PLANETDP // HABERLER // Oscar Isaac ve Jake Gyllenhaal, Godfather Projesinde Yer Alacak

Oscar Isaac ve Jake Gyllenhaal, The Godfather’ın yapımı sırasında yaşananları konu alacak yeni filmde başrol olarak yer alacak. İkonik bir Amerikan filmi olan, başrollerinde efsaneler Marlon Brando ve Al Pacino’nun yer aldığı, Francis Ford Coppola’nın gangster efsanesi Box Office'te büyük bir başarı elde etmiş, 134 milyon dolar kar yapmış ve En İyi Film de dahil olmak üzere 3 Oscar kazanmıştı.

The Godfather, kuşkusuz 70’ler sinemasının en başarılı ve etkili işlerinden biri olarak kabul edilse ve mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alsa da bazılarının bu filmi büyük bir kumar olarak gördüğü, Box Office’te başarısız olacağına ve o sıralar yükselişte olan Coppola’nın kariyerini mahvedeceğine inandığı bir zaman dilimi de bulunmaktaydı. Yönetmen film için Paramount’la birçok kez tartışmaya girmişti ve bu tartışmaların en büyüğü de stüdyonun Don Corleone rolü için Brando ile anlaşmak istememesiydi. Gerçekten de The Godfather’ın yapım aşaması, film tarihinin en önemli isimlerine de ev sahipliği yapmış bulunmasıyla, neredeyse filmin kendisi kadar çekici bir hikayeye sahip.

The Godfather’ın kamera arkasında yaşananlar şimdiye kadar birçok kitaba ve belgesele konu olmuş olsa da şimdi Barry Levinson tarafından Francis and the Godfather isimli filmle yeniden izleyiciyle buluşacak. Screenrant’in haberine göre Levinson, filmin şimdiden başyapıt olarak anılmasını sağlayacak isimleri kadrosuna katmaya başladı bile. Isaac, efsanevi senarist ve yönetmen Coppola’yı canlandıracakken Gyllenhaal da kötü şöhretli film yapımcısı Bob Evans olarak filmde yer alacak. Coppola da, “Barry Levinson’ın konu fark etmeksizin yaptığı her film mutlaka ilgi çekici ve değerli olacaktır,” diyerek projeyi tasvip ettiğini gösterdi.

Kaynak: Screenrant

Yorumlar (0)