PLANETDP // HABERLER // Netflix'in ilk Türk orijinal dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy oldu.

 

İlk olarak mayıs ayında duyurulan NetFlix'in ilk orijinal Türk dizisiyle alakalı haberler netleşmeye başladı. Bugün itibariyle daha önce gündeme getirilen dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy'un yer alacağı söylentisi resmiyet kazandı. En son olarak İçerde dizisinde izlediğimiz oyuncu twitter hesabından paylaştığı video ile söylentileri doğruladı. Aynı şekilde NetFlix'in resmi Türkçe hesabından da Ulusoy'un videosu paylaşıldı. 

10 bölümden oluşup 2018 yılında yayınlanması planlanıyor. Osmanlı tarihinden esinlenecek ve İstanbul merkezli olacak kahramanlık temalı dizi, özel güçlere sahip olduğunu keşfeden bir gencin arkadaşlarının da desteği ile şehri yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı vereceği mücadeleyi konu alacak.

2018 yılında yayınlanması planlanan dizi son dönemde popüler durumda olan dönem dizisi Vatanım Sensin dizisinin yapımcısı O3 Medya ortaklarından Onur Güvenatam'ın da idari yapımcı kadrosunda yer alacağı bir ekiple çekilecek. Güvenatam konuyla ilgili olarak "Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal dizisini çekmenin gururunu yaşıyoruz. Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz.” dedi. 
 

Yorumlar (0)