PLANETDP // HABERLER // Karşınızda Dunkirk'in Yeni Afişi

Warner Bros. Pictures 21 Temmuz'da sinemalara gelecek Christopher Nolan'ın Dunkirk'i için yeni bir afiş çıkardı. Nolan, Dunkirk hikayesini ekranlara taşıyabilmek için IMAX ve 65 mm film karışımından faydalanarak kendi özgün senaryosundan yönetti. Filmin yoğun savaş deneyimi ve argo içeriği sebebiyle 13 yaş ve altı için aile zorunluluğuna karar verildi.

Dunkirk'in başında yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerin etrafı düşman kuvvetleri tarafından sarılıyor. Sahilde arkalarında denizle beraber kapana kısılmış, düşman tarafından kuşatılırken inanılmaz bir durumla yüzleşiyorlar.

Filmin kast topluluğu Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden, Harry Styles, Aneurin Barnard, James D’Arcy ve Barry Keoghan ile beraber Kenneth Branagh (My Week with Marilyn, Hamlet, Henry V), Cillian Murphy (Inception, The Dark Knight Trilojisi), Mark Rylance (Bridge of Spies, Wolf Hall) ve Tom Hardy (The Revenant, Mad Max: Fury Road, Inception)'den oluşuyor.

Filmin yapımcılığını Nolan ve Emma Thomas (Interstellar, Inception, The Dark Knight Trilojisi) üstlenirken Jake Myers (The Revenant, Interstellar, Jack Reacher) baş yapımcı olarak hizmet veriyor.

Dunkirk'in sahne arkası yaratıcı takımı ise görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema (Interstellar, SPECTRE, The Fighter), yapım tasarımcısı Nathan Crowley (Interstellar, The Dark Knight trilojisi), editör Lee Smith (The Dark Knight trilojisi, Elysium), kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland (Inception, Bullets Over Broadway) ve görsel efekt denetmeni Andrew Jackson (Mad Max: Fury Road)'dan oluşuyor.

Dunkirk Fransa, Hollanda, Birleşik Krallık ve Los Angeles'ta çekildi.

Kaynak: comingsoon.net

Yorumlar (0)