Crystal Swan

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1] [24-12-2018 -> 13-05-2022]

Khrustal, hayallerinin peşinden koşan genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Hukuk fakültesi mezunu olan Evelina ABD’ye gitmek ve orada DJ’lik yapmak istemektedir. Ancak hayallerine kavuşabilmesi de çok kolay değildir. Ülkede yaşanan ekonomik kriz Evelina’yı da derinden etkiler. ABD’ye gitmek için vize alması gereken genç kız bunun için öncelikle daimi bir işi olduğunu kanıtlamak zorundadır. Gönderen : @Franz_K

Orijinal Başlık: Khrustal

Yayın Tarihi: 01-07-2018  [ABD] [332] Aka:
  • Khrustal
Dil: Rusça, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Stepan

Velya's mother

Kostya

Daha Fazlası

için tıklayınız.

American Consul

Tattoo master

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Beyaz Rusya, ABD, Almanya, Rusya
YÖNETMEN
TÜR
Drama
SÜRE
95 Dakika
OY VER

Franz_K    13-05-2022 22:11     Id:14640


Sinefil

Kendini ülkesinde sıkışmış hisseden “house müzik” tutkunu bir genç kızın müzik yapmak için gitmek istediği ABD’ye vize alma yolunda yaşadıklarını konu edinen ve yer yer Ken Loach filmlerini hatırlatan toplumsal gerçekçi bir film Khrustal. Adını Belarus’ta kristal cam üreten ve işçilerine maaşlarını kendi ürettikleri kristallerle ödeyen bir fabrikanın bulunduğu kasabadan alan film; vize başvurusuna yazdığı telefon numarasına konsolosluktan gelecek doğrulama aramasına cevap vermek için bu telefonun bulunduğu adrese giden Velya’nın hikâyesini anlatıyor. Bu hikâyeyi başkent Minsk’ten evin erkeğine düğün hazırlığı yapan bir taşra ailesine zorunlu misafir olan uçuk bir genç kızın yaşadığı birkaç güne indirgeyen film; bir yandan taşralı-şehirli bireylerin kültür çatışması üzerine bir hikâye anlatıyor bir yandan da ülkesini terk etmek isteyen bu genç kız ile her şeye rağmen ülkede kalınması gerektiğini düşünen gelenekçi tavrın çatışması ile zenginleştiriyor anlatısını. Büyük hayaline ulaşabilme macerasında karşılaştığı çetrefili durumlardan ufak tefek üçkâğıtlar yaparak ya da pembe yalanlar söyleyerek sıyrılmayı başaran, giydiği kıyafetler kadar renkli kişiliği ile ikonik Velya karakterinin adeta tek başına sırtladığı Khrustal; Rus taşra yaşamına ve düğün geleneklerine dair nefis ayrıntılarla süslediği ince bir mizahi dile sahip hüzünlü hikâyesiyle alternatif sinema sevenlere keyifli dakikalar vaat ediyor.
7,6/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 25-05-2020 00:37 Net-Rip Lizozom 10
Sürüm: Khrustal.2018.MUBI

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 25-05-2020 05:48 Net-Rip Spectre 5
Sürüm: GENEL >>> Khrustal.2018