PLANETDP // HABERLER // İki Yeni Sword Art Online Animesi Geliyor

Bu sene 18 Şubat'ta gösterime giren Sword Art Online: Ordinal Scale filmi, aynı zamanda "SAO geri dönecek" haberini de vermişti seyirciye. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Dengeki Bunko Güz Festivali'ndeki Sword Art Online etkinliğinde 2 yeni TV serisinin uyarlanacağı duyuruldu. Bunlardan ilki serinin 3. sezonu olacak Sword Art Online: Alicization, ikincisi ise spin-off bir seri olacak Sword Art Online Alternative Gun Gale Online.

Daha önce Reki Kawahara'nın Sword Art Online romanından 2 sezon anime, bir özel bölüm (Sword Art Online: Extra Edition) ve son olarak bir film uyarlanmıştı (Sword Art Online Movie: Ordinal Scale). 3. sezon olacak Sword Art Online: Alicization, romanın 9. cildinde başlayıp 18 cildine kadar devam eden Alicization arkını işleyecek.

Kirito ve Asuna'nın seslendirmesini yine Yoshitsugu Matsuoka ve Haruka Tomatsu üstlenecek. Hikâyeye bu sezon dahil olacak Alice karakterini Ai Kayano ve Eugeo karakterini Nobunaga Shimazaki seslendirecek.

Reki Kawahara'nın orijinal eserinden yola çıkılarak Kino no Tabi'nin yazarı Keiichi Sigsawa tarafından yazılan Sword Art Online Alternative Gun Gale Online da animeye uyarlanıyor. Hâlâ devam etmekte olan spin-off roman serisi 2014 yılında başladı ve en son 6. cildi yayınlandı.

Roman'ın konusu şöyle:
Karen Kohiruimaki, 183 santimetre boyunda bir üniversite öğrencisidir. Boyunun uzunluğundan şikayetçi, kendine güvensiz ve insan ilişkilerinde berbat olan bu kız, Gun Gale Online dünyasına adım attığında 150 santimetreden kısa, pembe kıyafetli Llennn karakterine bürünür. Bir gün oyunda Pitohui adını kullanan esmer tenli güzel bir bayan oyuncu ile tanışır. Birbirleriyle iyi anlaşırlar ve bu olay Llenn'in, Battle Royale (hayatta kalma) türündeki Bullet of Bullets yarışmasında yarışacak Pitohui'nin ekibi "Squad Jam"a zoraki olarak katılmasıyla son bulur.

Seslendirme kadrosu:
Tomori Kusunoki (Llenn)
Youko Hikasa (Pitohui)
Kazuyuki Okitsu (M)
Chinatsu Akasaki (Fukaziroh)

Kaynak: ANN - ANN

Yorumlar (1)

Kanpuu     10/03/2017 08:10 Id:228


Kıdemli

Bir akşam vakti buraya girip anime haberleri görmek güzel oluyor, elinize sağlık.