PLANETDP // HABERLER // Resident Evil'in Yeniden Çevrimi Geliyor

Constantin Film sürekli genişleyen Resident Evil film serisine katılacak yeni bir uyarlamayı yola soktu. Constantin ve senarist-yönetmen Johannes Roberts salı günü yaptığı açıklamada Capcom'un klasikleşmiş korku-hayatta kalma oyunlarına bağlı kalacak yeni bir köken hikayesi uyarlaması tasarladığını söyledi. Hikaye 1998'de Raccoon City'de vahim bir gecede geçecek.

İkonik karakter Claire Redfield, Maze Runner'dan tanıdığımız Kaya Scodelario tarafından canlandırılacak. Jill Valentine karakterini Hannah John-Kamen (Ant-Man and the Wasp) üstlenirken, Robbie Amell Chris Redfield, Tom Hopper Albert Wesker, Avan Jogia Leon S. Kennedy ve Neal McDonough da William Birkin karakterleriyle karşımızda olacak.

Roberts; "Bu filmle ilk iki oyuna geri dönmek ve oyunları ilk oynadığımda tattığım korkunç içgüdüsel deneyimi yeniden yaratmak istedim. Aynı zamanda ölmekte olan bir Amerikan kasabasının yaşattığı hissi bir insan hikayesiyle anlatmak istedim." dedi.

Yapımcılardan bir diğeri Robert Kulzer ise; "Bir düzine oyun, altı film ve yüzlerce sayfalık hayran kurgusunun ardından  Spenser Malikanesi ve Raccoon Şehri'nin duvarlarında saklı sırları keşfetmek için 1998 yılına dönmeye mecbur hissettik." dedi.

Film'in 2021 yılında gösterime girmesi beklense de kesin tarih henüz belli değil.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

Avant-Garde     10/28/2020 04:10 Id:1201


Kıdemli

Kesin konuşmak istemiyorum ama şu an tek yaptıkları şey daha fazla kasmak. Muhtemelen seriyi iyice bozacaklar.