God Exists, Her Name Is Petrunija

(Onun Adı Petrunya)

Film   2019     Altyazılar: [2]   [1] [10-02-2019 -> 28-11-2019]

Film, üniversite mezunu olmasına rağmen yıllardır işsizlikle boğuşan toplumca dışlanmış bir genç kadının içgüdüsel olarak dâhil olduğu erkeklere has bir dini ayinde başarılı olması üzerine ortaya çıkan “toplumsal” ve “dini” kaosu anlatıyor. Gönderen : @Franz_K

Orijinal Başlık: Gospod postoi, imeto i' e Petrunija

Yayın Tarihi: 10-02-2019  [ABD]   08-11-2019  [TR] [421] Aka:
  • Onun Adi Petrunya
  • Gospod postoi
  • imeto i' e Petrunija
Dil: Makedonca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Petrunija

Journalist Slavica

Younger Officer Darko

The Priest

Chief Inspector Milan

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Older Officer Vasko

The Prosecutor

TV Cameraman Boykan

Bartender Stefan

Angry Man#1

Angry Man#2

Angry Man#3

The Boss

Woman At Factory

Police Officer#1

Police Officer#2

2nd Priest

Protester

Protester

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Makedonya Cumhuriyeti, Belçika, Fransa, Hırvatistan, Slovenya
TÜR
Drama
SÜRE
100 Dakika
OY VER

Franz_K    16-06-2022 21:24     Id:14785


Sinefil

Ortaçağ’dan kalma eril dini anlayışa ve toplumsal geleneklerin erkek egemen zincirine başkaldıran muhteşem bir kadına dair çok iyi bir fikre temellendirilmiş ve bunu çok iyi bir kurguyla aktaran nefis bir film Gospod Postoi, Imeto i' e Petrunija. Üniversitedeki bölümünden üstün başarıyla mezun olmasına rağmen yıllardır iş bulamayan ve fiziksel özellikleri nedeniyle toplumun her kesimince hor görülen, anne terörü mağduru Petrunya’nın başarısız bir iş görüşmesi sonrasında “erkeklere özgü” bir dinsel ayine tesadüfen katılıp başarılı olmasıyla sırf kadın olduğu için yarattığı toplumsal çatışmaya dair bir hikâye anlatıyor film. Yüzyıllardır devam eden erkek egemen dini dogmaların, toplumsal normların ve kadına kabul ettirilmiş “öteki” kimliğinin bir kadının içgüdüsel hareketiyle yerle bir oluşunu çok iyi kurgulanmış Petrunya karakteri üzerinden anlatan film; kolluk kuvvetlerinin -dolayısıyla yasaların- ve kilisenin bu hareket karşısındaki çırpınışını karşı tarafa koyduğu bu son derece özgün ve güçlü kadın figürü ile vurguluyor. Ancak Gospod Postoi, Imeto i' e Petrunija, alt metinlerinde Makedonya coğrafyasının eski Komünist rejimden kalma bürokratik çürümüşlüğüne, işsizlik sorununa, hastalıklı ebeveyn yaklaşımlarına, dini fanatizme dair çok güçlü mesajlar vermeyi ve ana akım medyayı eleştirmeyi de ihmal etmiyor. İlk çeyrekten sonra tek mekân filmine evrilen ama bir an bile tempo kaybetmeyen Gospod Postoi, Imeto i' e Petrunija; “erkek gücü ve baskısının gelenekler tarafından mazur görüldüğü” binlerce kadın hikâyesinden birini son derece özgün bir kurgu ile anlatan ve seyircisini Petrunya’nın duygu dünyasına, çıkmazlarına, korkularına, travmalarına ve inadına ortak eden nefis bir film. “Ya Tanrı kadınsa?” sorusuna ise “Hani Tanrı’nın bir cinsiyeti yoktu, öyleyse neden hep erkeklerden yana?” sorusu ile karşılık vermek düşüyor seyircisine.
8,7/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 03-06-2022 22:22 Net-Rip Franz_K 14
Sürüm: Gospod.Postoi..Imeto.i'.e.Petrunija.2019.WEB-DL.Sonata.Premiere

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 01-06-2022 22:55 Net-Rip kanekii 16
Sürüm: God.Exists.Her.Name.Is.Petrunija.2019.MUBI

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 08-06-2020 00:48 Fansub toros06 4
Sürüm: God Exists, Her Name Is Petrunija.retail