PLANETDP // HABERLER // Yüzüklerin Efendisi'nin Kanalı Belli Oldu

Amazon bugün, J.R.R. Tolkien'in yazdığı Yüzüklerin Efendisi serisinden uyarlanacak dizinin yayım hakları için muhtemel bir spinoff dizisi de içeren çok sezonlu bir anlaşma sağladığını duyurdu.

Yüzük Kardeşliği'ndeki olaylardan öncesini anlatacak dizi Amazon Stüdyoları, Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Line Cinema (WB'nin Bir Birimi) ortaklığında çekilecek.

"Yüzüklerin Efendisi, nesiller boyu kitaplar ve filmler sayesinde hayranların hayal güçlerini süsleyen kültürel bir fenomendir." diyen Amazon proje başkanı Sharon Tal Yguado şöyle devam etti: "Tolkien Estate and Trust, HarperCollins ve New Line ile birlikte bu olağanüstü projede çalışmaktan onur duyuyor, serinin hayranlarına Orta Dünya'da yeni bir macera yaşatmak için sabırsızlanıyoruz."

"Amazon'un seriye olan düşkünlüğünden ve Yüzüklerin Efendisi'nin çok sezonlu ilk dizisine ev sahipliği yapacak olmasından oldukça memnunuz." diye Tolkien Estate and Trust ve HarperCollins temsilcisi "Sharon'un ve Amazon Stüdyolarındaki ekibinin, J.R.R. Tolkien'in serisindeki daha önce anlatılmamış hikâyelerle ilgili olağanüstü fikirleri var." diye ekledi.

Dizi ile ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: TVLine

Yorumlar (11)

Putte     11/13/2017 11:11 Id:299


*Admin

Hele bir başlasın dizi söylenecek çok şey olur.

olc@y27     11/14/2017 02:11 Id:300


İnşallah Stephen King'in eserlerinin akibetine uğramaz!

Burhan Guclu     11/14/2017 09:11 Id:302


Kıdemli

Amazon'da yayınlanacak olması umut verici gerçekten. CW, FOX falan değil çok şükür.

DeanJames     11/14/2017 02:11 Id:304


Advisor

Her ne kadar ben çok sıcak bakmasam da Amazon adına mantıklı bir hamle. Game of Thrones yakında bitecek ve izleyen milyonlarca insan var. LOTR hayranı da milyonlarca insan var.Bu açık pazarı iyi değerlendirecek gibi amazon.En azından yaptığı yatırımın karşılığını alma ihtimali yüksek.

bahner     11/14/2017 08:11 Id:306


Açıkcası LOTR yeni sinema filmi çekilen bi seri olduğundan GoT gibi etki yapacağını sanmıyorum. Bunun yerine başka fantastik seriden devam etseydi, misal Brandon Sanderson eserleri gibi daha fazla ilgi görürdü.

DayDreamer     11/15/2017 10:11 Id:310


Brandon Sanderson o ne ki? Ben bilmiyorum bile o seriyi. :D Açıkcası LOTR akla daha yatkın geliyor bence; ama asıl mesele LOTR da GoT gibi ağır bir bütçe ve emek gerektirir hakkının verilmesi için. Acaba bunu sağlayacaklar mı.

DeanJames     11/16/2017 11:11 Id:311


Advisor

Zaten mesele LOTR serisinin herkes tarafından bilinmesi ve daha önce çekilmiş olması. Çekilmiş olan filmler hali hazırda eskimiş değil.Bütçe muhakkak GoT'dan daha fazla olacaktır,gelen haberlerde o yönde zaten.Brandon Sanderson ismi geçmiş,gerçekten türde son zamanların en iyi yazarlarından biri.Kendisi Zaman Çarkı serisini tamamlayan yazar. Ben Fırtınaışığı Arşivi serisini takip ediyorum,1000-1500 sayfayı bitirmem bir haftayı bulmuyor ,o kadar akıcı. Zaten film ve dizi hakları da satıldı. Yani filmi ya da serisi gelecek. Aynı şekilde Patrick Rothfuss'un Kral Katili Güncesi de film ve dizi olacak.Burada Amazon ticari olarak garanti gördüğü için LOTR serisine yöneliyor.Konuşulan rakamlar oldukça uçuk rakamlar zaten. Her şey para değil tabii ki fakat eğer olursa mutlaka prodüksiyon olarak sağlam olacaktır ,benim o yönden kuşkum yok.

Hüsnü     02/16/2018 11:02 Id:432


Kıdemli

Dizi çıksa da bize de malzeme çıksa. https://www.youtube.com/watch?v=vWtcxkdOPZM https://www.youtube.com/watch?v=XVlT9GEeDfk https://www.youtube.com/watch?v=Gw7bishC8oQ&t=1s

ennio     05/08/2018 05:05 Id:475


Dizilere bulaşmamamın nedeni, "bok"unu çıkarmaları.. Lost ile başladım ama artık doydum. Bir tane yeter de artar bile. Arkası yarınları pek sevmiyorum. Anlatacağın mevzuyu, 1 sezon'da anlat kardeşim. Bilemedin 2 sezon. Yok şöyle oldu, yok böyle ıldu. Adamın anlatacak şeyi yok, habire senarislere baskı yapıyor. Bu bizim Yüzük olayı da öyle olursa şaşırmam. Kitapları birkaç kez okudum. Yalnızca Tolkien'in yazdıklarını ama.. O dünyayı bize "yedirerek" anlatabilirse ne ala. Yokd-sa suyunun suyu olur.

batar     04/30/2020 04:04 Id:1046


Ne şanslı insanlar var , dedeniz bir kitap yazıyor ve 7 sülaleniz , yatarak yaşayabiliyor, Biz de döviz kuru ne kdaar olmuş enflasyona etkisi nedir diye düşünüp duruyoruz. Neyse filimlerden sonra dizinin ulaşması gereken çıta çok yüksek. İnşallah içine enses gay , yerleştirmezler. ürün yerleştirmesi yada temel fıkrası gibi , bir top, bir zenci , bir asyalı, ne yazıkki dizilerin standart ı oldu bunlar.

Kill Master     05/15/2020 09:05 Id:1055


Uzman

3 sene olmuş hâlâ çekememişler. Dizinin yapılacağını bile unutmuşum. :D