Dzien swira

Film   2002     Altyazılar: [2]   [1]

Komünist rejimde gençler için önemli bir kurum olan ''şiir okulu''na gidip öğretmenlik mesleğini seçen miauczynski bir okulda edebiyat derslerine girmektedir . kırklı yaşlarına geldiğinde hiçbir şey eski durumunda değildir onun için . değişen rejimle birlikte eskiden sahip olduğu yaşam tarzı ve beklentiler yerini , duyarsız insanlardan oluşan bir topluma ; hiç sevmediği ve şizofrenik bir nefrete dönüşen bunalımlı ve özlem dolu günlere bırakmıştır kendini . miauczynski biraz takıntılı bir tip olarak karşımıza çıksa da , aslında kötü niyetli olmayan içi sevgiyle dolu bir insandır . ama onun için iyice anlamsızlaşan bu yozlaşmış hayat hiç de yaşamaya değer değildir artık . miauczynski'in , hem komşularıyla hem sokaktan insanlarla paylaştığı anlarda dramı ve komediyi bir arada görebileceğimiz bir film.


Dil: Lehçe Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Syn Sylwus

Byla zona

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Sasiad z dolu

Dozorca koszacy trawnik

Wlascicielka psa w pociagu

Wariatka w pociagu

Wlascicielka psa

Lekarz w TV

Klientka w kiosku

Dziewczyna reklamujaca 'wyciag z fiuta'

Polityk

Kobieta wychodzaca z supermarketu

Psychoanalityk

Wariat w pociagu

Wlascicielka psa w windzie

Facet na ulicy

Uczennica Adasia

Policjantka

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Polonya
YÖNETMEN
TÜR
Komedi, Drama, Romantik
SÜRE
93 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 11-04-2017

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 29.97 1 SubRip 17-02-2017 21:24 Turgay Uykusuz 9
Sürüm: 5rFF Not: Dzien.swira.2002.DVDRip.XviD.5rFF

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:17 Turgay Uykusuz 13
Sürüm: TML

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 MicroDVD 17-02-2017 21:37 Bilinmiyor 2
Sürüm: GENEL

Franz_K    14-09-2020 11:51 Id:10630


Sinefil

Varşova'da bir apartman dairesinde yalnız yaşayan, orta yaşlarda dul bir edebiyat öğretmeninin kendisiyle ve toplumla uyumsuzluğuna dair bir film, Dzien Swira. Film; Polonya’nın değişen rejimiyle birlikte topluma yabancılaşan, giderek duyarsızlaşmış insanların çevrelediği yeni hayata uyum sağlamakta zorlanan takıntılı bir adamın hikâyesine odaklanıyor ve takvimler farklı zamanları gösterse de iletişim çağının şekil verdiği günümüz sosyal medya nesliyle çatışan x / y kuşağı insanlarının kendinden birçok şey bulabileceği dikkate değer tespitleriyle zamanının ötesinde bir hikâye anlatıyor. Film obsesif kompulsif bozukluğu en derin şekliyle yaşayan bir adamın 24 saatlik öyküsünü aktarması bakımından OKB’den mustarip olmayanlara hitap etmezmiş gibi görünse de onun kendini rahatsız hissettiği şeyleri biraz duyarlı olan bugünün insanları farklı şekillerde o kadar derinden yaşıyor ki bu duyarlılıklara sahip olan seyircinin filmde kendinden bir şeyler bulmaması mümkün değil. Durağan anlatısına rağmen çevresindeki duyarsızlıklardan rahatsız olan herkesin kendinden bir şeyler bulacağı, sıra dışı konusu ve doğal anlatımı ile dikkat çeken karakter üzerine odaklanmış underrated bir film Dzien Swira.
7,/10

Videolar

Galeri