislik ve yazılımda son derece yeteneklidir. Bu yeteneği, üzerinde sadece insanların yaşadığı düşünülen gezegendeki gizli varlıkların peşine düşmesine sebep olmuştur. Kang Seo Hae dünyayı kurtarmak için Han Tae Sool'u kurtarması gerektiğine inanan, geleceğin bugünün aynası ve değiştirilemez olduğunu ilke edinmiş biridir. Düşüncesi her ne kadar bu yönde olsa da işler kızıştığında Han Tae-Sool'ü bulur ve farklı bir gelecek yaratmak için onunla işbirliği yapar.

Dizi önümüzdeki Şubat ayında yayınlanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kim Ah-Joong ve Lee Sang-Yoon SBS'nin gelecek projelerinden One the Woman için başrol teklifi aldılar.

İki oyuncunun da teklife olumlu yaklaştıkları söylendi.

Dizi, yozlaşmış bir kadın savcının hafıza kaybı yaşamasının ardından anılarını geri kazanmaya çalışması ve bir holdingin kendisine çok benzeyen mütevazi geliniyle yer değiştirmesini konu alacak.

Dizinin 2021 içinde yayınlanması planlanıyor.


Kim Go-Eun'un yakında yayınlanacak Yumi's Cells dizisinde başrol olacağı doğrulandı. Aynı isimli popüler webtoon'dan uyarlanan dizi, Yumi isimli sıradan bir ofis çalışanın hikayesini, kafasındaki her düşünceyi, duyguyu ve eylemi kontrol eden birçok beyin hücresinin bakış açısıyla anlatacak.

Dizinin 2021'in ilk yarısında yayınlanması bekleniyor.


Kim Dong-Wook ve Seo Hyun-Jin yaklaşan tvN dizisi You Are My Spring'den başrol teklifi aldı.

Dizi, kalplerinde yedi yaşındaki benlikleriyle yetişkin hayatlarına devam eden, kurtuluş amacıyla bir kenara atılmış üç kişiyi anlatacak. Kim Dong-Wook hastalarının yaralarını iyileştirip, yaşama iradesi bulmalarına yardımcı olsa da, ağabeyini ve hastalarından birini kurtaramamış olmasından dolayı kendisi de yaralı olan bir psikiyatrist olan Joo Youn-Do karakterine hayat verecek.

Dizinin bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor.
 


Ki Do-Hoon ve Jeon So-Nee'nin yaklaşan Kakao TV dizisi Writing Your Fate'in kadrosunda olduğu doğrulandı.

Dizi, bir insanın hayatını ve o hayatı yaşayan insanı yazan kader tanrısını konu alacak. Ki Do-Hoon kader tanrısı Shin Ho-Yoon'u, Jeon So-Nee ise dizi senaristi Go Che-Kyung'u canlandıracak.


SBS'nin yaklaşan dizisi Red Sky'dan bir fragman yayınlandı.
 


SBS'nin yaklaşan dizisi Taxi Driver'dan bir fragman yayınlandı.

Dizi, adalet görememiş mağdurlar adına intikam alan bir taksi hizmetini konu alıyor. Lee Je-Hoon eski bir özel kuvvetler subayı olan gizemli taksi şoförü Kim Do-Gi'yi canlandırıyor. Esom ise peşinde düştüğü suçluların bir bir ortadan kaybolmasıyla şüphelenmeye başlayan savcı Kang Ha-Na rolünde.

Dizi Nisan ayında yayınlanacak.


SBS'nin bir diğer yaklaşan dizisi Joseon Exorcist'ten de bir fragman yayınlandı.

Dizi, Joseon hanedanlığının kurulması sonrası dönemde geçiyor ve kraliyet ailesi tarafından öldürülen kişilerin zombi olarak geri dönmesini konu alıyor.

Kadrosunda Jang Dong-Yoon, Park Sung-Hoon ve Kam Woo-Sung gibi isimlerin bulunduğu dizi Mart ayında başlayacak.Bir fragman da River Where the Moon Rises'tan geldi.

Dizi klasik bir Goguryeo masalındaki karakterler Pyeonggang ve On Dal arasındaki aşk hikayesini yeniden anlatıyor.

Başrollerini Kim So-Hyun ve Ji-Soo'nun paylaştığı dizi Şubat ayında yayınlanacak.

 

Yorumlar (2)

Putte     01/03/2021 12:01 Id:1239


*Admin

Güzel derleme teşekkürler!

Hades     01/07/2021 12:01 Id:1240


Co. Moderator

Teşekkürler^^