My Masterpiece

Film   2018     Altyazılar: [1]   [1]

Gastón Duprat, yeni filminde edebiyat değil çağdaş sanat dünyasını, yine kara mizaha yaslanan bir gerilimle mercek altına yatırıyor. Filmin başkarakterleri, her türlü üçkağıta hazır sanat simsarı Arturo ve en sevdiği, en çok takıştığı dostu, ressam Renzo. Renzo’nun dışa-vurumcu tarzı popülerliğini kaybedince Arturo riskli olduğu kadar akıl almaz bir planı devreye sokmaya karar veriyor. Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan "My Masterpiece" sürprizler, kazalar, art niyetler, komplolar, sınırları zorlanan arkadaşlıklar ve Buenos Aires sanat dünyasının ilginç karakterleriyle hem keyifli bir dostluk filmi hem de sivri bir güncel sanat eleştirisi. Gönderen : @DeanJames

Orijinal Başlık: Mi obra maestra

Dil: İspanyolca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Arjantin, İspanya
YÖNETMEN
TÜR
Komedi
SÜRE
100 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 30-11-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 14-03-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 20-09-2020 02:14 RooS RagnarLothbrok 18
Sürüm: My.Masterpiece.2018.1080p.BluRay.x264-USURY | HANDJOB

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 20-09-2020 02:13 BluRay RagnarLothbrok 3
Sürüm: My.Masterpiece.2018.1080p.BluRay.x264-USURY | HANDJOB

alpalp84    22-09-2020 06:13 Id:10699


Moderator

80-90'lı yıllarda çok ünlü olan ressamımız artık zaman şartlarına ayak uyduramıyordur. Zaten derdi tablolarının satması veya isim yapmak değildir. Sevdiği için resim yapıyordur. Fakat hem arkadaşı hemde galeri sahibi eski arkadaşı zor durumda bırakıyor, hemde parasızlıktan evinden bile atılacak hale gelmiştir. Arkadaşıyla beraber ufak bir oyun oynamaya karar verirler. Tür kısmında komedi yazıyor. Hiç bir şekilde değil. 2 kişinin başından geçenlerin anlatıldığı dram bile olmayan bir yapım. Avrupa sinemasının bir kalitesi var ama tür kısmı bence bir boşluk olmuş. Oynayanların kalitesine veya diğer etkenlere lafın yok, ama biraz bizi sevindirmeli, hüzünlendirmeli veya bir duygu katmalıydı.

Franz_K    17-10-2020 11:20 Id:10841


Sinefil

Biri galeri sahibi sanat simsarı, diğeri ilkelerinden ödün vermeyen huysuz ressam iki yaşlı eski dostun maceralarını anlatan, tahmin edilebilir hikâyesine rağmen resim piyasasına, sanata, sanatçıya, sanatın toplum için mi sanat için mi olduğuna dair ince göndermelerde bulunan eğlenceli bir kara mizah Mi Obra Maestra. Piyasanın istediği resimler yapmama konusunda direnen, zamanında çok beğeni toplamış olsa da modern sanat akımlarına karşı dik duruşuyla popülerliğini kaybeden Renzo Nervi üzerinden güçlü bir sanat eleştirisi yapan film; sanatçının “öldükten sonra değer kazanması” teması üzerinden bir sanat yolsuzluğu hikâyesi anlatıyor aynı zamanda. Yapmacık ve zoraki görünen ayrıntıları ile ilk yarısı çok tatmin etmese de ikinci yarıdaki tahmin edilebilir gelişmelere rağmen hareket kazanan film; aslında ana hikâyesiyle değil sanat dünyasına dair eleştirel yaklaşımı ve yarattığı karakterler üzerinden değindiği dostluk, dürüstlük temaları ile değerlendirildiğinde anlam kazanıyor. Künyesinde komedi yazmasına rağmen komedi unsurlarına çok yer vermeyen ama komediye meyleden tavrı nedeniyle de güç kaybeden film son derece başarılı görüntü yönetimi, dostluğa dair vurguları ve zorlamasız akıp giden anlatısı ile keyifle izlenecek bir yapım.
 
NOT: İlk kez deneyimlediğim Gastón Duprat’ın “El Ciudadano Ilustre” ile daha başarılı bir iş çıkardığını bu film sayesinde öğrendim. Meraklılarının bu filme öncelik vermesi daha mantıklı olur belki de.
7,0/10

Videolar

Galeri