PLANETDP // HABERLER // Yönetmen Travis Knight, Uncharted’dan Ayrılıyor

Birkaç ay önce çıkan haberlere göre, bir Sony oyunu olan Uncharted’ın çok beklenen adaptasyonunun uzun geliştirme sürecine yeni bir yönetmen dahil olmuştu, Bumblebee’nin yönetmeni Travis Knight. Tom Holland hala katil maceracı Nathan Drake rolündeydi ve Sully’i canlandıracak Mark Wahlberg de ona katılmıştı. Ancak, bu kısa süren sorunsuz süreç bitti ve Uncharted gemisi tekrar fırtınaya sürükleniyor. Holland’ın süregelen Spider-Man anlaşmaları zaman çizelgesinde sıkıntılar yarattı ve filmin ertelenmesiyle de Knight’ın filmi dümensiz bırakarak yönetmenlik koltuğundan çekilmesi daha da muhtemel bir hale geldi.

Uncharted, içinde Indiana Jones, Tomb Raider ve biraz da National Treasure’dan parçalar bulunduran, dünyanın birçok yerinde geçen, ganimet avladığımız bir Playstation oyunu serisi. Oyunun kahramanı Nathan Drake, El Dorado, Shambala gibi yerlerde aksiyon dolu görevler üstlenen ve bu yolda bolca güldüren ve bolca öldüren biri. Yıllarca internette herkes ortak bir fikirde birleşerek filmde Nathan Drake’i Nathan Fillion’ın canlandırmasını istiyordu. Yaklaşık 10 sene önce bir ara, David O Russell, Wahlberg’in Drake’i oynayacağı bir film planlamıştı.

Filmde sırasıyla, Russell’ın yerini Neil Burger, onun yerini Seth Gordon, onun yerini Joe Carnahan, onun yerini Shawn Levy, onun yerini Dan Trachtenberg ve onun yerini de Knight almıştı. Şimdi koltuk yine boş kalıyor. Bundan sonra kim gelirse gelsin filmin planlanan vizyon tarihine yetişemeyeceği kesin, yani, Sony’nin yakın zamanda yeni bir vizyon tarihi açıklaması muhtemel. Holland ve Wahlberg, en azından şimdilik, kadrodaki yerlerini koruyor ve senaryo da Carnahan, Rafe Judkins, Art Marcum ve Matt Holloway tarafından yazılacak gibi görünüyor.

Kaynak: Empire

Yorumlar (1)

Putte- 01/05/2020 12:01 Id:893

Oyunu bilmiyorum ama kadroya ve hazırlıklara bakılırsa seyretmeye değer gibi. Takibe alıyorum.