PLANETDP // HABERLER // The Godfather III Güncellenmiş Haliyle Tekrardan Seyirciyle Buluşacak

Paramount Pictures, Francis Ford Coppola’nın efsanevi film üçlemesi olan Godfather’ın yeniden kurgulanmış ve düzenlenmiş halini, Mario Puzo’s THE GODFATHER, Coda: The Death of Michael Corleone ismiyle tekrardan seyirciye sunacak. The Godfather: Part III’ün bu yeni versiyonu, Corleone efsanesine uyması için özenle restore edilen finalin aksine yönetmen/senarist Coppola ve senarist Puzo’nun hayallerindeki finali barındıracak.

Mario Puzo’s THE GODFATHER, Coda: The Death of Michael Corleone, Aralık ayında kısa bir süreliğine vizyona girecek ve sonrasında dijital platformlarda yerini alacak.

Coppola, “Mario Puzo’s THE GODFATHER, Coda: The Death of Michael Corleone, Mario ve benim tercih ettiğimiz ismi ve sonunda The Godfather: Part III olan film için aklımızda olan orijinal fikirlerimizi barındırıyor.” dedi. “Finalin bu versiyonu için yeni bir başlangıç ve son oluşturdum, bazı sahneleri, çekimleri ve müzikleri yeniden düzenledim. Bu değişiklikler ve düzenlenmiş ses ve görüntü ile bu, bence, The Godfather ve The Godfather: Part II için daha uygun bir son oldu. Bunu yapmama imkan tanıdıkları için Jim Gianopulos ve Paramount’a minnettarım.

En iyi sonucu almak için Zoetrope ve Paramount’un restorasyon ekibi, düşük kalitedeki görselleri düzeltmek amacıyla orijinal ve düşük kalitedeki 50’den fazla negatif çekimi aradı. Bu süreç altı aydan uzun sürdü ve 300 kutudan fazla negatifin elden geçirilmesi gerekti. Amerikan Zoetrope, çizilmiş, lekelenmiş ve o dönemin teknolojisinin sebep olduğu birçok deformasyona uğramış negatifleri düzeltmek için özenle uğraştı ve orijinal 5.1 ses dosyası da elden geçti.

Paramount arşivlerinden Andrea Kalas, “Film üzerinde çalışılırken Bay Cappola yapımın her aşamasında yer aldı ve bu sayede filmin sadece yenilenmiş ses ve görüntüden ibaret olmadığından ve kendi standartları ile yönetmenlik vizyonuna uyduğundan emin oldu.” dedi.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (4)

Fullmetall     09/04/2020 11:09 Id:1183


Zack Snyder saolsun... :D Çok saçma bir durum, film çekileli kaç yıl olmuş adam çıkıp aslında ben şöyle olsun istiyordum deyip kendisi aynı filmi tekrar piyasaya sürüyor... Lord of the ringsler matrixler de aynı şekilde vizyona sokulsun bari diyeceğim ama bir yandan da olursa diye de korkuyorum. :D

Putte     09/04/2020 04:09 Id:1184


*Admin

Yani yenelenmesine hiç gerek olmayan bir üçleme varsa o da budur diyeceğim. Tüm zamanların en iyi filmleri bunlar. Yine de seyrederim.

ali8486     09/17/2020 10:09 Id:1196


Bazıları olayı anlamamış. Mevcut film yönetmenin hayali isteği dışında kurgulanmış. Zack snyder da kendisinin başlayıp bitiremediği filmi bitirme imkanı buldu

Fullmetall     09/19/2020 10:09 Id:1198


Fan servis eşittir Zack snyder... Fikrime katılırsın katılmazsın, herkesin kendi düşüncesi. BVS gibi bitmiş bir film var zaten, justice league bitse ne olur? vasat ın altı iken film vasata yükselir en fazla. :D