PLANETDP // HABERLER // Youjo Senki Serisine Devam Filmi Geliyor

Carlo Zen ve Shinobu Shinotsuki'nin ortaklaşa yaratımı olan Saga of Tanya the Evil (Yōjo Senki) hafif romanı, geçtiğimiz kış döneminde anime serisine çevrilmişti. Yapımcılar, seriye olan ilgiden memnun kalmış olacaklar ki animeye ait internet sitesinde yayınlanan haberde seriye bir devam filminin geleceği duyuruldu. Haberde ayrıca kısa bir tanıtım videosu ile Shinotsuki tarafından film için kaleme alınan bir Tanya Degurechov figürü de bulunuyor.

Site ayrıca orijinal roman serisi için televizyon reklamları da yayınlatmaya başladı. Reklamlarda animeden kısa klipler yer alıyor. Romanın dokuzuncu cildi Cuma günü piyasaya sürülecek.

Kadokawa tarafından çıkartılan Newtype dergisinin Şubat sayısı özel haberine göre, yeni film kesinlikle anime serisinin özeti şeklinde olmayacak. Aynı sayıda ayrıca yönetmen Yutaka Uemura ile yapılmış bir röportaj da bulunuyor. Uemura dergiye, yeni filmin anime serisindeki olayların devamı niteliğinde olacağını söylerken; Tanya ile üst düzey komutanlar arasındaki ilişki değişikliklerini ve birliklerin gelişmesini tasvir edeceği notunu da ekliyor.

Uemura röportajında ayrıca serinin tamamlanmasının ardından başlangıçta film yapmayı planlamadığını, ancak hayranların desteğiyle filmi düşünmeye başladığını sözlerine ekliyor. Filmde gerekli teatral sunumun oluşturulabilmesi için özellikle ses çalışmalarına ağırlık vereceklerini belirten yönetmen,  yakın zamanda Christopher Nolan'ın Dunkirk filmini izlediğini ve kendi filminin sunumunda da kesinlikle görsellik/ses tasarımı açısından benzer özellikler olacağını söylüyor.

Dergide ayrıca Uemura haricinde, filmin kadrosunda anime serisinden seslendirmen Aoi Yūki (Tanya Degurechaff) ve Saori Hayami ("Visha") ile anlaşıldığı, filmin animasyonlarını ise yine Studio NuT'un üstleneceği belirtiliyor.

 

Carlo Zen ve Shinobu Shinotsuki'nın kalame aldığı Youjo Senki roman serisi 2013 yılında yayımlanmaya başlamış ve sekizinci cildi geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya sürülmüştü. Şu ana kadar serinin 3 milyon kopyasının satıldığı tahmin ediliyor. Manga uyarlaması ve hafif romanların lisansını elinde bulunduran Yen Press, serinin konusunu şu şekilde açıklıyor:

"Altın sarısı saçları, okyanus mavisi gözleri ve açık beyaz teniyle savaş alanında düşmanlarına göz açtırmayan Tanya Degurechov adındaki küçük kız böyle olmayı kendisi seçmemiştir. Aslında gerçekte kız bile değildir. Bir zamanlar Japonya'nın en üst düzey yetkililerden birisiyken, kendisini "Tanrı" olarak nitelendiren bir varlığı kızdırması sonucunda küçük bir kız olarak yeniden doğmuştur. Kariyerine ve liyakate her şeyden çok önem veren bu küçük kızın artık tek bir amacı vardır: İmparatorluk Ordusu'nun en korkulan büyücüsü haline bürünmek."

Kaynak: ANN

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)