Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

(Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi)

Yıl: 2019 | IMDB: |

Kylo Ren Büyük Lider Snoke'u öldürmesinin ardından İlk Düzen'in yeni Büyük Lider'i olmuştur. Acımasız yönetiminin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaktadır. Luke Skywalker'ın Güç'le birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş, onu geçmişte tutan bağlarını kesmeyi başarmıştır. Kylo Ren ve Rey'in arasındaki çatışma giderek artarken, İlk Düzen'de de içsel çalkantılar yaşanmaktadır. Güçte kalabilmek için giderek acımasızlaşan Kylo Ren, onu yenmek için sürekli çalışan Rey, tekrar ortaya çıkan Ren Şövalyeleri, Direniş'i büyütmeye çalışan Poe ve Fin, karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri değiştirecektir... Gönderen : @alpalp84

Yayın Tarihi: 16-12-2019 Aka:
  • Star Wars: Episode IX
  • Star Wars: The Rise of Skywalker
Dil: İngilizce

Oyuncular

Leia Organa

Luke Skywalker

Kylo Ren

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Poe Dameron

Jannah

General Hux

General Pryde

Maz Kanata

Zorii Bliss

Chewbacca

Rose Tico

Emperor Palpatine

Lando Calrissian

Snap Wexley

Babu Frik

Lieutenant Connix

Beaumont

R2-D2 Performed By

R2-D2 Performed By

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
SÜRE
142 Dakika
7 /10 - (6)

Oluşturulma Tarihi: 25-04-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 25-12-2019

Çeviri Duyuruları

Sürüm:
Not: Uygun kaynak çıkar çıkmaz Bir Alex Değil, yirmiuc_, Semih ve miskinkedi ekibi olarak çevirmeye başlayacağız.

Son Güncelleme: 23-12-2019 11:46

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

fileforever 21-12-2019 01:06 Id:7456

Bahsedilen kadar kötü değil bence bir seviyesi var ve akıcılığı iyi bir seviyede sizi zaman zaman ters köşeye yatırıyor ve taraflar arası kapışmaların gerilimi çok iyi aktarılmış gücün değişimini dengeleri çok güzel görmenizi sağlıyor film .Bunu biraz süratli yapıyor tek skıntısı o olmuş tam bir durumu hazmederken şak ikinci bir durumla karşı karşıya kalıyorsunuz. sonuç bende son 3 lemedeki en iyisi buydu diyorum..

alpalp84 22-12-2019 10:06 Id:7468

Senaryosu zaten sızmış, bazı boşluklar için seyretmiştim. Sızdırılan senaryoda "buralar boş, filmde açıklanır herhalde" diye yazılan yerler vardı. Hiç açıklanmamış, sızdırılan senaryo neyse aynen o. Palpatine'nin geri dönmesi normal, çizgi romanlarda bile sürekli bahsedilen birşey ama "geri dönecek" diye bağırığ bağırıp durmasalar belki daha heyecanlanabilirdim. En azından ilk fragmanın sonundaki gülüşten başka izleyicilere bir şey vermemeleri gerekirdi. Senaryo çok basit. Sith'ler saklanıyor, bulunmaları lazım fakat hiçbir yıldız haritasında yerleri yok. Yerlerini gösterecek aygıtı arar dururlar... Anakin normal bir çocuktu, seçilmiş olan değildi. Sadece iyi bir pilottu. Birisinin çocuğu veya torunu olmak o'nu güçlü yapmaz. Ian McDiarmid'i yeniden Palpatine olarak görmek filmin en güzel yanıydı. Adam rol yapmıyor, kendini Palpatine sanıyor resmen. Senaryodaki hataları veya saçmalıkları yazmayayım, bitmez. Star Wars evrenine uyuşmayan bir dünya şey var. Filmde 2 şey güzel Palpatine ve görsellik.

ycyalcin 27-12-2019 10:50 Id:7508

İlk film o kadar beklentinin üstüne bir merak ve heyecan uyandırmayı başarmıştı ancak bunları boşa çıkartan ikinci film yüzünden bu filme ayaklarımı sürüyerek gittim desem yanlış olmaz. Bu düşük beklentinin etkisiyle olsa gerek eksikleri görmezden gelince keyif alarak izledim tüm süresi boyunca. Hikayedeki boşluklara ve saçma kısımlara rağmen Star Wars seven herkesin keyif alacağı bir görselliği ve aksiyonu var. En güzel tarafı da herhalde 3PO sahneleriydi.
 
Üç filmin bir bütün gibi değil de birbirinden ayrı filmlermiş gibi olan; eski karakterler, yeni karakterler diye ne yapacağını bilemez şekilde bocalayan ve bir iskeleti bile olmadan taslaktan direkt filme aktarılmış hali bu filmde her şeyi çok kopuk yaptı. Senaryodaki bu kopukluk yüzünden finali yapabilmek için bir çok yer koştur koştur geçiliyor. Bu da filmle yakınlaşmaya, karakterlere ısınmaya falan fırsat vermiyor. Bu yüzden yeni karakterlerle sağlayamadıkları duygusallığı eski karakterler üzerinden bir nevi duygu sömürüsüyle vermeye çalışmışlar sık sık ama çok zorlama duran ve suni olduğu belli olan bir duygusallık olmuş maalesef. Bu üçleme ilk duyurulduğunda ne kadar heyecanlanmıştım. Bugün geldiğimiz noktadaysa bütün o heyecanım ve beklentilerim burukluğa dönüşmüş durumda.

borrang 03-01-2020 01:57 Id:7549

Sadece serinin hayranları hikâyenin sonunu görmek için izlesin. Bir şey bu kadar uzatıldığı zaman olmuyor...

Videolar

Galeri

Serinin Diğer Yapımları