PLANETDP // HABERLER // Yeni Baki Serisi Netflix Tarafından 2018'de Yayınlanacak

Ocak ayında Akita Shoten tarafından çıkarılan haftalık Shōnen Champion dergisinin haberinde mangaka Keisuke Itagaki'nin klasikleşen eseri Baki: New Grappler Baki için 2017 yılı içerisinde yeni bir anime serisinin geleceği duyurulmuştu. Ancak geçtiğimiz Çarşamba günü ekip üyelerince yayınlanan mesaja bakılırsa bu proje için bir süre daha beklememiz gerekecek. Buna göre Netflix, seriyi 2018 yazında sadece Japonya’da, sonbaharında ise Japonya dışında yayınlamaya başlayacak.

Animasyonunu TMS Entertainment’ın (Lupin III, ReLIFE) üstleneceği bu 26 bölümlük proje aynı zamanda televizyonda da yayınlanacak. Konusuna gelirsek;

Baki Hanma, babası Yujiro Hanma’yı geçerek dünyanın en güçlü dövüşçüsü olmayı istemekte ve bunun için de aralıksız antrenman yapmaktadır. Fakat Baki’nin farkında olmadığı bir durum söz konusudur. Gelmiş geçmiş en azılı ve acımasız 5 idam mahkûmu Baki’yle yüzleşmenin planlarını kurmaktadır. Sahip oldukları insanüstü özellikler hayatı onları için öylesine tek düze bir hale getirmiştir ki artık tek arzuları Baki’yle karşılaşarak acı yenilginin tadına bakmaktır. Kaoru Hanayama, Gouki Shibukawa, Retsu Kaioh, ve Doppo Orochi gibi yeraltı dövüşçüleri de bu karmaşanın içine katılarak saflarını Baki’den yana seçerler. Baki ve arkadaşlarının mahkûmlara karşı gerçekleştireceği amansız dövüş artık başlamak üzeredir!

Baki: New Grappler Baki, Itagaki’nin Baki serisinde yayımladığı ikinci çalışma olup Shōnen Champion’da 1999-2005 yılları arasında toplamda 31 cilt olarak yayınlanmıştır. Yeni yayınlanacak anime serisi de manganın “En Şeytani İdam Mahkûmları” arc’ına yer verecek. Yakın zamanda bu hikâyeyi işleyen 15 dakikalık bir de OAD (original anime DVD) yayınlandı. Yenilgi için yanıp tutuşan bu 5 mahkûmun hapishaneden kaçarak nasıl Japonya’ya geldiklerinin öyküsünü buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: ANIMENEWSNETWORK

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)