Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Yıl: 2019 | IMDB: |

Film, halter sporunda aşılması güç, başarılara imza atan halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını konu alıyor. Spor kariyerine 47 dünya rekoru, 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu. Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 22-11-2019 Aka:
  • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
  • Pocket Hercules: Naim Süleymanoglu
  • Naim Cep Herkülü
Dil: Türkçe, İngilizce, Bulgarca

Oyuncular

Naim Süleymanoglu

Süleyman Süleymanoglu

Hatice Süleymanoglu

Enver Türkileri

Remzi

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Turgut Özal

Cemal Tunali

Atalay Göktuna

Mehmet Tunç

Yildirim Erler (Doctor)

Nevzat Küçük (Lawyer)

Okan Canal

Young Naim Süleymanoglu

Child Naim Süleymanoglu

TRT Announcer

Ambassador

Raim Süleymanoglu

Police Officer

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
SÜRE
141 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 08-07-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 05-12-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

ycyalcin 19-12-2019 10:13 Id:7444

Ben çok beğendim. Eksikleri illa ki var ama duygusal yönüyle beni çok etkilediği için hiç bir eksiğin gözüme batmadığını söyleyebilirim. Benim bir an bile sıkılmadığım, defalarca gözlerimin dolduğu, çok etkilendiğim bir film oldu.Öncelikle filmin bir spor filmi olma gibi bir amacı yok. Mesela haltere dair koparma ve silkme gibi temel terimlere bile hiç değinilmemiş. Bir biyografi filmi de sayılmaz çünkü Seul Olimpiyatlarından sonrası yok. Keşke olsa ama o kısım biraz zor... Daha çok o yıllarda Bulgaristan'da yaşayan Türklerin gördüğü zulme ve Naim Süleymanoğlu'nun sağlığı dahil her şeyi bir kenara iterek bu zulmü duyurma çabasına odaklanıyor. Bunu yaparken de sık sık duygularımıza dokunuyor. Şarkı "Kaldırdım dünyayı dertlerimin yerine" dedikçe tüylerim diken diken oldu. Bu büyük sporcuya, kahramana bir saygı duruşu olması açısından kesinlikle gidip izlenmeli diye düşünüyorum. 

Videolar

Galeri