PLANETDP // HABERLER // Hayao Miyazaki’nin Sıradaki Ghibli Filminin 36 Dakikası Hazır

Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki yaptığı bir açıklamada, Covid-19 salgınının Hayao Miyazaki’nin gelecek filmi Kimi-tachi wa Dō Ikiru ka' (How Do You Live?etkilemediğini açıkladı. Ayrıca filmin 36 dakikalık bir bölümünün tamamlandığını ve önümüzdeki üç sene içinde bitirilmesinin planlandığını açıkladı. Filmin “büyük, fantastik bir hikaye” olduğunu ve her şeyin elle çizilmesi sebebiyle yapımının daha uzun süreceğini de ekledi.

Suzuki ayrıca Hayao Miyazaki’nin oğlu, anime yönetmeni Goro Miyazaki’nin (Tales from Earthsea, From Up On Poppy Hill) yeni bir CG anime filmi üstünde çalıştığını da açıkladı. Filmin İngiltere’den bir kitaptan ya da bir hikayeden ilham aldığını ve çok bilge bir kız hakkında olacağını da söyledi.

Suzuki geçen Ekim ayında yaptığı bir açıklamasında üç buçuk yıl sonunda Hideo Miyazaki’nin filminin %15’inin tamamlandığını açıklamıştı. Miyazaki şu anda her ay filmden bir dakikalık bir kısım yönetiyor. Ghibli Müzesi’nin “Sketch, Flash, Spark!  ~ From the Ghibli Forest Sketchbook" sergisinden Miyazaki’nn filmin hikaye taslağını 2017’de çizmeye başladığını görebiliyoruz.

Miyazaki, filmin adını yazar Genzaburō Yoshino’nun yine aynı isimli, 1937’de basılmış kitabından esinlenmiş ve aynı zamanda bu kitabın hikayenin ana karakteri için önemli bir yere sahip olduğunu belirtmiştir. Yoshino’nun kitabı Koperu isimli bir genç ve amcası hakkında ve Koperu’nun manevi gelişimi üstünden insan olarak nasıl yaşanması gerektiğini tartışıyor.

Kaynak: Animenewsnetwork

Yorumlar (0)