PLANETDP // HABERLER // Ms. Marvel Başrolü Iman Vellani'nin

Disney Plus'ın projelerinden Ms. Marvel dizisinin başrolü belli oldu. Iman Vellani, Pakistanlı-Amerikalı karakter Kamala Khan/Ms. Marvel'ı canlandıracak.

Kamala Khan; Jersey City, New Jersey'de yaşayan, süper kahramanlara büyük hayranlık besleyen Müslüman bir gençtir. Dünya'ya bırakılmış mutasyona uğratıcı terrigen mist ile dönüşüm geçirir ve Inhuman olur. Dönüşüm sonrası şekil ve boyut değiştirme yeteneğe kazanır ve dünyayı daha iyi bir yer hâline getirmek için hem idealist bir tutum hem de güç sergiler.

Haber, dizinin yönetmen kadrosu belirlendikten iki hafta sonra geldi. Dizinin çeşitli bölümlerini yönetmesi için Bad Boys for Life'ın yönetmen ikilisi Adil El Arbi ve Bilall Fallah'ın yanı sıra Meera Menon ve Oscar ödüllü Sharmeen Obaid-Chinoy'la anlaşıldı.

Ms. Marvel da Disney Plus'ın geliştirmekte olduğu çok sayıda Marvel dizisinden biri. Son olarak Samuel L. Jackson'ın ikonik Nick Fury karakterini bir dizide yeniden canlandıracağı açıklanmıştı.

Ufuktaki dizileri tekrar hatırlayacak olursak bu yılın sonlarına doğru WandaVision, 2021'de de The Falcon and Winter Soldier ve Loki bizlerle olacak. Geçtiğimiz günlerde başrolü açıklanan She-Hulk, Hawkeye ve Moon Knight da yapım aşamasındaki diğer diziler.

Kaynak: variety

Yorumlar (0)