PLANETDP // HABERLER // TWD'nin Çekimi, John Bernecker'in Ölüm Haberiyle Durdu

Dublör topluluğu ve Walking Dead'in sevilen dublörü John Bernecker'in, haftasonu sette yaşadığı kaza ile  hastanelik olması ve ardından ölümüne neden olunca, bu trajik kayıpla herkes yasa boğuldu. Dizi doğal olarak 8. sezon çekimlerini durdurdu. Fakat sonra yapıma geçici olsa da devam edildi.

TWD 5 günlük aradan sonra çekimlere devam ettiğini doğruluyor. 33 yaşındaki dublör, Dwight (Austin Amelio) ile çektiği dövüş sahnesi sırasında 30 fit yüksekliğindeki balkondan emniyet minderini kıl payı kaçırarak düştü. Tedavi sürecinde ağır yaraları sebebiyle yaşam destek ünitesine bağlandıktan sonra, Bernecker, arkadaşları ve ailesi tarafından çevrelenmiş bir şekilde hayatını kaybetti.

Hadise (Resmi olarak kaza olduğu belirtiliyor.) birkaç yıldır Amerikan yapımlarında en çok göze çarpan dublör ile ilişkili ölümlerden biri olunca İş Güvenliği ve Sağlığı İdaresi ile SAG-AFTRA Bernecker'in ölümü üzerine soruşturma (Bazılarının tamamlanması 6 ayı bulabilir.) başlattı. 8. sezonun yapımı devam etse bile kastın çoğunun bu haftaki Comic-Con 2017 görüşmeleri sebebiyle çekime ara vermesi bekleniyor. Bu görüşmede Bernecker'in anılma ihtimali de var.

Daha fazlası için takipte kalın.

Kaynak: screencrush.com

Yorumlar (0)