PLANETDP // HABERLER // Warner Bros. Joker'in Anlatıldığı Yeni Bir Film Çekecek

Warner Bros. ve DC, yeni bir Batman spinoffu için ilk çalışmalara başladı. Bu seferki filmde meşhur kötü Joker'in hikayesi anlatılacak. Stüdyo senaryoyu yazması için The Hangover'dan Todd Phillips ve 8 Mile'dan Scott Silver ile anlaşmış durumda. Phillips ayrıca filmin yönetmenliğini yapacak, Martin Scorsese ise Phillips ile birlikte yapımcılığını üstlenecek. Henüz resmi bir ismi bulunmayan film, WB'nin yeni bir hikaye ile aynı karakteri farklı bir oyuncuya oynatacağı, DC evrenini genişleten ilk film olma özelliği taşıyor.

Deadline'ın söylediğine göre stüdyonun amacı diğer Joker uyarlamalarıyla bağlantısı olmayan bir başlangıç hikayesi anlatmak. Joker, bugüne kadar iki unutulmaz filmde Jack Nicholson ve Heath Ledger tarafından canlandırılmıştı. Yakın zamanda ise Jared Leto tarafından Suicide Squad filminde yeninden canlandırıldı. Kendisi Suicide Squad 2'de ve Harley Quinn spinoffunda tekrar karakteri canlandıracak olsa da, bu yeni filmde karakter farklı bir oyuncu tarafından canlandırılacak ve muhtemelen genç halini göreceğiz.

En ilginç kısmı filmin havası olacak. Stüdyo, DC filminden ziyade 80'lerin Gotham'ında geçen, Scorsese'nin o dönemdeki Taxi Driver, Raging Bull veya The King Of Comedy filmleri gibi gerçekçi ve sert bir suç filmi olmasını istiyor. Sitenin haberine göre Phillips ve Silver çoktan senaryoyu yazmaya başlamış durumda. Şu anda filmin ne zaman vizyona gireceğine dair resmi bir bilgi yok.

Kaynak: Deadline

Filmle ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)