PLANETDP // HABERLER // Rise of Empires: Ottoman'dan İlk Fragman Yayınlandı

Netflix, Hakan: Muhafız ile izleyiciyi pek memnun edemese de Atiye ile gönülleri kazanmıştı. Osmanlı İmparatorluğu'nu anlattığı belgesel dizi Rise of Empires: Ottoman'da ise iddialı olduğunu ortaya koydu. 24 Ocak'ta izleyiciyle buluşacak diziden fragmanla birlikte bir de afiş yayınlandı.

Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez’in başrolleri paylaştığı belgesel dizinin yabancı kadrosunda ise Tommaso Basili ve Game of Thrones'tan da tanıdığımız Charles Dance gibi isimler yer alıyor. Charles Dance, İngilizce anlatımı üstleniyor.

Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında kaleme alınan dizide Türkçe anlatımı Halit Ergenç yapıyor. Yapımcılığını Karga Seven ve STX Enterteinment'in üstlendiği belgesel dizi, Fatih Sultan Mehmet’in yükselişi ve İstanbul’un fethini konu alınıyor ve Osmanlı İmparatorluğu farklı bir bakış açısıyla anlatılıyor.

 

İŞTE BELGESEL DİZİNİN FRAGMANI

Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020'de tüm dünya ile aynı anda Netflix Türkiye'de yayınlanacak.

Yorumlar (4)

benteksizhepin     01/14/2020 06:01 Id:909


Moderator

Netflix'in Hakan Muhafız'dan sonra ülkemiz tarihi ile ilgili ciddi bir yapıma imza atması çok sevindirici. İstanbul'un fethi hep ilgimi çekmiştir bununla ilgili çok güzel kitaplar okudum ama iyi bit film veya diziye hiç rastlamadım. Umarım iyi bir yapım olur ve dünya ölçeğinde yüksek reyting alarak tanıtımımıza katkıda bulunur. Ayrıca tiyatroda izleme şansı bulduğum ve çok beğendiğim genç sanatçı Cem Yiğit Üzümoğlu'nun başrolü kapması onun için büyük bir şans olmuş. Çok genç ama unutmayalım ki Fatih Sultan Mehmet'de İstanbul'u fethettiğinde 19 (bazı kaynaklarda 21) yaşındaydı. Umarım Üzümoğlu ve tüm oyuncular başarılı olur...

Putte     01/15/2020 09:01 Id:914


*Admin

Bu üzerine çok film izlediğimiz bir yapım. Yabancılar nasıl yapmış bakalım. İyi bir belgesel olacağını umuyorum.

batar     01/16/2020 02:01 Id:915


Osmanlı ve islam düşmanı ,Celal Şengör ün danışman olması beni şimdiden umutsuzluğa sevk ediyor , doğrusu.

Kill Master     01/16/2020 04:01 Id:916


Uzman

Senaryo, anlatım ve prodüksiyon açısından iyi bir yapım olacak muhtemelen. Ama ne kadar doğru bir anlatımla karşımıza çıkar belli değil. Türk yapımı sayılmaz sonuçta.