Senki Zessho Symphogear

Dizi  2012       Altyazılar: [1]   [17-02-2017 -> 10-02-2018]

Bir rock konseri esnasında saldıran Noise grubu ortalığı savaş alanına çevirir. İnsanları korumak amacıyla özel güçlerine başvuran Tsubasa Kazanari ve Kanade Amo (konserde çalan müzisyen çift) Noise ile sıkı bir dövüşe girişir, sonrasında gelişen olaylar zincirinde ufak bir kızı kurtarmak için Kanade kendini feda eder ve kurtarılan kızımız Hibiki de Kanade'nin özel gücünden kendine bir parça almış olur. Gönderen : @Kornsky

Yayın Tarihi: 06-01-2012 [154] Aka:
  • Senhime Zesshou Symphogear
  • Senki Zesshou Symphogear: Meteoroid-Falling
  • Burning
  • and Disappear
  • Then...
Dil: Japonca, İngilizce Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi Yönetmen: Senaryo:
ÜLKE
Japonya
YÖNETMEN
TÜR
Animasyon, Aksiyon, Music, Bilim Kurgu
SÜRE
Kayıt Yok
OY VER

Kanpuu    22-07-2020 10:34 Id:10060


Kıdemli

Bu anime ne tür bir anime önce onu söyleyerek başlayayım neden bu animenin çok başarılı bir anime olması gerekirken berbat, uyduruk bir anime olduğunu açıklamadan önce.
Bu anime bir müzikal ama Japonların her şeyi farklı yapma arzuları bu animeyi sıradan bir müzikal olmaktan çıkarıyor ki bence yeniliklerin ve farklılıkların ortaya konma çabası diğer bir deyişle işini özgün bir şekilde yapma çabası bence herkeste olması gereken bir çaba, bu bakımdan bu anime ile yapılmak isteneni anlayışla karşıladım ve hatta mükemmel sonuçlar doğuracağını düşündüm. Şimdi de bu müzikalin farklı yanını açıklayayım, pek çok anime süper güç temalıdır ve süper güç savaşları içerir anlaşılacağı üzere müziğin ritmine göre dans etmek yerine müziğin ritmine göre savaşılıyor. Buradan yola çıkarak bu animenin türüne özel bir isim verecek olsaydım ben "Süper Güç Savaşları Müzikali" derdim.
 
Her şey bu kadar güzel olmasına rağmen ve hatta yukarıda açıkladığım konsepte uygun bir senaryosu var olmasına rağmen bu senaryo görsel bir eser için tabiri caizse çok aptalca, hiç özenilmeden işlenmiş. Olayların gerçekleşmelerindeki tutarsızlıkların üstünü ilginç savaş sahneleri bile örtemiyor ve animenin gözünüzden düşmesini ve "Ben bunun için mi vakit harcadım!" demenizi sağlıyor.
 
Bu animeyi izlemeye karar vermemde üçüncü sezonun birinci bölümünün başındaki kurtarma sahnesine rastlamış olmam ve o değişik, kendine has müzikal havaya şahit olmam etkili olmuştu ama bu birinci sezondaki başarısızlık diğer sezonlara olan bakış açımı kötü yönde etkiledi ve izlemeye devam etme isteğimi kırdı.
 
Puanım 2/10

Videolar

Galeri

Çeviri Duyuruları

Sezon : 1 Bölüm : 01

Sürüm: [Commie] Senki Zesshou Symphogear - 01v2 [BD 720p AAC] [C523F2DF]
Not: Yarın ilk bölüm tamamlanmış olur, ilk sezonun tüm bölümlerini çevirmeyi düşünüyorum.

Son Güncelleme: 26-07-2020 23:03

Altyazılar

SEZON SEÇİMİ

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir
1. Sezon Senki Zessho Symphogear Altyazıları

S:1-B:01 Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:23 YosuN 2
Sürüm: [Commie]