Artists and Models

(Çılgın modeller)

Yıl: 1955 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Douglas Sirk’ün melodramları gibi Frank Tashlin’in çılgın komedileri de 1950’lerdeki Amerikan popüler değerlerini yıkıcılığa varacak kadar abartır. Tashlin’in uzmanlık alanı, reklam, televizyon, sinema ve gösteri dünyasının medyatik yüzüydü: Klişeler ve basmakalıplıklardan oluşan bu "plastik" arenayı neşeli bir anlatımla sarmalayıp muzipçe hicvederken, Pop Art’ı önceliyordu.Dean Martin-Jerry Lewis ikilisine hünerlerini sergilemeleri açısından çok uygun bir sinema ortamı sunan Çılgın Modeller, kendine ayna tutan, baş döndürücü bir film. Rick Todd (Martin), çizgi roman delisi ev arkadaşı Eugene Fullstack’in (Lewis) renkli rüyalarını kağıda döküp gizlice satar. Onlara denk iki de kadın vardır: çekici çizgi roman çizeri Abby (Dorothy Malone) ve şaşkın Bessie (Shirley MacLaine). Tashlin’in bu dört karakter arasındaki, durmaksızın yeniliklerle beslenen permütasyon-kombinasyon oyunu, Eugene ve Bessie’nin kitsch aşk şarkısı "lnamorata"yı çarpıtarak ve karmaşa içinde seslendirdiği bir çeşit gülünç kaosa doğru tırmanır.Fark ettirmeden uluslararası bir casusluk macerasına doğru (Eva Gabor olaya dahil olur) giden öyküsü ve görüntüyle sesin mükemmel bir uyum oluşturduğu müzikal gösterisiyle ("When You Pretend"), Çılgın Modellerin izlediği stratejinin Jacques Rivette (Céline et Julie vont en bateau), P.T. Anderson (Punch-Drunk Love-Aşk Sarhoşu, 2002) ve Avustralyalı Yahoo Serious’ın (Mr. Accident-Bay Sakar, 2000) çağdaş komedi filmlerinde yankı bulduğunu söylemek yanlış olmaz. Gönderen : @Sk8erBoi57

Aka:
  • Çilgin modeller
Dil: İngilizce

Oyuncular

Rick Todd

Eugene Fullstack

Bessie Sparrowbrush

Abigail 'Abby' Parker

Mr. Murdock

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Sonia / Mrs. Curtis

Anita

Richard Stilton

Ivan

Secret Service Chief Samuels

Secret Service Agent Rogers

Secret Service Agent Peters

Otto

Little Girl

Dancer

Little Girl

Dancer

TV Commentator

Murdock's Eating Blonde Daughter

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
SÜRE
109 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 06-04-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 04-04-2020 17:02 Con Vayne Con Vayne 15
Sürüm: Artists.and.Models.1955.720p.BluRay.x264-x0r

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 22:21 Fansub 6
Sürüm: GENEL

Con Vayne 05-04-2020 09:57 Id:8715

Yıllardır altyazısının çıkmasını beklediğim, çıkmayınca bu `evde kal` döneminde kendim çevirdiğim, 1955 yapımı `dean Martin` ve `jerry lewis` komedisi. İkiliye `Shirley MacLaine` ve `Dorothy Malone` eşlik ediyor. Sanatçı ve yazar olmak için new York'a gelen iki sıkı dostun hikayesi. eugine'nin çizgi roman bağımlılığı yüzünden girdikleri tüm işlerden kovulmarı ve sonunda şans eseri bir çizgi roman yayıncısı ile tanışıp hayallerini gerçekleştirmeye çalışmaları anlatılmakta. Yalnız bu hayalleri gerçekleştirmek için yayıncı kuruluşun şiddet ve kan içerikli çizgi roman isteğini karşılamaları gerekir fakat eugene uyanıkken bir çocuk kitabı yazarıdır, uykusunda ise akbaba vincent isimli bir süper kahraman hikayesi anlatır durur. Rick bu hikayeyi işitip çizmeye başlayınca hayalleri yavaş yavaş gerçekleşmeye başlayacaktır.

Videolar

Galeri