Beautiful Beings

(Kâbus)

Film   2022     Altyazılar: [1]   [1] [22-03-2022 -> 04-05-2023]

Gudmundsson’un bol ödüllü Heartstone / Gençlik Başımda Duman’dan sonra çektiği ikinci filmi, annesi geleceği görme yetisine sahip olan Addi’nin hikâyesini anlatıyor. Addi bir zorbalık mağdurunu, dışlanmış çocuklardan oluşan grubuna dahil eder. Kendi hâllerine bırakılmış çocuklar zamanla saldırganlık ve şiddetin yanı sıra sadakatle sevgiyi de keşfeder. Ancak çeteleşen grubun vahşi davranışları cana kasteden eylemlere dönüştükçe Addi de geleceğe dair, gündüz düşlerini andıran imgeler görmeye başlar. Duygusal ve rüya gibi olduğu kadar rahatsız eden Kâbus, ergenlerin karanlık ve acımasız dünyasında geçen şefkatli bir dram. Yönetmen Gudmundsson filmini şöyle anlatıyor: “Kâbus gençlik enerjisiyle, umutla, karmaşık hislerle dolu bir arkadaşlık hikâyesi anlatıyor. İstenmediklerini hissetseler de birbirlerine destek olan bir grup oğlanın hikâyesini...” Gönderen : @benteksizhepin

Orijinal Başlık: Berdreymi

Yayın Tarihi: 11-02-2022    08-04-2022  [TR] [547] Aka:
  • Beautiful Beings
  • Berdreymi
Dil: İzlandaca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Guðrún (Addi's mother)

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Hulda (Balli's mother)

Hófí (Balli's sister)

Danni Braindead

Haukur (Addi's father)

Elísa (Addi's sister)

Unnur (Balli's social worker)

Investigating police officer

Investigating police officer

Boy at party

Neighbour at party

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İzlanda, Danimarka, İsveç, Hollanda, Çek Cumhuriyeti
TÜR
Drama
SÜRE
123 Dakika
OY VER

Franz_K    1 ay önce     Id:16049


Sinefil

İzlandalı yönetmen Guðmundur Arnar Guðmundsson’un ilk uzun metrajı Hjartasteinn’de olduğu gibi ergen sorunlarına eğildiği ikinci ve son filmi Berdreymi. Her biri dağılmış ailelere sahip dört gencin sıra dışı arkadaşlığı üzerine kurguladığı hikâyesiyle film; ilgisiz, sevgisiz ve ebeveyn kontrolü dışında büyüyen ergenlerin nasıl bıçak sırtı bir hayata mahkûm olduklarını, etraflarını kuşatan şiddet sarmalı içerisinde ayakta kalmaya çalıştıklarını çarpıcı bir gerçeklikle aktarıyor. Akran zorbalığına uğrayan “ezik” Balli’nin üç gençten oluşan görece güçlü bir gruba kabul edilmesiyle gelişen hikâyesinde Berdreymi; bir yandan Balli’nin bu gruba adapte olma sürecini takip ederken bir yandan da bu dört arkadaşın başıboş hayatları ve grubun şiddete meyilli üyesi Konni’nin yarattığı sorunların üstesinden gelme çabaları üzerinden ilerliyor. Grubun “öngörülere” sahip “akil” üyesi Addi’nin tüm çabalarına rağmen bu başıboş gençlerin her an bir trajedi yaşanacakmış ve bir suç vakasıyla sonuçlanacakmış tedirginliği yaratan kurgusu genç oyuncuların başarılı performansları ile birleşince film; görece uzun süresine rağmen seyircisini sürekli diken üstünde tutmayı başarıyor ve ilgiyle izletiyor kendini. Ergenlik döneminin sancılarını gerçekçi/gözlemci bir tavırla aktaran Berdreymi, genç bireylerin yaşadığı sorunlara; özellikle baba figürünün önemine ve istenmediğini/sevilmediğini düşünen bireylerin birbirlerine tutunarak ayakta kalma çabalarına dair hem güçlü bir arkadaşlık hikâyesi anlatıyor hem de seyircisine, özellikle anne baba olan seyircisine, güçlü mesajlar veriyor.
7,6/10

Putte    1 ay önce     Id:16050


*Admin

@Franz_K
, yorumunu PlanetDP twitter sayfasında yayınladık 👌

19Tufan03    2 hafta önce     Id:16153


Sinefil

İzlanda'lı yönetmen Gudmundur Arnar Gudmundsson'un son filmi, okul çağındaki gençlerin akran zorbalığına ve sorumsuz ebeveynlerin çocuklar üzerinde yarattığı tahribata değindiği Berdreymi; yolları birbiri ile kesişen ve zamanla daha da samimileşen dört arkadaşın, aynı zamanda suça ve tehlikeye yakınlaşmaya başlamasını gergin bir atmosfer ile anlatıyor. Sevgisizlikten, ilgisizlikten ve aile içi eğitimden yoksun olarak büyüyen çocukların hem toplum hem de kendileri için tehlike arz ettiğine dair güçlü eleştirileri ve tespitleri olan Berdreymi, huzursuz ve mutsuz toplumu oluşturan nedenlerden en önemlisini ele alıyor. 
 
7.2/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 12-04-2023 20:50 echwayithileyo vedatotur 13
Sürüm: Beautiful.Beings.2022.NORDiC.1080p.WEB-DL.H264.DD51-TWA

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 28-01-2023 16:28 Net-Rip Darkdefender 5
Sürüm: Berdreymi.2022.1080p.HMAX.WEB-DL.DD5.1.H.264-playWEB