PLANETDP // HABERLER // Matt Reeves, DC FanDome’da The Batman ve Gotham Dizisi Hakkında Konuştu

Matt Reeves, DC FanDome’a katıldı ve The Batman hakkında hayranları sevindirecek bir sürü bilgi paylaştı. Yönetmen ayrıca HBO Max’ta yayımlanacak olan ve Batman’in ilk yılına odaklanıp bir polisin gözünden anlatılacak olan Gotham City dizisinin senaryosu hakkında da bilgi paylaştı.

Oldukça hızlı ve heyecanlı bir şekilde konuşan Reeves’in anlattıklarından birkaçı şu şekilde:

 • Reeves: “Paul Dano, Riddler’ı daha önce hiç görülmemiş bir şekilde canlandırıyor. Bence insanları çok şaşırtacak.
 • Pattinson tavsiye almak için Christian Bale’e ulaşmış ve The Dark Knight yıldızı kostümünün rahat olduğundan emin olmasını söylemiş.
 • Reeves insanların Gotham City’i ilk bakışta tanımasını istemediği için filmi Liverpool’da çekmiş ve CGI ile değiştirmiş.
 • Reeves: “Selina henüz Catwoman değil, bunlar bu maceranın bir parçası. Oz henüz zirvede değil. Riddler ilk defa ortaya çıkıyor. Andy daha önce hiç görmediğimiz bir Alfred performansı sergiliyor. Ve Wright da Gordon’ı hiç görmediğimiz bir şekilde karşımıza getiriyor.
 • Reeves: “Robert Pattinson gerçekten harika bir aktör. Ayrıca tıpkı benim gibi büyük bir Batman hayranı. Bu heyecanı onunla paylaşmak harikaydı. Batman’e benziyor ama Batman’i canlandırabilecek birinin ruhuna sahip.
 • Reeves, Batman’in henüz ‘şehrin kahramanı’ durumunda olmadığını belirtti. “Henüz çok başında, hala ondan korkuyorlar. Halk korkuyor. Bu, filmde yüzleşeceği şeylerden biri.”
 • Diğer Batman’lerle Pattinson’ın Batman’i arasındaki en büyük fark Pattinson’ın hala gelişiyor ve hatalar yapıyor oluşu. “Benim için en heyecan verici detaylardan biri Batman’in kronolojik olarak gelişimini görmekti. Hatalar yaptığını ve kusurları olduğunu görmekti. İzleyicilere onun yaşadıklarını, hislerini yansıtmak gerçekten heyecan verici."
 • Reeves: “Batsuit için en az bir sene uğraştık ve Batmobile ve diğer şeylerle uğraşmak da kesinlikle hayallerimiz arasında.
 • Reeves, gerçek hayatta olabilecek bir hikaye göstermek istediğini söyledi ve Chinatown ve Taxi Driver örneklerini verdi.
 • Reeves: “Ben, Affleck’i Batman olarak gerçekten sevdim. Bence harikaydı. Zack’in Justice League filmini görmek için sabırsızlanıyorum. Gerçekten merakla bekliyorum.
 • Filmin şu ana kadar %25-30 kadarı çekildi.
 • Reeves, HBO Max’te yayımlanacak Gotham City dizisinin olayları birinci yıldan ele alacağını ve filmden öncesinde geçeceğini söyledi: “Planımız birinci yıla dönmekti. Birinci yıl başlangıç, bu maskeli, yasa dışı kanun infazcısının şehri sarstığı ilk dönem.” Dizinin yozlaşmış polis şubeye odaklanması planlanıyor: “Hikayeyi bu yozlaşmış polis departmanının ve özellikle bir polisin gözünden görüyorsunuz. Hikaye aslında bu polisin iç çatışmalarıyla alakalı. Onlarca yıldır bu mesleği sürdürüyor ve Gotham’daki bu yozlaşmışlık çok uzun yıllara dayanıyor.

DC FanDome sırasında Reeves, filmin Bruce Wayne’in Batman olarak ikinci yılına odaklanacağını ve Justice League ve DCEU karakterlerinden farklı bir evrende geçtiğini açıkladı. Reeves ayrıca, filmin bir seri cinayeti işleyen, Gotham’daki yozlaşmışlığı ve Bruce’un ailesinin bu olayla nasıl bir bağlantısının olduğunu açıklayan bir dedektif hikayesi olacağını açıkladı.

Batman'den yayımlanan ilk fragmanı ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: ComingSoon

 

Yorumlar (0)