PLANETDP // HABERLER // Sing Street (2016) - (İnceleme)

Bu film yakın zamanda kaybettiğimiz saygın altyazı çevirmeni Fügen Atasoy'un çok beğendiği ve bu filme yazdığı inceleme yazısını "Benim puanım film bittiğinde 10/10, şimdi 9/10 (Başyapıtlara haksızlık olmaması için)" diye bitirdiği bir filmdi. Onun anısına ve adını anmaya vesile olması için bu filmi gündeme getirmek istedim.

Müzik ve aşk ne güzel yakışıyor değil mi? Sing Street de böyle bir film işte. Dünya’da müzik kliplerinin yeni çekilmeye başlandığı 80’li yıllar. Bir ergenin çok güzel bir kıza aşık olup onun için bir müzik gurubu kurmaya karar vermesiyle Dublin’de gelişiyor olaylar. Sonra o kıza çok çok güzel şarkı sözleri yazması. Sadece bu şarkı sözlerini, dinleyerek/okuyarak, arkadaki müziği dinlemek için bile seyredilebilir bu film. 

Bu kadar da değil üstelik, diyaloglar da oldukça ilginç. Bazılarından özlü sözler çıkabilir. Oyunculukları da çok beğendim, özellikle Cosmo (Ferdia Walsh-Peelo). Tek eksik kalan yanı belki, çekimlerin olağanüstü olmaması. Kısaca sıkılmadan izlenebilecek bir gençlik, aşk, müzikal film. Aşk insana rockn roll yaptırır hem de en iyisinden dedirtecek tarzda bir film de denebilir.

Kaynak: filmdizikitaptr

 

 

Yorumlar (1)

Putte     07/06/2022 12:07 Id:1368


*Admin

Dikkati çekiyor puanı ve inceleme de bunu daha yoğun bir biçimde yapıyor.