PLANETDP // HABERLER // Space Jam 2’de LeBron James Rüzgarı

Özellikle 90'lar sonunda ve 2000'lerin başlarında doğanlar için Space Jam oldukça sevilen ve hafızalarda önemli yeri olan bir film. Space Jam bir Looney Tunes spor filmiydi ve Bugs Bunny ve o zamanlarda kariyerinin zirvesinde olan Michael Jordan’ın galaksilerarası bir basketbol maçında uzaylı canavarlara karşı mücadele etmesini konu alıyordu. Bill Murray filmde kendisi olarak rol alıyordu, ‘I Believe I Can Fly’ çalıyor ve eski usul CGI’ları da barındırıyordu. 1990ların bu efsane filmi aramıza geri dönmek üzere. Ayrıca, Space Jam: A New Legacy’nin yeni basketbol formalarını da gördük.

Devam filminde meşale günümüzün basketbol efsanesi LeBron James’e aktarılacak. Orijinal, 90ların Jordan formaları beyazdı fakat James için daha renkli, mavi ağırlıklı bir tasarım yapılmış ve Looney Tunes’un turuncu halkaları da formaya çok yakışmış.

A New Legacy’de James, Bugs Bunny ve ekibin geri kalanıyla ekip olacak. Filmin yönetmen koltuğunda Girls Trip’in yönetmeni Malcolm D. Lee bulunuyor ve Coogler da Sev Ohanian ile birlikte senaryoyu kaleme aldı. Şu anda filmle ilgili başka bir bilgi yayımlanmış olmasa da önümüzdeki yaz vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: Empire

Yorumlar (1)

ding     08/21/2020 09:08 Id:1163


90'ların sonu 2000'lerin başında doğanlar değil de olsa olsa o tarihlerde yaşı yetenlerde hatırası vardır ilk filmin.