PLANETDP // HABERLER // Ninja Kaplumbağalar Aramıza Geri Dönecek

ComingSoon’un haberine göre, son yaptıkları bilim kurgu filminin Box Office’te uğradığı hayal kırıklığının ardından Nickelodeon, Ninja Kaplumbağalar serisini yeni bir CG filmiyle tekrardan canlandırmayı planlıyor.

Yeni filmin yapımcılığını Seth Rogen, Evan Goldberg ve James Weaver üstlenecekken Jeff Rowe (Gravity Falls, Connected) ise yönetmen koltuğunda oturacak. Filmin senaryosunu ise Brendan O’Brien (Neighbors: Sorority Rising) kaleme alacak. Ayrıca bu yeni film Nickelodeon’un yapımcılığını üstleneceği ilk CG projesi olacak.

İlk olarak 1984’te Mirage Studios tarafından yayımlanan çizgi roman ile tanıştığımız kahramanlar 1987’de televizyonda karşımıza çıkmış ve sonrasında da 1990’da beyaz perdeye adım atmışlardı. Bu filmle yakaladıkları büyük başarının ardından üç film daha vizyona girmişti. 2014’te Platinum Dunes ve Paramount Pictures tarafından yapılan live action ve CGI karışımı film ise eleştirmenlerden kötü not almıştı. İkinci film ilkinden daha iyi yorumlar almış olsa da üçüncü film iptal olmuştu. 2018’de ise seri tekrar canlandırılmak istenmişti fakat bir yıllık bir çalışma süresinin ardından filmin yapımcılarından Kevin Eastman yaptığı bir röportajda Paramount’un ilk iki filmde aldığı kötü yorumları ciddiye aldığını ve zamanlarını daha ileri seviye şeyler yapmaya harcadıklarını söylemişti.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)