PLANETDP // HABERLER // The Eternals, MSE'deki İlk LGBTQ+ Öpüşme Sahnesini İçerecek

Yıllar geçtikçe Marvel Sinematik Evreni (MSE) gelmiş geçmiş en büyük film serilerinden biri haline geldi. Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige yıllar boyunca hayranlara gelecek MSE filmlerinin daha kapsayıcı ve temsil eder nitelikte olacağına dair söz verdi. Geçen yıl San Diego'da gerçekleşen Comic-Con'da Feige, Chloe Zhao'nun The Eternals filminin önemli bir LGBTQ+ süper kahramanına yer vereceğine ve bu sayede Marvel Stüdyoları'nın vizyonunu uygulamaya koyacağını belirtti.

Etkinlikten sonra kadrodaki LGBTQ+ karakterinin kim olacağına dair birçok tahmin yapıldı. The Eternals oyuncusu Haaz Sleiman yakın zamanda NewNowNext ile yaptığı röportajda Emmy adayı Brian Tyree Henry'nin canlandırdığı Phastos'un konuşulan LGBTQ+ karakteri olduğunu doğruladı. Sleiman ayrıca gay bir aileyi temsil etmenin öneminden bahsederken kendisinin Phastos'un kocasını canlandıracağını açıkladı.

Sleiman Güzel ve duygulandıran bir öpüşme. Setteki herkes ağladı. Benim için eşcinsel bir ailenin ne kadar sevgi dolu ve güzel olabileceğini göstermek çok önemli." yorumunda bulundu ve "Brian Tyree Henry o kadar muhteşem bir oyuncu ki bu kısma bir o kadar güzellik kattı. Bir noktada gözlerinde bir çocuk gördüm. Dünyaya eşcinsel topluluğunda yer alan bizlerin de bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlatmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Sürekli cinsel ve asi olarak tasvir edildiğimiz için bunu unutuyoruz, o insani tarafa bağlanmayı unutuyoruz." diye ekledi.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (8)

Putte     02/19/2020 12:02 Id:974


*Admin

Bir zamanlar dışlanmış her türlü hakarete ve şiddete maruz kalmış insanlardı 3.cins olanlar. Zamanla devir değişti devran döndü ve her zulüm nasıl mazlumları bir araya getirir ve onları güç yaparsa işte onlarda LGBT oldular. Onların tesiri olsa ki içinde gey ya da lezbien sahneleri olmadan film, dizi izleyemez olduk. En son Star Trek de de görünce dumura uğradım.. Bir Liberal olarak herkesin hak ve hürriyetine daima saygılı oldum. Ki ben asla 3.cinse hakaret eden zulmedenlerden de olmadım. Ama yer yer kendimisıkıntı altında hisseder gibi olduğum anlar oluyor. Mecbur muyuz sirekli böyle şeyleri izlemeye? LGBT istediği hak hürriyeti aldı ancak fazla ileri gitmiyor mu? Günün sonunda bu ters tepebilir mi? Ya da yaşlandım biraz muhafazakar mı kaldım günümüze göre diye soruyorum kendime ... Neyse Marvel severlere hayırlı olsun.

humumtaz     02/21/2020 04:02 Id:976


@Putte "Mecbur muyuz sürekli böyle şeyleri izlemeye?" demişsiniz. Hayır mecbur değilsiniz, dilerseniz izlemezsiniz. İsterseniz liberal olduğunu iddia eden ama diğerlerinin özgürlüğünden rahatsız olan diğer bağnazlar gibi düşüncenizi dile getirir (bir dakika... zaten getirmişsiniz), bunları protesto eder ve izlemezsiniz. LGBT topluluğunu 3. cins olarak özetlemek de yanlış ayrıca, çok kapsamlı tanımları var, LGBT tek tip insandan oluşmuyor ve hepsine 3. cins demek küçümseyici bir tanım, ama toplulumuz bu konuda cahil, dolayısıyla sizi suçlayamam. Ayrıca "LGBT istediği hak hürriyeti aldı ancak fazla ileri gitmiyor mu?" yorumunuz için de; özgürlüğün fazlası azı olmaz. Böyle bir özgürlük olsaydı çevremizde onlarca gay biseksüel aseksüel vs olduğunu açık açık dile getiren insanlar olurdu. İnsanlar cinsel kimliğini ve yönelimini kimseden korkmadan özgürce dile getirebiliyorsa böyle bir hak ve hürriyetten söz edilebilir. Artık "gay diye insanları idam etmiyor olmak ya da hapse atmamak" hak ve hürriyet olarak nitelendirelemez. Bizden farklı olanlardan hoşlanmasak bile tahammül gösterebilmekte bitiyor insanlık. Bize veya çevremizdekilere zarar vermedikleri sürece her insan istediği gibi özgürce yaşayabilmeli. LGBT, toplumun gerçeği, bu insanlar var, ülkemizde gizlice yaşamak zorunda kaldıkları için yok gibi algılıyor olabiliriz, ama bu onların var olmadığı anlamında gelmiyor. Bu filmlerin çekildiği yerde bu insanların varlığı reddedilmiyor, onlar nasıl hayatın içindelerse filmlerin de içinde olmaları gayet doğal. Farklılıktan korkulmasının sebebi her ne konuda olursa olsun bilgisizlikten geliyor. Çözümü çok basit, bilgiye ulaşmak artık çok kolay. İnsanları bırakın istedikleri gibi yaşasınlar, filmlerde dizilerde tiyatroda tıpkı diğer insanlar gibi temsil edilsinler. En kötü izlemezsiniz olur biter, ama kimseyi kısıtlamaya çalışmayın.

bramhar     02/22/2020 12:02 Id:977


Ben kanser tedavisine yapılan yatırımların ve dikkatin az olduğunu düşünüyorum. Çok fazla drama bizzat şahit oldum. Fizik, elektronik, mekanikte çığır açılırken biyoloji de dünyanın yeterince arge yapamadığını da düşünüyorum. Üstelik bu konu dünyadaki tüm insanları ilgilendiriyor. Fakat isteyemem ki eğlence sektöründe yapılan her filmde 1 tane kanserli hasta olsun ve acısı, hastalığının hayatına yansıması 1 dakika gösterilsin. Buna değinen film iyidir güzeldir de kör göze kurşun gibi her filmde gözüme sokulması da insanları irrite eder. Bak bu konu belli bir kesimi değil herkesi ilgilendirdiği halde üstelik. Neyse empati yapılsın diye yazdım. Dışardan bakabilir belki harun abiler diye.

humumtaz     02/22/2020 02:02 Id:978


@bramhar Birincisi; bir kişinin kimliğini açık bir şekilde yaşamasıyla, kanser olmak gibi trajik bir olayı aynı kefeye koyamazsınız. Biri komedi unsuruna etki etmezken diğeri tamamen ortadan kaldırıyor. Çok abes bir örnek. İkincisi; pardon da kanser hastalarına karşı nefret suçları işlenmiyor. Bu insanlar bu şekilde ötekileştirildiği için binlerce gay çocuk vahşice öldürüldü, dünyada en yüksek intihar oranı yine bu çocuklarda. Neden? Çünkü bazıları bu çocukların varlığına bile katlanamıyor. Herhangi bir filmde bir dakika bile görmek istemiyor. Siz bir olayı kabullenmedikçe, bu olay normalleşmedikçe bu nefret suçları olmaya devam edecek. Dediğim gibi isterseniz izlemezsiniz. Film dünyası homofobiklerden dolayı pek bir şey kaybetmez. Kusura bakmayın ama isteseniz de istemeseniz de dünya ilerliyor. Manasız hassasiyetleriniz yüzünden olduğunuz yerde kalmak ya da geriye gitmek sizin tercihiniz. Önümüzdeki yıllarda bunlarla çok daha fazla karşılaşacaksınız. Kabullenip kabullenmemek size kalmış.

Putte     02/22/2020 04:02 Id:979


*Admin

Kısıtlamak mı? :D Her yere sokmaya başladılar bunları . Zaten izlemiyorum. İlgi alanımda değiller. Ama şu gösteriyor ki LGBT topluluğuna nefreti olanlar sizlerde aşırı hassasiyet yaratmış. Ben onlardan değilim. Tersine oldukça liberal biriyim özellikle bu konularda. Ama diğer tarafa hak vermeye başlıyorum artık. Özellikel ABD yapımalrında adamalr adeta her filme bunu monte etmeye zorlanıyorlar görünüyor. İşte bunu yanlış buluyorum. Söylediğim tam olarak bu. Mervel sevdiğim bir evren değil ve bu filmi izlemeyeceğim. Belki kel akala her yere zorunlu montaja böyle demokratik tepkiler vermeli.

Mion     02/22/2020 06:02 Id:980


3. cins diye bir şey yoktur yaratıcı 2 cins yaratmıştır. Kimsenin evinde ne halt yediği bizi ilgilendirmez ama bu işleri milletin gözüne soka soka ortalık yerde yaparsanız gelecek tepkileri peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

bramhar     02/25/2020 12:02 Id:983


He kardeş sen straight insanların gözüne her filmde sokacaksın ama Toplumun sizin gibi %1'i karşılığı belki olmaması sizin ön plana çıkmanıza engel değil toplumun %100'ünü ilgilendiren bi mesele abes kıyas. Kafan çok güzelmiş güle güle kullan. Empati sıfır eziyetini haketmişsin. Al bu da benden sana empati.

Avant-Garde     03/11/2020 01:03 Id:1001


Kıdemli

Sanırım sinemada da bir tahakküm yoluna gidiliyor. Bir zamanlar bizi görmezden geliyordunuz şimdi gözünüzün içine sokuyoruz misali. Benzeri şey seks sahneleri için de geçerli. Yahu arkadaş bilim-kurgu dizisi yapıyorsun ama öyle sahneler var ki hani resmen porno film performansı :) filmin tadını kaçırıyor bana göre. Benim şahsi düşüncem, yanlış bir metot kullanıyorlar.