PLANETDP // HABERLER // Taboo 2. Sezon Onayını Aldı: Tom Hardy “Şeytan Delaney” olarak BBC1’a Geri Dönüyor

Yapımcı Ridley Scott, BBC ve dizinin Amerikan yayıncı FX’e; “Böylesine karanlık ve vahşi bir drama olabilmesi için Taboo’ya her aşamada verdikleri destek için teşekkür ederim.” dedi.

Başrolünde Tom Hardy’nin rol aldığı ve senaryosu Peaky Blinders'ın yaratıcısı Steven Knight tarafından yazılan amansız ve cüretkâr hikâyesiyle dikkat çeken Taboo’nun, dizinin yıldızı Tom Hardy’nin “anlatacak daha pek çok hikâye var” demesinin ardından BBC1 ekranlarına ikinci sezonda yepyeni sekiz bölümle geri döneceği resmî olarak açıklandı.

İkinci sezon yayın tarihi henüz açıklanmasa da yazar Steven Knight RadioTimes’a verdiği demeçte, dizinin en az iki sezon daha onay almasını beklediğini söylemişti. Knight; “En az iki ya da üç sezon olacağını düşünüyoruz, yani plan bu.  Sonrasını kim bilir? Zaman gösterecek. Sezon sekiz bölümden oluşacak.” dedi.

Dizi İngiltere’de BBC1’da ve Amerika’da FX’te yayınlanmaya devam edecek. Sezon onayının ardından dizinin yıldızı Tom Hardy; “BBC ve FX’le olan ilişkimize devam edip İngiliz dizi sektörüne katkıda bulunmaktan minnettar ve heyecanlıyız. Muhteşem bir haber bu.” dedi.

Steven Knight, birinci sezon finalinde Tom Hardy’nin canlandırdığı James Delaney karakterinin gün batımına doğru yelken açmasıyla maceranın Yeni Dünya’da devam edeceğini söyleyerek ikinci sezonda izleyiciyi nelerin beklediğine dair ipucu da vermiş oldu. Knight; “James Delaney kendi uyumsuzlar çetesini Yeni Dünya’ya götürür götürmez pek çok gerçeği keşfetmeye devam edecek ve tüm bunlar böyle çığır açan bir işte muhteşem uyumlu bir işbirliği sergileyen BBC ve FX ortaklığı sayesinde gerçekleşecek.” dedi.

Yapımcı Ridley Scott; “Bizler de daha sonra neler olacağını bilmek isteyen heyecanlı insanlarız. Ayrıca BBC ve FX de Şeytan Delaney ve Lanetliler Cemiyeti’yle birlikte yepyeni maceralara hazır. Uluslararası dağıtıcılarımız Sonar Entertainment, BBC ve FX böylesine esrarlı, vahşi bir dizi olabilmesi için Taboo’yu her aşamada destekleyen muhteşem bir ortaklık ortaya koydular. ” dedi.

BBC, dizinin giderek büyüyen izleyici kitlesi ve BBC iPlayer’daki başarısının gelecek sezon onaylarını almasında kısmen etken olduğunu belirtti. Sherlock ve tek bölümlük dizi Murdered By My Boyfriend’in hemen arkasından yayınlanan dizinin birinci bölümü, BBC iPlayer’da şimdiye kadarki en yüksek üçüncü izleyici kitlesini sahip oldu.

BBC içerik yöneticisi Charlotte Moore ; “BBC1’da cumartesi akşamı için yeni bir boşluk açılması bize risk alıp farklı hikâyeye sahip bir dizi yayınlama fırsatı verdi. Taboo’nun giderek artan popülerliği, iPlayer'a gelen genç izleyici kitlesine dair kayıt numaralarıyla DVD olarak piyasaya sürülmesi sayesinde izleyici kitlesi maksimuma çıkarıldı.” dedi ve ikinci sezonun çok yakında gelemeyeceğini de belirtti.

Kaynak: Radiotimes

Yorumlar (0)